folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Den Cikartilan Usb Yi Tekrar Tanitma

Pc Den Cikartilan Usb Yi Tekrar Tanitma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Söyle birsey mümkün mü?

Usb diski sistemden güvenli kaldir diyerek cikarttik.

Usb ye cikart-tak yapmadan o diske tekrar erisebilir miyiz?

Bildiginiz bir yöntem var mi?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Şöyle birşey buldum ama USB bulamadığım için deneme fırsatım yok.

https://knowledge.ni.com/KnowledgeArticleDetails?id=kA00Z000000P7bZSAS

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Device manager dan usb mass storage device yazani disable-enable yapinca geliyor ama usb flashdisk de geliyor,

2,5" luk usb disk de denedim olmadi.

hypnot1c deniyecegim ama devcon yok onu yuklemeye calisiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

güvenli kaldır dediğin için diskle bağlantıyı kesecektir,tekrar erişebileceğini sanmıyorum.
    işine yarar mı bilmem ama güvenli kaldır demeden önce windows da disk yönetimine girip ''sürücü harfi ve yolunu değiştir'' diyip sürücü harfini silebilirsin,kullanmak istediğinde tekrar bir harf verebilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Aygit yöneticisinden disable/enable yaptigimda pc yi yeniden baslatmami istiyor.

Acaba usb nin enerjisini kesip tekrar verebilirsem calisir mi?

Ek:
    Güc yönetiminden usb enerjiyi kapat-ac yaptim olmadi.

Forumlarda sistemin yeniden baslatilmasi gerekiyor yaziyor. Yeniden baslatmadan yapmam gerekiyor.

underzero tarafından 20/Nis/20 17:51 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Şunu bir dener misin hocam ? 

1. Device Manager
    2. Universal Serial Bus controllers
    3. USB Mass Storage Device find one with yellow (!)
    4. Disable device, [Yes] to disable
    5. Enable device, [No] to restart
    6. Disable device second time :D [Yes] to disable, [No] to restart
    7. Enable device

https://superuser.com/questions/32023/how-do-i-get-windows-to-re-attach-a-usb-device-without-having-to-plug-it-in-agai

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

1. Device Manager
    7. Enable device

https://superuser.com/questions/32023/how-do-i-get-windows-to-re-attach-a-usb-device-without-having-to-plug-it-in-agai

Restart edince zaten görüyor, cihazi restart etmeden gösterebilmem gerekiyor.

Restart etmeden yukarida yazdigin olmuyor maalesef

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı

1. Device Manager
    7. Enable device

Restart edince zaten görüyor, cihazi restart etmeden gösterebilmem gerekiyor.

Restart etmeden yukarida yazdigin olmuyor maalesef

Enable İşlemini 2 kere yap diyor. Restart isterse No yu seç tekrar enable et diyor. Şimdi hangi senaryo ve hangi amaç için kullanıcağını bilmediğim için usb bellek buldum tekrar tanıdı restartsız ama senin için işlevsiz olabilir belki. Muhtemelen Windows Powershell komut listesini kontrol ederek bu işlemleri sıraysıyla yazacak bir .bat yazılabilir ama araştırılması lazım.  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Şu iki link'te de Console Komut'ları  var her'âlde.

https://docs.microsoft.com/tr-tr/windows-hardware/drivers/devtest/devcon-examples

https://docs.microsoft.com/tr-tr/windows-hardware/drivers/devtest/devcon-general-commands

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yok bunlarin hicbirisi calismadi :(

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

@underzero

Aygıt yönetcisinden Restart gerek olmadan USB flash bellek, Usb HDD yi re-detect oluyor. Herhangi bir yöntem arıyorsan bu yöntem ile re-detect yapabiliyorum. Şansına usb hdd de elime geçti bu zamanda

Biraz amele işi ama 2.postumdaki adımları uyguladım.

1 - Donanımı kaldır.

2 - Aygıt Yönetcisinde Bilinmiyen Aygıtı bul.

3 - Bilinmiyen Aygıtı Devre dışı bırak. Evet 

4 - Bilinmiyen Aygıtı etkinleştir. Restart isteyecek Hayır.  

5 - Tekrar olarak Bilinmiyen Aygıtı Devre dışı bırak. Evet dedikten sonra Restart onayı isteyecek. Bu soruyada Hayır dedikten sonra Bilinmiyen aygıt Ünlem değil Aşağı doğru ok simgesine dönüşüyor.

6 - Son olarak tekrar etkinleştir dediğimde USB HDD yeniden takılmış gibi tanınıyor sistem tarafından.

HDD senaryosunda sadece bilinmiyen aygıt "Depolama denetleyicileri" altında görülüyor.  

Ben bu işlemleri Windows 10 OS de kendi sistemimde denedim. Herhangi bir kod ya da ayarlama yapmadan seçimlerle yapıldığı için sende nasıl olmuyor bilmiyorum. Acaba USB HDD ile ilgili bir durum mu ?

Toplam Hit: 1437 Toplam Mesaj: 12
usb reinstall reinstall after eject usb disk usb disk