folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder PC Ekranını TV Ye Yansıtmak Nasıl Yapılır? Ağ Üzerinden

PC Ekranını TV Ye Yansıtmak Nasıl Yapılır? Ağ Üzerinden

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Masa üstü bilgisayarın görüntüs Akıllı tv ye nasıl yansıtılır ?

Win10 Pro masasüstü bilgisayar wifi kartı yok

TV cihazlarda ağda gözüküyor..

Yutub nasıl video gönderiyor da biz masa üstünü vs. gönderemiyoruz.. en azından ben ?

ltcelik tarafından 31/Eki/19 23:31 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

pc hdmi çıkışını televizyona bağlayacaksın

tvden çıkışı hdmi seçeceksin hocam bu kadar 

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

pc hdmi çıkışını televizyona bağlayacaksın

tvden çıkışı hdmi seçeceksin hocam bu kadar 

Ağ üzerinden yahu :D 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

tv de wireless display / miracast var mı ?

tv yi pc ile aynı wifiye bağla, sonra pc den windows tuşu + p yap. "kablosuz bir ekrana bağlan" gibi bir seçenek çıkacak ona tıkla bakalım bulacakmı. bazı tv lerde (mesela philips) kablosuz bağlanmak için kaynaklar kısmından miracast seçmen gerekiyor

eğer tv de miracast yoksa bitane miracast adaptor alacaksın hdmi a takacaksın onla aktarırsın kablosuz. lakin kablosuz gorüntü de anca film izlersin, günlük kullanımda yemiyor. fare falan laglı hareket ediyor

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

özet: Up'olsun.

Muhtemelen kendi bilgisayarının üzerinde ekran görüntüsünü yerel ağda YouTube gibi belirli ip'ye video stream yayınlayabilecek bir server ve/veya servis kuracaksın. Sonra yayına alacaksın.(muhtemelen burada bir ara program ve/veya sürücü olması lazım. )

TV'den de ilgili menüden, yayın yapan bilgisayarının yerel ip'sini/kapısını gireceksin, Muhtemelen.

Ama bilgisayarında çalışması gereken yazılımın/server'ın/servis'in ismi hakkında bi bilgim yok ^^D`

*SmartTV'de "Network kablosu" var, varsayıyorum. 

belkide aklına gelmemiştir, Ben bakamadım; how to stream (video) from PC Screen(/display) to smart TV over Lan(network)   

google üzerinde 

RitmFarbRacourci tarafından 01/Kas/19 01:02 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek

Yutub nasıl video gönderiyor da biz masa üstünü vs. gönderemiyoruz.. en azından ben ?

Siz bu işlemi yapabiliyor musunuz hocam, eğer yapabiliyorsaniz muhtemelen tvnizde chromecast özelliği vardır diye tahmin ediyorum, eğer öyle ise Google Chrome üzerinden menüden yayınla butonu ile Google Chrome sekmesini yada masaüstünüzü yansıtabilirsiniz.

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

tv'de youtube uygulamasi oldugu icin pc'de youtube acinca tv'ye aktar secenegi cikiyor. televizyonun miracast desteklemiyorsa görüntüyü agdan aktaramazsin sanirim. tv marka modelini yazarsan daha net cevaplar alirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

https://urun.n11.com/network-goruntu-aktaricilari/mirascreen-g2-4-2019-hdmi-kablosuz-1080-fhd-goruntu-ses-aktarici-P298896755

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

bu sayfadan Chrome'a sağ tıkla

yayınla'yı seç

chrome üzerinden ekran yayınlama yaparken kaynak bölümünden tüm masaüstünü seç

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bunun bi eskisi var stabil çalışıyor ama 1080 p görüntüde kesilmeler olabiliyor. biraz daha paraya kıyıp birkaç model daha iyisini alırsan çom güzel iş yapar. 

ben direk telefondan yansıtıp film açıyorum güzel oluyor uzanırken

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

bu sayfadan Chrome'a sağ tıkla

yayınla'yı seç

chrome üzerinden ekran yayınlama yaparken kaynak bölümünden tüm masaüstünü seç

+1 bu şekilde kullanıyoruz ama aşırı olmasa da oyun oynarken fln donuyor tv phılıps

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
Toplam Hit: 1695 Toplam Mesaj: 13
pc ekranını tv ye ekran yansıtma pcyi tvye