Pc Kapanıyor ! Kanser Sebebi!! <---

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4FY0K
    4FY0K's avatar
    Erkek
    stux bunu yazdı

ramleri tek tek takıp kurmayı denemiş miydin?

Öyle denicem şimdi hiç kullanılmamış 1 gb ram var onu takıcam üzerindekileri söküp 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip

usb ye windows kurar gibi kurup boot sırasında usb den başlatacaksın.

edit büdüt: ram den olsa gerçi mavi ekran alırsın daha çok gibime geliyor. Sen direk kapanıyor dediğine göre hdd gibi. Zaten attığın ss te de hatalar görünüyor. HDD ye odaklan bence

deja-vu tarafından 18/Eki/18 22:40 tarihinde düzenlenmiştir

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek

dostum son 1 haftadır bende de oldu hep mavi ekran hatası veriyor ya da ekran donuyor ya da bozuluyor ekran

multiple irp complete request hatası , irql not less or equal hatası bu 2sini verdi.

ilk olarak hataları almadan önce; avg internet security kullanıyordum key süresi bitti yeni buldum ekledim tarihi ileri tarih göstermesine rağmen program çalışmıyordu,kaldırdım tekrar yükledim yine aynı şey oldu sonra eset yükledim bu hataları vermeye başladı eseti kaldırdım 2 gündür hiç hata almıyorum.

windows defenderla bir tarattım pcyi birşey bulamadı.

bu windows defender acaba virüsleri yakalar mı acaba yoksa ben yeni bir program mı indireyim ? başlangıçta açılmıyor bu defender pek güvenemedim buna.

sende ki de bu tarz bir sorun olmasın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4FY0K
    4FY0K's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip

usb ye windows kurar gibi kurup boot sırasında usb den başlatacaksın.

edit büdüt: ram den olsa gerçi mavi ekran alırsın daha çok gibime geliyor. Sen direk kapanıyor dediğine göre hdd gibi. Zaten attığın ss te de hatalar görünüyor. HDD ye odaklan bence

Öncelikle bilgilerin için teşekkür ederim. Ram'ları söktüm elimde sıfır 1 gb ram vardı onu taktım sonra eski bi HDD buldum evde onuda taktım usb'den win7'yi sorunsuz yükledim. Şimdi driver'larını kuruyorum. Eski ram'ları geri taktım 8 gb lik driver'lar bitince win10'na geçiş yapıcam inşallah bu hdd'de sorunsuz şekilde win10'da geçer. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4FY0K
    4FY0K's avatar
    Erkek
    stux bunu yazdı

ramleri tek tek takıp kurmayı denemiş miydin?

denedim söylenildiği gibi baska HDD taktım windows'u sorunsuz yükledim Önerin için teşekkür ederim.