folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Kapanıyor Nedenini Bulamıyorum

Pc Kapanıyor Nedenini Bulamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    arkadaşlae bebşn bilgisayarı bu aralar kendini kapatıyor öyle virüs felan degil ditek kapnıyor sanki fişini çekmiş gibi fanı sildim hatta windowsu baştan kurdum ama gene aynı ramlerin yuvalarını temizledim işlemciyi temizledim ne yapacagımı bilmiyorum eger bilginiz varya ev yadımcı olursanız sevinirim önceden böyle bi sorunum yoktu 2-3 gündür var..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    sıcaklık??

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    kapandığında hemen yeniden aç. biostan işlemcinin ısısına bak. havalar bu ara çok sıcak. fanların yeterli gelmiyodur.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abü işlemicin ısıı 40-45 derece gibi oluyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    oyun oynuyosan ekran kartından olabilir,bide aynısı cafede vardı,power supply degistirdim duzeldi.

hız emniyettir...!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    windowsu'da tekrar kurduğuna göre... hımm... power supply deneme şansın varmı???

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abüler oyun degil valla cvp yazarken kapanıyopr deli oldum baktım işlemci 36 derece oyun felan yok delşi oldum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    yaw yargıc garip gelebilir ama basima geldi bi kontrol et istersen,fişin elk anahtarına girn kısım oynak olabilir,elk keser,bi de kasanın icindeki elk kablolarının dişisi erkegi varya bende erkek uzuvlardan biri içeri kacmıştı iletkenlik kalmio yani o içinde var ya 3-4 tane uzuv onlari diom.kelimeler garip oldu ama anlamisindir senin kafa calisio;)

hız emniyettir...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    abüler şimdi eski power i taktım deniyorum ama eski poweri görseniz korkasınız üstü acık :)):
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Voltaj sorunu
    1.neden PSU
    2.neden Anakart.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    abi bilgisayar kapanması çeşitli nedenlerle olabliyor çok nedensiz görünen bazı şeyler bile kapatabiliyor bilgisayarı. Bugün bilgisayarın kapanma ve reset sorunlarını okumusdum bi göz gezdir...

1- CPU ve power supply fanlarini kontrol edin çalışıyormu. isinmadan dolayi yapiyo olabilir.
    2- ram lerde sorun olabilir arıza yada birbirleriyle anakartla uyumsuzluk vs gibi. birden fazla ram varsa tek tek denenmeli yada başka ram kullanılmalı.
    3- işlemci fanı yerine iyi oturmamış olabilir
    4- çakışan programlar neden olabilir sorundan önce yuklediğinizprogramlrı kaldırıp deneyin.
    5- harddiskte bad sektörde buna neden olabilir. ( az ihtimal ama forumda başına gelen var)
    6- psu'dan gelen anakarta bağlanan kabloları bi daha kontrol et.
    7- psu yetmiyor olabilir. yukseltmelisiniz yani para :))
    8- bazı virüs ve spylar reset atmaya neden olabilir. antivirüs ve antispy programlarıyla taratmayıda deneyin.
    9- İşlemcide termal macun var mı kontrol et.
    10- ekran karti fani ve kabloları kontrol edilmeli.
    11- işlemci ısısını kontrol et.
    12- usb çıkışları.
    13- oyun oynarken başına geliyorsa ekran kartının sogutması kötü olabilir.
    14- şebekeden gelen voltajın düşük olmasından şebekede kısadevre değil ama atlama durumlarında reset olabilirki forumda baya bu nedenle reset atan vardı topraklama olmalı mutlaka. ve sadece b sayara ait piriz olsa iyi olur. (forumda bu nedende fazlaydı)
    15- Power sp den de olabilir.(Eğer powerden ise hiç durmadan power splyni değiştirilmeli.Yoksa diğer parçalarda gider. b sayar yeni ise yada yeni bir parça falan taktıysa power supply kaldırmıyor olabilir. )
    16- ekran kartında sorun olabilir. ( çıkartıp başka takmak çıkardığımızı başka yerde denemek gerekir)
    17- anakartında sorun olabilir.
    18- hard disk kablolarında sorun olabilir.
    19- Pci slotlarına takılan ethernet kartından olabilir.
    20- bios ayarları değiştirilmiş olabilir. default yapmak çözüm olabilir.
    21- agp slotu bozuk olabilir.
    22- kartlardan biri yanmış olabilir
    23 çok düşük ihtimalde olsa biosun guncellenmemesindende kaynaklanan problem olabilir. yeni donanım eklendiği taktirde. bu sorunu yaşayan bir arkadaş varmış forumda.
    24- eğer daha önce kullanmadığınız bir işletim sistemini ik defa yuklediyseniz donanımınızın bu işlem sistemine yeterli konfigurasyona sahip olması gerekmektedir buda kilitlenmelere neden olabilir.
    25- cd-dvd sürücüleride neden olabilir farklı sürücüler denenebilir kilitlenmelerde.

.
Toplam Hit: 1530 Toplam Mesaj: 13