Pc Yeniden Başlatma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek
    Pc durduk yere kendine res atıp duruyor.Sorunun ne olduğunu çözemedim.Skype ve mozilla aynı anda çalışmıyor bile direk res atıyor.işletim sistemi Windows XP.Sizce sorun ne olabilir?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek
    hocam sıkıntı genel olarak donanımdan kaynaklanıyordur. işlemcin fazla ısınıyor ve haliyle reset atıyor işlemcini söküp biraz tozunu almanı öneriyorum. sorun giderilmezse söylede başka bişiler deneyelim

▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓ ▒▓▓▓▓▓▓░░░▓ ▒▓░░░░▓░░░░▓ ▓░░░░░░▓░▓░▓ ▓░░░░░░▓░░░▓ ▓░░▓░░░▓▓▓▓ ▒▓░░░░▓▒▒▒▒▓ ▒▒▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓ ▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▒▓▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▓
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek
    Tamam deneyip tekrar bildiriyim.Teşekkürler.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

power supply de sorun yaratıyor olabilir.

DOM..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek
    JohnD doğru söylüyorsun kardeşim ondanda olabilir işlemciyi denesin zaten dedim dene olmazda başka deneriz die eyv

▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓ ▒▓▓▓▓▓▓░░░▓ ▒▓░░░░▓░░░░▓ ▓░░░░░░▓░▓░▓ ▓░░░░░░▓░░░▓ ▓░░▓░░░▓▓▓▓ ▒▓░░░░▓▒▒▒▒▓ ▒▒▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓ ▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▒▓▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▓
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

everest ultimate yükle ve sıcaklıları kontrol et genel sistem temizliği yap ve ccleaner ile kayıt defteri temizliği yap pc kasasını hava alabileceği bir yerde tut birde sistemin tam dökümünü yazarsan daha çok yardımcı olmaya çalışırım ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek
    Sistem temizliği yaptım.Sorun düzeldi.Garip ilk seferde olmadı 2.de oldu.Herkese teşekkürler.Tekrar bir sorun olursa yazarım. :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek

Dün gece yine durmadan res atmaya başladı.Artık sistemden değil de donanımsal kaynaklı sorun olduğundan şüphelenmeye başladım.1 gece bekleyen pc sabah açıldı şuan bir sorun yok ısınmadan oluyor sanırım.Akşam tekrar sıcaklık bilgilerini almaya çalışıcam ama res atmazsa tabi.Format atmayı bile denedim res atıyordu.

everest

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

bende de olmustu ,

xp ' de calismayan bir programa ok vermistim ve yuklemistim ..

yazilim uyusmadiginda yapiyormus ...

1. yorum =

Birde event'a mutlaka neden ciddi bir hatadan kurtarıldığına dair bir log düşmüştür o size referans olacaktır.

Tüm driver ve bios'u güncellemenizi ve bileşenleri test etmenizi öneririm

2. yorum =

Kendi kendine resetleme olayının power supply yada içerisinde bulunan

cpu fan,vga fan gibi bileşenlerden kaynaklandığını çoğu zaman gördüm.

Bunları bir kontrol etmenizi öneririm.Ek olarak farklı bir power supply takarak deneyin.

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek

1.Bulamadım.

2.Şuan ikinci bir power supply ım yok.Bu akşam tekrar bakıcam res atıp atmadığına.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

ekran kartının ısısı 67 derece. yüksek bir değer. ondan yapıyor sanırım.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 2136 Toplam Mesaj: 13