Pegasus‘U Nereye Şikayet Ederim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Meraba arkadaşlar. 

22 ocakta  [ saraybosna - istanbul ] [ istanbul - saraybosna] iki yönlü uçak bileti aldım.

3d security ile peder beye gelen şifreyi girdim. Şifre baraşıyla girildi deyip ana sayfaya yönlendirdi. Fakat her allahın günü saçma sapan spam mail atan firma anasını s***min biletini alınca mail göndermedi. Aşşağıda bileti aldıktan sonra çıkan reservasyon şeysi.

http://imageshack.com/a/img631/6348/QIyaN7.jpg

Busabah hava alanına gittim. Biletim iptal olmuş. Ödeme yapılmamış.

Biletin iptal olduğuna dair bi kağıt verdiler.  http://imageshack.com/a/img907/3206/izUEQF.jpg

Müşteri hizmetlerini aradım. Rezervasyon yapıldığını fakat biletin ücretinin ödenmediğini söylediler. Rezervasyon ücretinin 3 euro olduğunu bildiğim için bankayı aradım. Bileti aldığım tarihte hiç para çekilmemiş. 

Tekrar aradım rezervasyon yapıldı dediğini ama 3 euronun çekilmediğini söyledim. Busefer eleman 3d security kızmını girerken süreyi aştığımı söyledi. Kontrol etmek 2 dk önce tekrar bilet aldım. Zaman kısıtlaması yok.

Busefer eleman browserınız outdate olduğu için şifreyi girdikten sonra hata ekranına yönlendirmemiş olabilir diyo.

Kusura bakmayın biraz sinirliyim. Bu anasını sktimin firmasını nereye şikayet ederim. Milleti salak yerine koyup saçma sapan bahaneler üretmeye çalışıyolar. 140 euroya bugüne bilet aşmıştım. Şimdi 170 euroya te cuma gününe alabilrdim.

@mod ; her konuyu genele acmayalim..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

sikayetvar.com a yaz. resmi bir dil kullan. mutlaka geri dönerler. yapacak birşey yok gibi ama pegasus un hatası gibi duruyor, sana PNR ını vermiş, gidip ödeme yapman lazım sadece..

RockZs tarafından 01/Şub/15 14:51 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Tekrar aradım rezervasyon yapıldı dediğini ama 3 euronun çekilmediğini söyledim. Busefer eleman 3d security kızmını girerken süreyi aştığımı söyledi. Kontrol etmek 2 dk önce tekrar bilet aldım. Zaman kısıtlaması yok.

Busefer eleman browserınız outdate olduğu için şifreyi girdikten sonra hata ekranına yönlendirmemiş olabilir diyo.

Hocam ben bu dedigin kisimda bir hatan olabilecegini dusunuyorum. Secure3d ekrani geldiginde altta bir sayac olur, ya 180'den ya da 300 saniyeden geri sayar. Hatta ben yakin zamanda pegasusdan aldim, sayiyor.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    gkhn bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Hocam ben bu dedigin kisimda bir hatan olabilecegini dusunuyorum. Secure3d ekrani geldiginde altta bir sayac olur, ya 180'den ya da 300 saniyeden geri sayar. Hatta ben yakin zamanda pegasusdan aldim, sayiyor.

Hocam farzedelimki ben hatalıyım zaman aşımı var.

Şifreyi girdim, şifreyi başarıyla girdiniz dedi ve anasayfaya yönlendirip reservasyon kodu uçuş bilgilerini felan verdi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Hocam farzedelimki ben hatalıyım zaman aşımı var.

Şifreyi girdim, şifreyi başarıyla girdiniz dedi ve anasayfaya yönlendirip reservasyon kodu uçuş bilgilerini felan verdi.

Thy'de bu sekilde odeme yapmasan bile reservation kodu veriyor. Simdi bunun icin mail kutumu inceledim de ben bileti aldigimda bana reservation degil de "confirmation"yazan mail yollamislar.

Neyse, ne adamlari savunuyorum ne de senin hatan var diyorum, bu sadece duruma getirebildigim mantikli aciklama.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Saraybosna büyükelçiliğe sikayet et hocam ? 

mantıklı değilmi böyle böyle yaptılar abarta abarta anlatsan onlar yardımcı olmazmı

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Tamamen sacmalik banka onayini almadan PNR numarasini vermeyecek havayolu firmasi. Gecmis olsun 30 € az para degil bu zamanda. Yapacagin tek sey var, sikayetvar.com uzerinden sikayetini bildirip ucret farkini geri alabilmen... 

Bizim basimiza gelirse ne yapmak lazim bilmiyorum acikcasi. Yani II. kontrolu nasil yapacagiz ki, PNR numarasini verdikten sonra?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

pegasusun internet sitesi biraz sığırca yapılmış o yüzden. internet explorer filan kullanarak alın. daha önce benimde hesabımdan 3 tane bilet parası kesip bilet numarası vermemişti. sonra geri aldım  hepsini.

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Yaklaşık 1 senedir pegasus biletlerini satmama rağmen, yetkili olarak çağrı merkezi dışında hiçbir yetkiliye ulaşabilmiş değilim.

Acentelik başvurusunu bile mail ile yaptım..

Birilerine ulaşabileceğini sanmıyorum..

Şikayetvar'a şikayet yazman pegasus için hiçbirşey ifade etmiyor hocam, binlerce şikayet var zaten.

Ancak bol bol küfür edebilirsin..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Sikayetvar.com dan bi şey çıkmaz, sivil havacılık genel müdürlüğünü ara onlar kan alırlar bi kaç kere şikayet ettim köpek gibi oldu hava yolu firması bana,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

muz cumhuriyeti mi burası

bimer e şikayet edeceksin onlar ulaştırma bakanlığına iletecek

hava yolcu hakları diye birşey var

sonra şikayetini buraya yaz

http://europa.eu/europedirect/write_to_us/index_en.htm

dikkate alırlar

sonra ali.sabanci@flypgs.com a selam sölersin

Toplam Hit: 2807 Toplam Mesaj: 18