folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Performans Egzoz Hk.

Performans Egzoz Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

Selamlar,

Bugün bostancı sahil yolundan geliyorum, polis çevirmesine girdim. Egzozdan dolayı ceza yazıp motoru bağlayacaklarından bahsettiler; bir sürü yalvar yakar sonuç elde edemedim.

Motor ninja250r, egzoz tiger. Egzozu arabalar beni trafikte farketsin diye takıyorum. Motorcu adam bilir trafikte farkedilir olmanın önemini.

Bu mantığını siktiğimin devletinde vn800 orjinal egzozuyla gök gürültüsünü bastırırken; sesin allahını çıkartırken sıkıntı yok, ben çift silindir makineye bi açık egzoz takınca götlerine giriyor sesi ceza yazıyorlar ki melih gökçek gibi bi adamın belediye başkanı olduğu bir ülkede hiç mantık aramama gerek olmadığını düşünüyorum...

Neyse gittik otoparka motoru bağladılar, anahtarıda aldılar. Dediler yarın şunu şunu yap al motoru...

Bu egzozların eğer satılması yasak değilse ki birşey satılıyorsa kullanılmak için satılıyordur -biblo değil ya aq egzozu-; hangi mantıkla bunu kullanan adamdan bunun hesabını soruyorlar? Bu nası bi tezattır lan?

Gece gece acayip sinirlendim, içimi dökeyim dedim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

haklısın hocam yapıcak bişey yok.
    orjinallere bişey diyemiyolar.

örnek : subaru impreza

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bende mivv x cone taktırmayı düşünüyordum vazmıgeçsem lan acaba :)

kim karışırki zaten çevirme varsa durcan geri gitçen sen polisin önüne kadar gittin mi hocam ne yaptın kaçsaydın keşke...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

kim karışırki zaten çevirme varsa durcan geri gitçen sen polisin önüne kadar gittin mi hocam ne yaptın kaçsaydın keşke...

Kaçmak? Cidden altında vfr1200f olan, durmadığın zaman sıkabilecek yunus(lar)dan kaçma ihtimalinin olduğunu düşünüyomusun hacım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Arabayla girdiğimiz çevirmede yapıcak bişeyim yok

ben vanalı taktırdım sende öyle yap diyosa bi polis diycek bişey yok.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    nessaj bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

Kaçmak? Cidden altında vfr1200f olan, durmadığın zaman sıkabilecek yunus(lar)dan kaçma ihtimalinin olduğunu düşünüyomusun hacım :)

o zaman başka ekip arabası flnsa kaçıp giderdin :) sağlam makina lazım tabii + sahte plaka

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    nessaj bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

polisten kaçılamıyacağını 19 tane yunus motosikleti etrafımızı sarınca anladım :)

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stabilo
    stabilo's avatar
    Erkek

@nessaj hocam sırtında beyaz eastpak çanta mı vardı?

vanity is definitely my favorite sin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

walla eski bi polis [abimiz(!)] şöyle demişti = " beni bile görseniz kaçın 'aa bu polis tanıdık duralım bi selam verelim ' demeyin sakın , yol kestiğimizi kontol yaptığımızı görürseniz kaçın gidin kurtarın kendinizi "

Nerde çevirme görsem yol değiştiririm. 3 yıldır kendi arabam var ve ilk yardım çantasından tutunda boyunluk el feneleri yangın tüpü vize egsoz emilsiyonu vırtı zırtı herşeyim hiçbi zaman eksik olmadı hep tamdı. ama ne zaman polis çevirmesi görsem kaçma şansımın olduğu her zaman kaçtım. ki şehir içinde bile emniyet kemeri takmadan yürümem bu kadar çok kurallara uyarım. ama genede kaçarım polisten. onlar ceza yazmak isteyince hep yazıyor.

arabada müzik dinleyerek polis solladım adam hazmedemedi geldi arkamdan çektim sağa. ehliyetine el koyuyorum 6 ay dedi attı ehliyeti. hastaneye götüreceğim seni temiz misin bakalım dedi .

bende gayet sakin şekilde " sabah işe gidebiliceksem sorun yok sizinle heryere giderim ben temizim " dedim. gene hazmedemedi müzikten ceza yazacağını söyledi.

Desibell değernin ceza yenecek kadar yüksek olmadığını düşünüyorum. dedim

ben duyuyorsam yüksektir. dedi ve ceza yazmaya başladı hemen gerekli yerlere telefon ettim.

dediği gibi ne arabayı bağlayabildi nede beni götürebildi. sadece yapabileceği şey ceza yazmak gbt sorgulamaktı ama beni cahil sandı sanırım benimle uğraşmak istedi.

tabi bi kaç savcı muhabbeti yaptım. asarım keserim diyen polis birden kuzu oldu. bana kardeş demeye başladı.

ne yazık ki bu ülkede arkan ne kadar sağlamsa o kadar rahat edersiniz.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı
    nessaj bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

polisten kaçılamıyacağını 19 tane yunus motosikleti etrafımızı sarınca anladım :)

Nasıl kaçtın yakalandın hocam anlatsana güzel birşeye benziyor . Aslında 1000cc olacak  altın o kovalayacak sen kaçacan sokakların altını üstünü getirecen.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

aracın orjinalinde performans egzost yoksa ne yazık ki cezai işlem yada bağlama gibi yetkileri var. Örneğin yukarıda da belirtildiği gibi Subaru Impreza yada Evo 8-9 gibi araçların üzerinde performans egzost geldiğinden dolayı birşey yapamıyorlar. Ben BMW Z3' e Evil Tiger taktırdığım için araba bağlatıyordum ki Evi Tiger' ın da öyle aman aman bir sesi yok yani. Performans egzostları ruhsata işletme gibi bir muhabbet varmış benden başkasından duymuştum işin gerçeklik payı nedir yada prosedür nedir bilmiyorum. Fenni muayene döneminde 140 TL fazla verip eğer işleniyorsa ruhsata işletebilirsin o zaman durduracak polisin (tayyip ordusunun) ben alnınden öperim :)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
Toplam Hit: 2751 Toplam Mesaj: 12