folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Personel Takip Programı Hakkında Fiyatlandırmalar-Piyasa Bilgisi?

Personel Takip Programı Hakkında Fiyatlandırmalar-Piyasa Bilgisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 150-200 personelin çalıştığı bir firmada kart okutularak giriş çıkışlar takip ediliyor. Kullanılan program çek eskidiği ve kullanımı da zor olduğundan değiştirilmesi düşünülüyor. Piyasaya hakim olmadığımdan bilgi almak istiyorum.

İstenilen program web tabanlı olmalı ki diğer birimlerce de gerekli olan veri girişleri yapılsın. Bunun için bir server kurulacak.

Program 2 ana bölümden oluşmalı.

1-Bir tanesi personelin giriş çıkışları takip edilecek. 8-17 çalışılıyor ama mesaiye kalınma durumları oluyor. Güvenlik ise 7-24 var. Genel olarak personelin mesaiye girişlerinde 30dk çıkışlarında 10dk tölerans sağlanıyor. Yani 08.31 ve sonrası işe gelenin, 16:50 ve öncesi işten çıkanın dakikaları toplanır yıl sonunda yıllık izinden düşülür falan. Benzer şey öğle arası 12-13 saatlerinde 10'ar dk tölarans olarak da var. Bu mesailerle ilgili olarak da aylık raporlama yapılıyor. Kim kaç gün gelmedi. Toplanan süreleri ne kadar yaptı. Yıl sonu da aynı şekilde raporlamalar var. 

Bazı birimlerde çalışanlara ekstra ödeme yapılıyor. Ya da bazı işi yapan birkaç birimdeki herkese. Gerekirse kişi bazlı olarak "Yardım alacak" katagorisi de ekleyebilmek lazım ki hafta hafta belirlendiğinden bu liste çağırılınca otomatik olarak izinli olanları düşsün  haftaya çalışacak gözükenlerin tabi "yardım alacak" olarak listelenmiş olanları liste olarak versin.

Mesela buna benzer başka bir durum da "ek ödeme" olarak var. Kişi kişi ek ödeme alır diye işaretlendiğinde geçtiğimiz ay günlük atıyorum en az 5 saat çalışmış olanların listesini alabilmek lazım.

2-Neyse işin bir kısmı mesai takibi diğer kısmı ise personelin çeşitli bilgilerinin tutulması. Özlük bilgileri haricinde görevli olduğu birim, ünvanı, öğrenim durumu ayrıca doktora ve yüksek lisans dibi ekler, firma içinde aldığı ek görevler (Mesela bir birimde sorumludur ama ek olarak bir işin kontrolü de verilir), çalıştığı projeler (biten, devam gibi ayrımı olmalı) gibi gibi birkaç ek tanımlamalar var. Lazım olduğunda mesala şu şekilde rapor alabilmeli. 

Firmada çalışan doktora okumuşların sayısı.

Ziraat mühendisi doktorların sayısı.

Yüksek lisans okumaya devam edenlerin sayısı, bunu belirli bir bölüm belirterek daha da özelleştirebiliriz de. XX bölümde çalışıp yüksek lisans okuyanların sayısı gibi.

Yani raporlamada temel amaç personele eklenen çeşitli bilgilerin süzülmesi. Bu bilgilere de zamanla yenisi eklenebiliyor o yüzden sabit olmamalı. Yani personel ek bilgi ekranı olacak. Orada mezuniyet bölümü eklicem altına seçenekler koyucam, çalıştığı birim eklicem altına seçenekler koyucam. Bir gün atıyorum dicekler ki yurt dışı görevlendirmeleri de lazım olacak o yüzden ek bilgilere yurt dışı görevlendirmesi aç, artık çıkanların bilgilerini de ekleyelim. Sonraki dönemde bir sene içinde yurt dışına çıkanların listesini ver dicekler. Onu da hazırlayabilmek lazım.

Kısacası personel ek bilgileri istendiği kadar eklenmeli ve süzülebilmeli. Kelime aramak gibi değil de girilen her veri arama ekranında karşımıza seçenek olarak gelebilmeli. Word de kelime arama gibi olmamalı. Yurt dışı görevlendirmesine ülke olarak İngiltere girdiysem o ülke için artık elle başka şey yazılamamalı gibi gibi...

Mesai takibi ve personel bilgileri raporlamalı 2 temel özellik olan bu tarz bir programa ihtiyaç var ve alınması düşünülüyor. Kazıklanmamak adına çoğunuz da bu işin içinde olduğunuzdan firma olarak en fazla ne kadar bütçe ayrılmalı? Tabi ki emek tartışılmaz ancak piyasayı bilen birileri olarak kendinizi firma tarafına koyup ne kadar bir teklif makul olur bilginizi rica ediyorum arkadaşlar.

Şimdiden herkese teşekkürler. 

Son olarak da gereksiz tartışma yapamayalım. Bilmiyorsak fazla atmayalım. Kimseyi köle olarak çalıştırma niyeti yok elbette herkes kendini düşünür piyasayı bilelim diye soruyoruz :)

Liquid tarafından 23/Haz/22 11:16 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Konuyla çok alakasız bir insan olarak aklıma gelen birşey yazıp hem uplamak hemde fikrimi söylemek istiyorum:

Eğer şirkette IK'nın kullandığı bir paket program varsa belki ona modül yazılabiliyordur. Yada bazı firmalar SAP gibi sistemler kullanıyor, belki onlara modül yazılabilir. Bunu da belirtirsen farklı çözümler çıkabilir ortaya.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Konuyla çok alakasız bir insan olarak aklıma gelen birşey yazıp hem uplamak hemde fikrimi söylemek istiyorum:

Eğer şirkette IK'nın kullandığı bir paket program varsa belki ona modül yazılabiliyordur. Yada bazı firmalar SAP gibi sistemler kullanıyor, belki onlara modül yazılabilir. Bunu da belirtirsen farklı çözümler çıkabilir ortaya.

Hayır hocam, farklı bir program yok. Sıfırdan yapılması lazım. Listeler excelde tutuluyor, giriş çıkışlar eski programda. Program da Almanca'dan tercüme edilmiş ztn. Hazır program yaptırılacak bari excelde tutulan ek bilgileri de programla yapalım isteniyor.

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

neyse

zeybekustasi tarafından 23/Haz/22 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

perkotek , ZKteco veya Varnost ta bu PDKS programları var. bütçenize göre seçin selamlar.

ama kart okuyucuların entegre olması gerekiyor.

özelden yazma çünkü diğer bilgiler paralıya girer.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    circuit500
    circuit500's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam personeli takip etmeyin. Biraz raat bırakın. Bizim ofiste patron şam şeytanı gibi başımızda dikiliyo. 10 adam değişti hala aynı kafa var pezoda.

Tuğra
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Merak etmeyin hocalarim dk hesabi yapsak herkes borclu cikar :)

Soylemeyi unuttum parmak izi ve kart okuyan cihazlar var. Mumkunse bu cihazlarin kullanmak lazim.

Son olarak sadece ortalama fiyat bilgisi lazim su an hemen yaptirilmayacak. Sadece piyasada bu tarz bir uygulama ortalama ne kadar eder bu bilgiye ihtiyacim var. 

Bazi arkadaslar uygulama satmak icin pm atiyor ama hemen alincak olsa ve bana kalsa buradan biri alsin isterim ama ihale ile olacak o yuzden alim islemleri uzun biraz.

Sadece piyasadaki degerini hakkinda bilgi verirsenin memnun olurum.

Tesekkurler.

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Soylemeyi unuttum parmak izi ve kart okuyan cihazlar var. Mumkunse bu cihazlarin kullanmak lazim.

Son olarak sadece ortalama fiyat bilgisi lazim su an hemen yaptirilmayacak. Sadece piyasada bu tarz bir uygulama ortalama ne kadar eder bu bilgiye ihtiyacim var. 

Bazi arkadaslar uygulama satmak icin pm atiyor ama hemen alincak olsa ve bana kalsa buradan biri alsin isterim ama ihale ile olacak o yuzden alim islemleri uzun biraz.

Tesekkurler.

Teklif alsana işte bu arkadaşlardan.

Destek/bakım/revize dahil bir meblağ sor.

Piyasa dediğin budur zaten.

Gelen tekliflerin ortalamasını al, ona göre anlaş bi firmayla.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

perkotek uzak dur

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Tesekkurler.

Teklif alsana işte bu arkadaşlardan.

Destek/bakım/revize dahil bir meblağ sor.

Piyasa dediğin budur zaten.

Gelen tekliflerin ortalamasını al, ona göre anlaş bi firmayla.

Hocam cok uzun bu surec tek tek anlat anlat fiyat al falan. Yukarida detaylica yazdim ztn ne lazim oldugunu. Benim bekledigim sadece ortalama rakamlar. Biriyle oturup teklif hazirlamaya ugrastin mi zaman aliyor. Tek tek herkesle bunu yapamam ki. Piyasa bile adam dese ortalama 50bin 20bin 100bin neyse o yeter bana ztn bi ortalama cikar. Is teklife donusunce ciddi calisma lazim.Su an gereksiz yere beni de karsidakini de yorar.

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

odoo ile bunların hepsi yapılabilir. 

işte öyle
Toplam Hit: 1280 Toplam Mesaj: 14
program personel takip tavsiye piyasa fiyatı ücretlendirme