folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Petshop Açmak İstiyorum

Petshop Açmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar İzmir Karşıya'da bir petshop açmayı planlıyorum. Dükkan belli. Ürün kalemleride az çok belli ancak toptan fiyat bilgisine ulaşamıyorum. 100bin kadar bütçe mevcut. bunun 60bin kadarı kedi-köpek-kuş-kemirgen mamalarına harcamayı planlıyorum. Toptancılar fiyat yada iskonto bilgisi vermiyorlar. Önce dükkanı aç ondan sonra ara ağızındalar. Fiyatlar konusunda bilgisi olan önerisi olan var mıdır? 
    örneğin kedi maması için

Whiskas 
    Micho 
    Bonnie 
    Hill's 
    Proplan 
    Royal Canin 
    Profine 
    Spesific 
    ND 
    Orijen 
    champion  

mamalarından bulundurmayı planlıyorum. Toptancısı kimdir? Doğrudan distribitörlerlemi iletişim kuracağım?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

60bin kadarı kedi-köpek-kuş-kemirgen mamalarına 

bunu yaparsan batarsın. 

tbt den bır arkadas vardı balcovada actı battı. 

paran varsa buna olu yatırım yapma bence 

direkt distribütörlerle iletişim kur . senetle calısırlar genelde ilaç deposu mamada satar tasma da satar. aylık 3 bın lıra 5 bın lıralık senet yapar sana devamlı mal verır senet karsılıgı klınıklerle fılan hep oyle calısırlar 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

60bin kadarı kedi-köpek-kuş-kemirgen mamalarına 

bunu yaparsan batarsın. 

tbt den bır arkadas vardı balcovada actı battı. 

paran varsa buna olu yatırım yapma bence 

direkt distribütörlerle iletişim kur . senetle calısırlar genelde ilaç deposu mamada satar tasma da satar. aylık 3 bın lıra 5 bın lıralık senet yapar sana devamlı mal verır senet karsılıgı klınıklerle fılan hep oyle calısırlar 

hangi mürid açmıştı bi el verse, 

bu saydığım markalar depolarda bulunur diyorsun yani?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Mevlanada NOTA veteriner ecza deposu var oraya sorabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Dostlar dükkan tutuldu mal alındı şimdi sorum şu. Ruhsat almayı düşünmüyorum ancak kuş balık satışı için veteriner onayı gerekliymiş bunundışında ruhsatta lazım. Zabıta amiri halısahadan arkadaşım, ruhsat alma dedi. Ancak canlı hayvan için denetime kim geliyor? cezası nedir? ruhsat masrafları ortalama ne kadar tutar?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

bana bir tane chihuahua lazim. ayarlarsin artik. :)

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Hacı hayırlı olsun, kuş ve balık üretimi yapıcak mısın?

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam ekonomi böyleyken bu işe girmeni önermiyorum. Güzelde paran var. Esnaflık zor ve masraflı bir iş.

Haa ama ben çalışmayı seviyorum beni görsün geçirsin diyorsan açabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Umudunu kırmak istemem ama daha malzemeyi alacağın yeri bilmeden böyle işe kalkışman büyük hata olmuş

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

60bin mamaya bagliycagina gel sana cla200 satiyim 2015 15binde kazali 15lira harcar yurutur satarsn petshop bitti artik

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

@matr0x paran varsa ve beslemek için gerekli izinleri sağlarsan bengal kaplanı bile ayarlayacak bağlantılar edindim :)

@MiqRoP balık için 5-6 türde satış ve üretim yapacağım kuşu al sat yapacağım.

@Cayan ekonomi cidden bok, hemen her sektörden arkadaş var herkes ayrı bir serzenişte ancak aç olanını görmedim, ben bu işte birkaç püf nokta olduğunu gördüm işi kıvırabileceğimi düşünüyorum. Açıkçası büyük oynamadan birazda deneyim yapmak istiyorum.

@SaNaL_AjaN hiç bir işi içine girmeden tam anlamıyla göremiyoruz malesef, normalde piyasayı herşeyiyle araştırmadan girmezdim fizibilite yapmayı çok severim ama bunaldım ve balıklama atladım. Bi yerde cesaret şart yoksa insan hiç birşey yapamıyor.Dahası arkadaşla ortak açtık riski bölüştük ve herşey dahil totalde 80 civarına mal olacak. Normalde 150+150 300binlik sermayeli işlere bakıyorduk. Küçük hata büyükten iyidir :)

@HeyQirs Arabadan zerre anlamam ama pet sektörü her yıl %20 büyüme yaşayan çok canlı ve büyük bir sektör bence.

Toplam Hit: 3665 Toplam Mesaj: 26
petshhop