folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Phoenix Bios SATA / AHCI Ayarlarini Goremiyorum

Phoenix Bios SATA / AHCI Ayarlarini Goremiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

bios update gerekio.. gömse bile driverları mavi ekran hatası alabilir formatta.stabil olmaz sistem kurulsa bile.donanım izin vermediği için.

bazı laptopların biosuna user moduyla girince o bolge hic gozukmeyebilio.supervisor modu ile girmeyi denesene bide..(şayet supervisor şifresi warsa ve biosa girerken şifre yazmıosan,

user modda açabiliodur belki. security bolumune bi bak.orda supervisor yerinde şifreleme warmı.)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

serwo bunu yazdı:
    -----------------------------

bios update gerekio.. gömse bile driverları mavi ekran hatası alabilir formatta.stabil olmaz sistem kurulsa bile.donanım izin vermediği için.

bazı laptopların biosuna user moduyla girince o bolge hic gozukmeyebilio.supervisor modu ile girmeyi denesene bide..(şayet supervisor şifresi warsa ve biosa girerken şifre yazmıosan,

user modda açabiliodur belki. security bolumune bi bak.orda supervisor yerinde şifreleme warmı.)

BIOS'ta hicbir sifreleme yok. Sifre koyup girdim ayni sonuc :) HP sitesinden BIOS ile ilgili driver indirdim ve programi acip flashladim, zaten ayni surumdu yapmamin bir anlami yoktu ama yaptim olda yemedi.

Security bolumunde Supervisor ya da User olarak secenek yok. Sadece BIOS sifreleme ve PC acildiginda sifre sorma var.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

break bunu yazdı:

serwo bunu yazdı:

BIOS'ta hicbir sifreleme yok. Sifre koyup girdim ayni sonuc :) HP sitesinden BIOS ile ilgili driver indirdim ve programi acip flashladim, zaten ayni surumdu yapmamin bir anlami yoktu ama yaptim olda yemedi.

Security bolumunde Supervisor ya da User olarak secenek yok. Sadece BIOS sifreleme ve PC acildiginda sifre sorma var.

firmanın teknik servisini arayıp destek alsana:S

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

@the_behulder

Laptopimi ABD'den almistim. Buradaki HP falan bakar mi bilmem ama denemekte fayda var. Ayrintilari yazarim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

.rom uzantili dosyayi nereden bulabilirim? Intele baktim sunu gorebildim. Dogru mudur acaba bu?

Link: http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=N&ProductID=918&DwnldID=5871

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

bunu yükleme.. Pm ine bak.. ordan yazdım.

biosundan system configuration bölümüne git.. 

o menu altında sata native support bolumu warsa disable yap. o zaman ahci yapmış sayılırsın bir nevi.. bazı modellerde bu tip bypass yapılıo. disable yapıp kaydetip öle çık biosdan.

kalan bilgiler pm inde.. Pm  baya uzun oldu ama idare et :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

bende bu gun biraz daha arastırdım bu serinin bi modelinde böle dedigin gibi imiş satalı xp i tak kur calısır dedile rbanada.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
Toplam Hit: 9051 Toplam Mesaj: 18