Photoshop Hakkında Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

1.si photoshopta açtığım resimler görünmüyor sadece tutup surukledıgım zaman sılık bir şekilde görebiliyorum? Nette araştırdım ekran kartınız eski olabilir fln demişler. Ekran kartım 5870 ? Bununla alakası olduğunu düşünmediğim için konu açma gereği duydum :) Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

2.si Chip dergisinin eğitim seti ile çalışıyorum. Daha önce hiç alakam olmamıştı ps işine :) Benim web tasarımda işime yarayacak ve sorun çekmeyeceğim şekilde ps kullanabilir hale gelmem ne kadar zaman alır?

3.sü Ufak tefek buton editleme, logo editleme , kırpma vs gibi işlemler için ne kadar zamanımı vermem gerekli

www.kriptopedi.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    1) 6-7 senelik photoshop kullanıcısıyım hiç başıma gelmedi. sanmıyorum ama acaba opacity ilemi alakalı ? bi gormek isterim. ss felan koyabilirsen.
    2,3) tool ların yerini, ne işe yaradığını öğrenmen sürekli çalışarak 3-4 gününü alır heralde, 1 haftaya olursun sen :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

:) programda bır resım acabılsem kurcalayacam :) Ss ekleyeyim kesin çok basit biryolu vardır:)

Resmi açtığımdabu şekilde görünüyor.

Bulunduğu tabdan tutup çektiğim zaman üstteki şekilde görünüyor ama sekmeden çıkarsamda gorunmuyor.

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Portable versiyon mu kullanıyorsun?

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Evet

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

opacity değerleriyle oynanmış gibi duruyor . bi kontrol etsene

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

opacity ve altındaki değerin 100 olduğuna emin ol

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

İkiside %100 . Portable surumden kaynaklanan bır sorun olabılırmı? daha once bılgısayarımda portable olmayan bır ps kullanıyordum ve bu sorun yoktu.

Eğer bundan kaynaklı olabılırse bana ingilizce full bir link verebilirmisiniz? tbt'de aradım tr var sanırım. vede ıngılızce portable var.

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1.Hiç karşılaşmadım.Yaklaşık 1 yıldır photoshop ile ilgileniyorum.Mart ayından bu yana kursa gidiyorum.Arkadaşlar opacity demiş ama sanmıyorum.Programı başka bir linkten indir.Portable da ara sıra hatalar olabiliyor.

2.Web ile ilgili işleri sorun yaşamadan yapamazsın diyebilirim.Ama daha çok professionelleşmek için eğitim bitince bol bol pratik yapman lazım.6 aylık bir pratik ile çok iyi işler çıkarabilirsin.

3.Decupe yi öğrendikten sonra ve tool ların ne işe yaradığını öğrendikten sonra hemen başla.1-2 haftada buton mutonişleri senin için basitleşir.Yalnız logo editlemen zor.Logo edit için illustrator tavsiye ederim.Vektörel olduğu için tabi.Photoshop ile ancak daha çok basit olan psd logoları editlersin.Ama tam olarak istediğin gibi olmaz.Çizim programı logo için tercih edilmeli.illustrator =)

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

O zaman options ayarlarında bir dandiklik olabilir.. Biraara ben de port. kullandım ama böyle bir sorun yoktu..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Anladım çok teşekkür ederim cevaplarınız için başka bir linkten tekrar kurmayı deneyim en iyisi :)

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 1326 Toplam Mesaj: 12