Photoshop İle Fotomontaj

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PYTH0N
    PYTH0N's avatar
    Erkek
    photoshop ile fotomontaj:

1-ilk önce montajlanacak bir veya iki adet resim buluyorsunuz.yukarda benim ornekte kullangıdım resimi goruyorsunuz.(ben montaj işlemini 1 belge üzerinde gerçekleştiriyorum. siz bu teknik ile istediğiniz sayıda belge ile calısıp montajı yapabilirsiniz.)

2-İkinci adım olarak da fotografın neresini diğer fotoğrafın hangi yerine koymak istediğinizi belirleyin. (ben örnek resim de john travolta"nın gözünü nicolas cage"in gozune eklemeyi kararlastırdım, ve burada bunu yapacagız.)

-Lasso Aracı

-Feather Penceresi

3-lasso aracını alıp yukarda gorulen yeri secin.ardından ctrl+alt+f tusuna basın ve 2 değerinde feather verin. ardından ctrl+c ile secimi kopyalayın.

4-simdi ctrl+v ile de kopyaladığınız kısmı yapıştırın.

5-edit-transform-flip horizontal komutunu uygulayın. move tool u seçip klavyenizdeki yon tuslarınızı kullanarak yapıstırdıgınız resmi tam olarak ayarlayın. evet islem tamam. alttarafta da finali goruyorsunuz. john amcamızın gozu nicolasın gozu ile aynı oldu bi fark gorebiliyormusnuz? :>

*** evet yukarda en basitinden bir fotomontaj olayını anlattım. takıldıgınız bi yerde bana haber verin.

*** PYTH0N tarafından yazılmıstır. ***
    *** www.tahribat.com ***
    *** www.masterofpixels.tr.cx | pyth0n@linuxmail.org ***

l0ve is n0thing with0ut fucking!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    PYTH0N harikasın dostum ehehue bu baya işime yaradı biras eğlence oldu benim için sağoL walla verdiğin örnekler acaip işe yaradı ALLAH seni başımızdan eksik etmesin... şimdi güsel bi hatun resmi bulup bisim arkadaşınkiyle değiştirmem lasım eheh tekrar sağoL :)))

The turth is somewhere over there
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iBaS
    iBaS's avatar
    Erkek
    eline sağlık..

iBaS
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PYTH0N
    PYTH0N's avatar
    Erkek
    beyler onemli deil yeterki bi seyler ogrenin. photoshopu ogrendikten sonra o programın icinde eglenecek cok sey bulacaksınız. hatta yakın bi zamanda yine cok guzel bi konu ile karsınızda olacagım bekleyin..

t0 b3 c0ntinu3d...
    eheua :>

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek

ilgilenen olursa nasıl yapıldığını anlatabilirim :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Aşk insana neler yaptırıyo

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PYTH0N
    PYTH0N's avatar
    Erkek
    ***walla ole holy1 :> abü ben biktım ps gormekten isyerinde :> ehehe ama iyi yani bayagı ilgi varmıs grafik olayına ho$uma gittü. vakitim oldugunca beyler yardım edecem size

GENCWEBMASTER sana gelince siten güzel olmus ama biraz daha ince ayrıntı katabilirsin. mesela yan tarafta olan menuyu rollover efekti ile daha da guzel hale getirirsin. ya abüler butun bunları anlatacam diorum a.k vakit bi türlü bulamadım ama bu kez size yeni bi seyler anlatacam 1 günümü size ayıracam bole bol topicli bi bolum goreceksiniz :> neyse c0ming s00n ..!

!i!( holy1 ya su benim avatarı degis a.k uyuz oldum penguen menguen kullanıcı bilgilerimdeki resimi koyarmısın)!i! ***

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    robotix kardeşim o Sibel yazısı hoşuma gitti ya o şekilde bi MaRtyN falan yazsana sana zahmet :) yada bilgi ver bikaç da takılim ben kafama göre.

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PYTH0N
    PYTH0N's avatar
    Erkek
    *** GENCWEBMASTER pek iyi sayılmasada iyi gibiyim istersen sana bi ara flash la yaptıgım loaderı yollarım sade ve ho$ bi sey :> neyse goruusuruz buralara takılmaya devam et! ***

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSYANKAR
    iSYANKAR's avatar
    Homo
    walla teprik ederimde sayın seyh bunu okursan eger bu adam ne guzel biseyler ogretmek icin cabalıyodu niye banlandı onu bi soleyiver

ALAYINA iSYAN
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek
    iSYANKAR bunu yazdı:
    -----------------------------
    walla teprik ederimde sayın seyh bunu okursan eger bu adam ne guzel biseyler ogretmek icin cabalıyodu niye banlandı onu bi soleyiver
    -----------------------------

ya dostum. sen tarihlerine bakmaksızın gidip forumun en dibindeki kouları açıyosun cvplar yazıyosun!... bu link niye çalışmıyo Şeyhim, bu adam niye banlanmış şeyhim gibi sorular soruyosun...

konuların tarihlerine bak sonra yorum yap.. banlanan demekki bi hata yapmıştır, link çıkmıyosa üstünden 10 ay geçmiştir çıkmaz haliyle.. adam silmiştir ordan..

ok?

Sen Yenisin Galiba...... ۩ шшш.ŢдћяỉБהּŢ. םכм ۩
Toplam Hit: 4606 Toplam Mesaj: 14