PHP "Add More"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Muridler,

Gunaydin. Sabahladim gene ama isin icinden cikamadim. Kullanicidan veri girmesini istedigim bir form var. Ancak; bazi verilerin sayisi kullaniciya bagli. Su "Satir Ekle" yada "Add more" tarzinda islemi php ve js ile nasil yapiyoruz?

Yapmak istedigm sey:

http://techstream.org/Web-Development/PHP/Dynamic-Form-Processing-with-PHP

Ben problemi simdilik kullaniciya kac satir gireceksin diye sorup, next yapinca for dongusu ile cozdum ama daha kolay yolu varken bu kadar ugrasmak; kulagi tersten tutmaya benziyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

input name kısmını array yapcan 

input type="text" name="resim[]" 

gibi 

add butonu ilede altına aynısını append etcen gerisi aynı 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Sagol hocam. Ama atmadigim takla kalmadi. Uykusuzluktan vs bir yerlerde birsey kaciriyorum sanirim. Adamin siteden demoyu indirdim; sistemde mi sikinti var diye; o catir catir calisiyor.

Tum kodlari sildim; bastan yazdim. Yok anasini satiyim. Bootstrap js ile bir problem mi var dedim; sadece uc satirlik form yapip orada denedim; gene olmadi. Dedigim gibi sanirim; virgul, nokta, parantez birseyleri atliyorum yorgunluktan.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Sagol hocam. Ama atmadigim takla kalmadi. Uykusuzluktan vs bir yerlerde birsey kaciriyorum sanirim. Adamin siteden demoyu indirdim; sistemde mi sikinti var diye; o catir catir calisiyor.

Tum kodlari sildim; bastan yazdim. Yok anasini satiyim. Bootstrap js ile bir problem mi var dedim; sadece uc satirlik form yapip orada denedim; gene olmadi. Dedigim gibi sanirim; virgul, nokta, parantez birseyleri atliyorum yorgunluktan.

http://stackoverflow.com/questions/1833330/how-to-get-php-get-array

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

o kadar sıkıntı yok hocam al örnek şeyttim bi tane daha çabuk anlarsın

https://jsfiddle.net/ajsrqtho/

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Eyvallah haci abi. Kontrol ediyorum.

@Noktalivirgul; okumadigim stack konusu kalmadi konu ile ilgili :) Sagolasin...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

snnyk nın js sinde append olan tarafa kaçıncı tr saydırıp, yanınada sil butonu koyarsan daha güzel olacaktır.

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Alindi, anlasildi. Deneyeyim bakayim :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

gelen input un isminin sonuna [] koyman gerekiyo daha önce söylendiği gibi ama öyle yaptığında array olarak gelicek sana veri, array olarak değerlendir.

black implies white, self implies other, life implies death.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Hocalar;

Js ile add more kismi tamam. Yardimlariniz icin tesekkurler. Biraz js ogrensem fena olmayacak gibi zira gene takildim.

Konuyu stack'e de tasidim. Problemim su; dynamic olarak olusturdugum yeni alanlarda php kodunu nasil calistiririm? Stack konusu:

http://stackoverflow.com/questions/35528928/how-to-dynamically-create-database-driven-select-field-with-php

Mobil oldugumdan kodlari su an buraya yapistiramiyorum. Bilgisayar basina gecince yapistiracagim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Hocalar;

Js ile add more kismi tamam. Yardimlariniz icin tesekkurler. Biraz js ogrensem fena olmayacak gibi zira gene takildim.

Konuyu stack'e de tasidim. Problemim su; dynamic olarak olusturdugum yeni alanlarda php kodunu nasil calistiririm? Stack konusu:

http://stackoverflow.com/questions/35528928/how-to-dynamically-create-database-driven-select-field-with-php

Mobil oldugumdan kodlari su an buraya yapistiramiyorum. Bilgisayar basina gecince yapistiracagim.

bişey anlamadım sorduğundan, biraz daha açık ifade edebilir misin ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 2095 Toplam Mesaj: 15
php bootstrap dynamic form