Php Editör Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

hocalarım kullandığınız php editör varmıdır? Notpad++ kullanıyorum da ne saçma bişey bu ya :D vallaha iğrenç kanser etti beni parantez nerde başlayıp nerde bitiyor belli değil..

Güzel editör öneriniz var mıdır ? yada kullandığınız .. Dreamweaver kullanacağım yoksa . şu lanet programı kullandırmayın :(

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

PhpStorm güzeldir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Sublimetext

Ve adobenin geliştirdiği brackets

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sublimetext de hoşuma gitmedi baktım ona da :/ PhpStorm bakayım backets'e bakayım . Bu editörler çok saçma ama Php'nin kendine özel editörü yokmu ? Zibilyon editör var

MhmdAlmz tarafından 19/Haz/16 02:41 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vs code

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vs code

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Editör dersen Sublime Text,

IDE dersen PhpStorm.

Farkları var. IDE projeyi ele alır, editör ilgili sayfada öneri sağlar.

Sadece bi imza..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Ben NetBeans kullanıyorum. Dosya sisteminin hemen solda yer alması,  F6 ile direk siteyi çalıştırmam. Auto formatting ve yazarken öneri isteği. Değişkenleri include edilmiş diğer sayfadan da önerebilmesi sevdiğim özellikleri...

ben de sevgiden yanayım...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

IDE olarak kesinlikle PHPSTORM, geri kalana bakma bile. Değmez harcadığın zamana. Editör notepad++ yeterli. 

O parantezler konusunda da https://www.muratcileli.com/programlamada-parantez-stilleri.html Ben Allman stilini kullanıyorum. Memnunum.

Olaylara karışmayın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@YeniHarman parantez işi güzelmiş :D Java dan alışkın olduğum için methodu açıp kapatıp okuyorum dallana dallana ama php de o yok diye ...

PhpStrom ve WebMatrix iyi gibi . Teşekkürler yardımlar için herkese :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

notepad++

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 2046 Toplam Mesaj: 20
php editör