PHP İçin Sorularım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

1- PHP'de bazen sorgularda @ ifadesi geçiyor. Nedir bu? Nerelerde ve ne için kullanılmalı?

Az önce şöyle bişeyde kullanmayınca hata verdi, kullanınca düzeldi... Kullanmam gerektiğini düşünmedim. Bazı yerlerde gördüğüm için aklıma geldi ve kullandım. Nerelerde kullanacağım?

if (@$_POST["id"]!=""){

$id=$_POST["id"];

$sor=mysql_query("delete from deneme where id='$id'");

if ($sor){

echo "Kayıt silindi";

}else{

echo "Kayıt Silinemedi";

}

}

-----------------------------------------------------------------------

2- PHP'de aspde olduğu gibi request.querystrig gibi bişey yok mu?

yani form actiondan gönderdiğim string değeri alabileceğim bişey var mı?

<form action="action.php?islem=kaydet&id=$kayit["id"]" method="post">

gibi bişey gönderip işlem değerini almak için ne kullanıyorum?

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek

hocam eğer bir koşul kontrol edilmeksizin sayfa içerisinde $_GET ve $_POST veyahutta $_REQUEST $_GLOBALS gibi dizi değişkenler kullanılıyorsa (içinden veri seçtiğiniz ama içinde aslında veri olmayan, dolması gereken diziler.) bunların boş yere ekrana hata basmaması için başlarına @ koyarız. Bu çoğu yerde kullanılır.

Real Eyes Realize Real Lies
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

@ kullanılan satırda hata oluşursa onu görmezden gelir hocam

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

1- soru @ işareti major bi işarettir bu işareti kullandığında php warning ve hataların ekrana çıktı vermesini engellersin

2-sor ise $_GET['islem']; ile adres çubuğundaki veriyi okuyabilirsin

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hata bastırma operatörü hocam o.  açıklayacam 5 dk ya abimle  teldeyim 

Edit : Claw  çok güzle açıklamış

Nvidia tarafından 04/Ara/16 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Çok teşekkürker anladım...

Başka bir sorum şu?

Asp ile çalışırken tek sayfada herşeyi yapardım. Burda ıvır-zıvır her işlem için sayfa oluşturuyorlar neden?

Yani formla işlem gibi bişey gönderip bunu if ile kontrol ettirip işlem şu ise şunu yap, işlem bu ise şunu yap niye demiyorlar veya benmi hep o tarz işlemlere denk geldim.... Adam ekle için ayrı sayfa, kaydı yaparken ayrı sayfa-düzenle sayfası için ayr, düzenle_işlem için ayrı sayfa niye yapıyor? Gözden kaçırdığım bişey mi var? 

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Başka bir sorum şu?

Asp ile çalışırken tek sayfada herşeyi yapardım. Burda ıvır-zıvır her işlem için sayfa oluşturuyorlar neden?

Yani formla işlem gibi bişey gönderip bunu if ile kontrol ettirip işlem şu ise şunu yap, işlem bu ise şunu yap niye demiyorlar veya benmi hep o tarz işlemlere denk geldim.... Adam ekle için ayrı sayfa, kaydı yaparken ayrı sayfa-düzenle sayfası için ayr, düzenle_işlem için ayrı sayfa niye yapıyor? Gözden kaçırdığım bişey mi var? 

Hocam hepsini aynı sayfaya toplayabilirsin sıkıntı değil o :) Ama başlangıç seviyesindeki eğitimlerin hepsinde dediğin gibi yaparlar :D

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Başka bir sorum şu?

Anahtar kelimen : php switch case

Tek sayfada çalışmak istersen araştırabilirsin. 

What are you doing???
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Teşekkürler... Devam edeyim bu sayfa dursun :) Affınıza sığınarak zaman zaman bu başlıkla rahatsız edeceğim :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek
    Kentaki bunu yazdı
    _PesimisT_ bunu yazdı

Başka bir sorum şu?

Teşekkürler hocam switch case mantığı asp de de var. İf ile de yapabilirim sorn değil, yapıldığını görmeyince neden kaçındıklarını merak ettim. Tekrar teşekkürler...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı
    Kentaki bunu yazdı
    _PesimisT_ bunu yazdı

Başka bir sorum şu?

Teşekkürler hocam switch case mantığı asp de de var. İf ile de yapabilirim sorn değil, yapıldığını görmeyince neden kaçındıklarını merak ettim. Tekrar teşekkürler...

direk bir şeyden kaçınma yoktur hocam sadece yapmak istememiştir bende bazen yapmak istemeyebiliyorum 

I am Jack's inflamed sense of rejection
Toplam Hit: 2270 Toplam Mesaj: 24
php basit php soruları