Php İle Gelişmiş Arama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar,

konuya direkt gireceğim. Şimdi like ile arama yapıyorum, diyelim veritabanımda başlık var o da "cemal reşit rey" ben arama yaparken cemal veya reşit rey veya cemal reşit rey yazınca sonuçlar çıkıyor ancak cemal reşit reyin hayatı yazınca çıkmıyor ben çıksın istiyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim ?

şimdiden teşekkür ederim.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Select * from table where baslik like "%cemal resit rey%" 

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

hocam zaten öyle arıyorum cemal reşit rey yazınca sıkıntı yok ama cemal reşit reyin hayatı yazınca çıkartmıyor ben cemal reşit reyin hayatı yazınca da cemal reşit rey başlığı çıksın istiyorum

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

select * from arama where ad like '%cemal%' or ad like '%bey%' or ad like '%hayati%'; 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

hocam arama formundaki bütün kelimeleri nasıl böldürcez ki arama formu var sonuçta 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

explode ile boşluğa göre parçalar ona göre sql sorgunu oluşturursun.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

peki ben cemal-reşit-hayati gibi şeyler yazıldığında da en yakın sonucu vermesini istiyorsam?

her halta explode kullanacaksam vay halime

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Aynen katılıyorum, araştırıyorum bu işi kolay sağlayacak hazır bir class vardır diye ama bulamadım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    if ($_POST) {
    $ara=$_POST["ara"];
    $sorgu=mysql_query("select * from DB where BASLIK like '%$ara%'");

bu sekilde denedinmi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı
    if ($_POST) {
    $ara=$_POST["ara"];
    $sorgu=mysql_query("select * from DB where BASLIK like '%$ara%'");

bu sekilde denedinmi?

hocam konunun devamında başkası söyledi zaten bu olmuyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek

Bence elastic search senin işini görür dostum.

Bu imza çok eskidi artık...
Toplam Hit: 1769 Toplam Mesaj: 14
php sql arama