folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Phpmyadmin İçe Aktar Yapılan Veritabanı

Phpmyadmin İçe Aktar Yapılan Veritabanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

İçe aktar yaptığım bir veritabanı yedeğine ihtiyacım doğdu. phpmyadmin üzerinden içe aktar yaptığım dosya nereye upload ediliyor? Yada hangi dizine?

Karıştırmadığım dizin kalmadı ve maalesef bulamadım. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    biri bunu yazdı

Merhabalar,

İçe aktar yaptığım bir veritabanı yedeğine ihtiyacım doğdu. phpmyadmin üzerinden içe aktar yaptığım dosya nereye upload ediliyor? Yada hangi dizine?

İçe Aktar değil Dışa Aktar yapılan veritabanları indirilebilir, İçe Aktar seçeneği MySQL/MariaDB içinde veritabanı oluşturur ve/veya verileri veritabanına kaydeder.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    biri bunu yazdı

Merhabalar,

İçe Aktar değil Dışa Aktar yapılan veritabanları indirilebilir, İçe Aktar seçeneği MySQL/MariaDB içinde veritabanı oluşturur ve/veya verileri veritabanına kaydeder.

Hocam bunu biliyorum. Sormak istediğim bu değil.

PC'de olan bir yedeği sunucuya kurmak için upload ettim yani içe aktar yaptım.

PC'den sildim. Şu anda zip olarak yüklediğim o yedeğe FTP'den ulaşmam lazım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Phpmyadmin in conf dosyasindan upload dizinini degistirmediysen phpnin normal upload dizinine upload ediyordur. Phpnin default upload dizinine bak ama zip acilirken tmp e atacagi icin senin attigin dosya hala orada duruyor mudur bilemedim. Windows icin elimde wamp oldugundan ben degistirmemisim php.ini de upload dizini C:/wamp64/tmp olarak gorunuyor. Bir sqli zip yapip attim ama tmpde olusan gecici dosya hemen ucup gitti. Sessionlar disinda birsey yok o klasorde. Uzulerek soyluyorum linux o dosyayi ayni windeki durum gibi .zip olarak tmp klasorunde tutmuyordur, cunku zip aciliyor sonrasi malum (varsayim gerci kontrol amacli php.ini den yola bakip dosyalari kurcala ). Umarim bir yol bulursun. Fikir yuruterek elimden ancak bu geldi.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

bir yere kayıt edildiğini sanmıyorum.

boş bir veritabanına import ettiysen aynı veritabanını export et?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

bir yere kayıt edildiğini sanmıyorum.

boş bir veritabanına import ettiysen aynı veritabanını export et?

+1

Phpmyadmin, php ile yazılmış MySQL veritabanı yönetim panelidir yalnızca.

Senin arayuzden upload ettiğin SQL exportunu mysql'e import edene kadar server'da tutar, işi bitince de siler.

Sonrasında verin MySQL sunucunda mevcut bulunuyor olacaktır zaten.

Tek yapman gereken yine phpmyadminle ya da herhangi bir tool ile (örneğin mysqldump - cli tool) bunu export edip yeniden import edilebilir bir dosya haline getirmek.

Phpmyadmin bir veritabanı değildir.

Mysql'de sakladığın veriler, upload ettiğin SQL syntax'ından oluşan dosyadaki gibi SAKLANMAZ.

Durum böyle olsaydı basit parserlar yazar tek dosya üzerinden işletirdik verilerilerimizi.

Veritabanı çözümleri minimum kaynak tüketimiyle (çeşitli optimizasyonlar dahilinde) maksimum performansı yakalamaya çalışırlar. 

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ya beyler, adam db de bişeyleri silmiş, son yedeğini de içe aktar yapmış sonra kendi pc sinde o yedeği silmiş. sunucu dan tekrar bulabilir miyiz diye soruyo.

özet : muhtemelen bulamazsın.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

ya beyler, adam db de bişeyleri silmiş, son yedeğini de içe aktar yapmış sonra kendi pc sinde o yedeği silmiş. sunucu dan tekrar bulabilir miyiz diye soruyo.

özet : muhtemelen bulamazsın.

içe aktardıysa, içeridedir zaten...

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Beyler fikirler için teşekkür ederim fakat import ettiğim datayı export edebileceğimi biliyorum. Sormak istediğim soru bu değil. import ettiğim data da bozuldu. İşime yarayan bi data değil.

Bana upload ettiğim, zip içindeki ilk yedek lazım. Bunu alabilir miyim alamaz mıyım?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    biri bunu yazdı

Beyler fikirler için teşekkür ederim fakat import ettiğim datayı export edebileceğimi biliyorum. Sormak istediğim soru bu değil. import ettiğim data da bozuldu. İşime yarayan bi data değil.

Bana upload ettiğim, zip içindeki ilk yedek lazım. Bunu alabilir miyim alamaz mıyım?

tmp'te duruyorsa duruyordur.

az insan çok huzur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

/var/lib/mysql altına koyar da phpmyadmin'le onu görebiliyorsun işte. <--- sunucuda barındığı klasör

O klasör altında dosyayı başka türlü okuyamazsınki..

ek: sorunu anlamadım.

değiştirildiyse şurdan bakabilirsin db dosyalarını nerede sakladığına : /etc/my.cnf

neverland tarafından 15/Nis/21 14:45 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
Toplam Hit: 2480 Toplam Mesaj: 12
phpmyadmin