Phpmyadmin Tr Karakter

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Abiler şimdi phpmyadminde sorun var foruma yaılan her sey tr karaterlerde  y veya ? olarak gozukuyo ornek olarak

bındırdak   yazınca   b?nd?rdak  yada byndydak olarka cıkıyor ama web sayfalarının yazısı normal.sadece veri tabanından alınan yazılar bu biçim.

Şimdiden ço teşşekkur ediyorum

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Today
    Today's avatar
    Erkek

aynı sorun bendede var dili latin5 yap dediler daha beter oldu :D çözerseniz banada yardımcı olun

bide siteye bakıp goruslerınızı soylersenız sevınırım www.fix-game.net  [  - ' yi kaldıralım :) ]

Buraya ne yazıoz ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    Benim latin 5 yada 6 hatırlamıyorum ama bi kesin birsey soylesin kimse bilmiyormu

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Today
    Today's avatar
    Erkek
    valla kardeş bana baştan kodla dediler (çok anlıom ya :D )  olece bıraktım ufak bı ayarlamalık ısı varmıs gıbı hıssedıom ama yapamıom banada yardım :|

Buraya ne yazıoz ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    evet herhangibibi duzgun bi latin ayarını seçince olcakmıs gibi gelio ki kesin olur bilen yokmu ya yada sorunsuz yadayan bir arkadas girsin bi kendi phpmyadminden baksın solesin ayar neymiş

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

php fazla cakmam myadmin falan ama soyle birsey vardi bununla alakalimi

httpd.default.conf dosyasinin icinde

AddDefaultCharset ISO-8859-1   i AddDefaultCharset ISO-8859-9  degistirme mevzusu...tr karakter sorunu icin.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    bende de bi kere oldu. aramadıgım yer kalmadı. db deki tüm tr karakterler deiştiinden bildigim tek yol onları tr hale geri getirmek. eger db boyutun cok büyük deilse export et. http://iyinet.com/turkce_tamir.php adresinde düzelt. tekrar import et. yedek alırkende phpmyadminden deilde cpanel yedei almaya bak ;)

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Today
    Today's avatar
    Erkek
    ya bana sql database nin langue kodunu deıs dedıler latin 1 yap olur dedıler olmadı  bana yardım etcek biri varsa msn den goruselım :/

Buraya ne yazıoz ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Today
    Today's avatar
    Erkek
    yokmu bir hayır sever ya

Buraya ne yazıoz ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acirci
    acirci's avatar
    Erkek
    Bende 1 haftadır aynı sorunla uğraşıyorum bir sonuç alamdım :S

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz. M.KEMAL ATATÜRK
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

ben buldum nasıl yapcagını latin1 değil olduda eski konular hala bozuk.

yeniler düzgün buyur =   latin1_general_ci  yap o zaman oluyo

Toplam Hit: 4022 Toplam Mesaj: 19