folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Pil Şarj Cihazı Tavsiyesi Olan Var Mı?

Pil Şarj Cihazı Tavsiyesi Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar nasılsınız?
    Gaming teraneleri için kablosuz mouse aldık gaza gelip almaz olaydık. 15-20 günde bir 2 li AAA ince pili içiyor duracell bir de. 

Bu AAA pil şarj işine girsem sizce hatrı sayılır bir kazancı olur mu kullanan var mı?

Mevcut maliyete şöyle diyebiliriz: ortalama 40 günde 4 tane AAA harcayacak, 4'lü AAA 100TL civarlarında, senelik 900-1000TL bir masraf açar pil işi.

Şarjli pil işlerini bilmiyorum baktım marka marka var, duracellin kendi şarj edicisi var 100 kere şarj et falan diyor ama bilemedim.

Var mı bir öneriniz?

EDİT:

Gp Recyko diye bi marka varmış piyasada öneriyor herkes. Media linkini bırakıyorum şunu öneren olur mu ya da bu Gp Recykolardan kullanan oldu mu? 

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_gp-recyko-e411-usb-aa-aaa-%C5%9Farj-cihaz%C4%B1-gp-recyko-1000-serisi-aaa-%C4%B1nce-pil-4-l%C3%BC-1216996.html#

Ephesus tarafından 03/Tem/23 02:51 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

GP marka olarak pillerin Xiaomisidir. Kalitesi eh işte yani. Şarjlı pilde Varta, Duracell Ve Energizer’dan şaşma. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=DgMrJGjtHok

pil konusunda en ucuz bim pili fp ürünü olarak test edildi.

:) boşuna diğer pillere çok para vermene gerek yok hocam.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam GP iş görür, Duracell sadece adı var, çok da memnun kalmadım ben kullanırken.

Bim'de satılan piller gerçekten f/p olarak çok iyi ancak şarjlı versiyonları yok sanırım.

şarj cihazı olarak Nitecore markasını önerebilirim. özellikle 18650 pilleri şarj etmek için kullanmıştım, gayet memnun kaldım.

AAA pil için en az 2600-2700 mah olmasına dikkat et hocam, bunun altındakiler çok çabuk bitiyor.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

4 tane aa 4 tane aaa duracell aldim 1 sene once. Nitecore 2li sarj cihazim vardi zaten sorunsuz kullaniyorum 1 yildir. Cift bittiginde takip dolu olanlara geciyorum hizlica. Zaten 1 2 saatte sarjlari doluyor hemen ama bi sure daha bekliyorum cikarmadan. Boyle yapinca performansi fark ediyor gibi ya da plesebo etkisi.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

2018 de falan ikeadan 3 tane pil sarj cihazi + 20 kadar şarjlı pil aldım büyüklü küçüklü. ondan beri pile para vermiyorum. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Duracell şarjlı pillerini tavsiye etmem hocam. Panasonic eneloop serisi bu işte gayet iyidir aynı oranda fiyatı da yüksektir. Varta, o da olmazsa GP de işinizi görecektir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Midnite
    Midnite's avatar
    Erkek

Ben de xbox kontrolcüsü için almıştım zamanında (1buçuk yıl falan oluyor) Duracellin dolum cihazı + 2 tane AAA + 2 tane AA pil çıkıyor. (4 adet AAA pil aynı anda şarj edebiliyor.) 2 tane de AAA yedek aldım biri dolarken diğeriyle devam. İnce AA pilleri de traş makinemde kullanıyorum. Kontrolcünün titreşimi açık halde 1 haftadan fazla gidiyor. Kalitesinden fazlasıyla memnunum kullandığım ürün tavsiye edebilirim. Ben alırken cihaz + 4 pil 200küsür liraya almıştım. Şimdiki fiyatları bilmediğimden fiyat/performans açısından yorum yapamıyorum ama kaliteli mal kendini belli ediyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

nitecore un 4 lü şarj aleti vardı. 18650 piller için kullanıyorduk. hem 12v ile hem 220 ile çalışıyor. bi bak derim.

NITECORE NEW i4 Intellicharger : Amazon.com.tr: Spor ve Outdoor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Nikel-metal hidrit (Ni-MH) türü pil alacaksın. GP, duracell, Varta... gibi bir çok marka model var. Bütçene göre bir marka seç. Kalite ve kapasitesine göre fiyat değişir. Ultra ve pahalı bir şarj cijazı almana gerek yok. Şarj mekanizması basit ve genelde hepsinde aynıdır. Hızlı şarjı; pil ömrü bakımından fazla tercih etme.

Normal alkali pilden farklı olarak bu piller nominal gerilimi 1.2v verir. Yani normal 1.5v göre biraz daha düşük ama çoğu cihaz problemsiz çalıştırır. Bu nedenle girip 10 tane alma, önce ihtiyaçını karşılayacak 2-4 tane al, sorunsuz çalışırsa yedek alırsın.

Alternatif ve daha ucuz olarak Nickel Cadmium (Ni-Cd) pilde kullanabilirsin, şarj-deşarj döngü sayısı daha fazla ve uzun ömürlüdür, verebileceğim max. çalışma akımı ni-mh göre daha yüksektir. Tek dezavantajı; bu pilleri %100 bitmeden önce, yani yarı dolu haldeyken şarj edersen memory effect nedeniyle hızlı ölürler. Pil komple bittikten sonra şarj edersen sorun olmaz.

https://www.pilsitesi.com/sarjli-piller?kategori=74&sayfa=1

https://www.pilsitesi.com/pil-sarj-aleti?sira=URUNFIYATIORJINAL&sayfa=1

cukurova tarafından 04/Tem/23 15:59 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1491 Toplam Mesaj: 12
pil şarj