folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Pipo Kullanan Müridler Bir Bakabilir Mi?

Pipo Kullanan Müridler Bir Bakabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prodhiphop
    prodhiphop's avatar
    Erkek

Hocalar son günlerde soru bombalarıma devam ediyorum şimdi yıllardır böyle bir hevesim vardı pipo alayım bulunsun arada hoş oluyor diye. Şimdi aldım bir tane dandik bişey 25tl ye ama bir kaç sorum olacak. Öncelikle ben sarma tütün içiyorum normalde orada kullandığım normal adıyaman tütününü kullanabilir miyim özel bir tütünü mü var? Bir de direk tütünü doldurdum içine ateşledim sönüp sönüp duruyor körüklemekten ciğerim soldu. Nasıl içilir bu şey bir tavsiye aydınlık lütfen :D

Not: Gerek yok böyle özentiliklere vs. yorum yapmayın hiç hocam yıllardır istiyordum şimdiye nasip oldu ara sıra değişiklik şart..

Yok olmak evrene yapabileceğimiz en büyük iyilik.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=D60gp2A_ufA

Hocam youtubede çok video var bunun hakkında ben bu videoyu koydum piposu hoşuma gitti :D

HowL tarafından 11/Eki/14 19:00 tarihinde düzenlenmiştir

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prodhiphop
    prodhiphop's avatar
    Erkek
    HowL bunu yazdı

http://www.youtube.com/watch?v=D60gp2A_ufA

Hocam youtubede çok video var bunun hakkında ben bu videoyu koydum piposu hoşuma gitti :D

Hocam teşekkürler benim de aklıma geldi internetten bakmak ama burada bilen birinden tavsiye almak için sormak daha faydalı diye düşündüm..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

Pipo için her tür tütün kullanmak pek iyi sonuçlar vermiyor. Birincisi iri kesilmiş tütün olmalı; bu içim rahatlığı açısından. İkincisi sigara için kullanılan tütünler geride bayağı bir artık (zift) bırakabiliyor. Captain Black "çikolatalı" başlangıç için en uygun tütün diye önerebilirim.

Pipo içmeyi öğrenirken pipoyu çok doldurma; 1,5-2 parmak yeterli. Parmağınla basarken ağzınla çekersen ne kadar sıkıştırman gerektiği konusunda fikrin olur. Bastırdıktan sonra ortasına ufak bir delik (baca deliği) açabilirsin. Bastırma ve baca deliği açmak için anahtarlık şeklinde alet satılıyor. Tütün satın aldığın yerde (amerikan pazarı) edinirsin.

Pipo fiyatına bakarak piponun düşük kalite olduğunu söyleyebilirim. Muhtemelen dışı çok ısınacak. Kaliteli bir pipoyu bile günde en fazla 2 kere yakarsın. Zaten pipo sigara gibi içilmez (sigara gibi körüklemeye kalkarsan ciğerlerin çok mutlu olmaz; pipo "ağızla" içilir).

Piponun filtre kısmınde bir metal parça vardır diye tahmin ediyorum. Captain black tarzı tütünlerin aroması içim sırasında sıvılaşıp yukarı çıkabilir. Harbi (temizleme çubuğu) edinmeni öneririm.

Tütünü kullanmadan önce biraz kurutabilirsin (çok ısa sürede kuruyabilir; fazla kaçarsa tütünün içine az bir parça elma kabuğu koyarsan tekrar nemlenir).

"Sigara orospu gibidir; işin bitince fırlatır atarsın. Pipo, sadık kadındır; bıraktığın yerde seni bekler."

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prodhiphop
    prodhiphop's avatar
    Erkek
    KaptanMagaraAdami bunu yazdı

Pipo için her tür tütün kullanmak pek iyi sonuçlar vermiyor. Birincisi iri kesilmiş tütün olmalı; bu içim rahatlığı açısından. İkincisi sigara için kullanılan tütünler geride bayağı bir artık (zift) bırakabiliyor. Captain Black "çikolatalı" başlangıç için en uygun tütün diye önerebilirim.

Pipo içmeyi öğrenirken pipoyu çok doldurma; 1,5-2 parmak yeterli. Parmağınla basarken ağzınla çekersen ne kadar sıkıştırman gerektiği konusunda fikrin olur. Bastırdıktan sonra ortasına ufak bir delik (baca deliği) açabilirsin. Bastırma ve baca deliği açmak için anahtarlık şeklinde alet satılıyor. Tütün satın aldığın yerde (amerikan pazarı) edinirsin.

Pipo fiyatına bakarak piponun düşük kalite olduğunu söyleyebilirim. Muhtemelen dışı çok ısınacak. Kaliteli bir pipoyu bile günde en fazla 2 kere yakarsın. Zaten pipo sigara gibi içilmez (sigara gibi körüklemeye kalkarsan ciğerlerin çok mutlu olmaz; pipo "ağızla" içilir).

Piponun filtre kısmınde bir metal parça vardır diye tahmin ediyorum. Captain black tarzı tütünlerin aroması içim sırasında sıvılaşıp yukarı çıkabilir. Harbi (temizleme çubuğu) edinmeni öneririm.

Tütünü kullanmadan önce biraz kurutabilirsin (çok ısa sürede kuruyabilir; fazla kaçarsa tütünün içine az bir parça elma kabuğu koyarsan tekrar nemlenir).

"Sigara orospu gibidir; işin bitince fırlatır atarsın. Pipo, sadık kadındır; bıraktığın yerde seni bekler."

Hocam çok güzel detaylı bir şekilde anlatmışsın çok teşekkür ederim fakat bir yere kafam takıldı günde en fazla 2 kez yakılır demişsin ama ben çok sigara içen birisiyim beni kesmez mesela bu ve bir kere yaktığımda ne kadar uzun süre gider bilmek istiyorum. İkincisi yanar vaziyette duman gelmeyi bıraktığında az geldiğinde böyle iğrenç bir tat geliyor ağzıma bunu istemiyorum. Bir de sanırım iyi sıkıştıramadım tütünü ilk denememde çok hava geldi bildiğin şimdi bir kez daha deneyeceğim bakalım sonucu yazarım. Tekrar teşekkürler :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

Pipo içenler her gün için en az bir pipo sahibidir.

Pipoyu dinlendirmezsen içim tadı bozulur.

Pipoyu yaktığın zaman 1 saat civarı içmen mümkün. Arada tekrar yakman gerekebilir.

1 saat boyunca pipo içiyor olmak hayli uzun bir süre sayılır; sigara içmek gibi değil pek.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Bunlar hep minecraft server ı kapalı oldugundan oluyor. Pipo ya sarmış adam D:

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prodhiphop
    prodhiphop's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Bunlar hep minecraft server ı kapalı oldugundan oluyor. Pipo ya sarmış adam D:

Ahhahaha tam olarak öyle güldüm buna :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Bi  ara ben de meraktan almistim da hic sarmamisti. Hele su aromali tutunler nargileler falan. Icebildigim tek tutun urunu Muratti. Bu ay paketler kararinca cok sikinti cekecem cok.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Hacı çoook uğraştırıcı iş pipo, yani bana öyle geldi en azından. Şöyle ki;

Yeni aldığın pipoyu 1/4 oranında doldurup içeceksin, sonra oran 2/4, 3/4 şeklinde artacak, 1 ay sonra tam doldurmaya başlayacaksın.

İlk içimde içine az bir bal sürme olayı vardır hatta, tadı hoş olsun diye.

En sıkıntılı kısım dolum kısmı. Pipo tütünü ayrı satılır, ondan alacaksın. Bir anda içine tıkıp yakmaya çalışmayacaksın, bir barça koyup ufak ufak sıkıştıracaksın, üstüne sıkıştıra sıkıştıra ekleyeceksin, sıkıştırdığın tütünün ortasına tam dipteki deliğe gelecek şekilde bir delik açacaksın ve en üste gevşek şekilde biraz daha tütün koyacaksın.

Dolum bittikten sonra hafif hafif çeke çeke yakacaksın, hızlı hızlı çekersen tütün köz olur pipo aşırı ısınır hatta çatlayabilir bile.

Yani böyle uğraşacam diyorsan araştır, vidyolar falan var nette onları izle, içmeye başla :D

Bir de kesinlikle yıkamayacaksın pipoyu, temizliğini düzgün yapacaksın. Temizleme çubukları var, onunla ağız kısmından girip içini temizleyeceksin tıkanmasın diye, tütün koyduğun kısmıda içimin bittikten sonra önce külünü falan döktüreceksin sonra yüzeyini bi hafif sileceksin ama bütün isi kesinlikle temizlemeyeceksin-kazımayacaksın. Birde ortadan ayrılıyor ya kesinlikle soğumadan ayırma yoksa tütün koyduğun kısmın girişi ağızlık taraftan daha dar hale gelir takamazsın :D

Ayrıca denildiği gibi hasta pipocuların takımları vardır, haftanın her günü farklı bir pipo kullanırlar.

:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prodhiphop
    prodhiphop's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı

Hacı çoook uğraştırıcı iş pipo, yani bana öyle geldi en azından. Şöyle ki;

Yeni aldığın pipoyu 1/4 oranında doldurup içeceksin, sonra oran 2/4, 3/4 şeklinde artacak, 1 ay sonra tam doldurmaya başlayacaksın.

İlk içimde içine az bir bal sürme olayı vardır hatta, tadı hoş olsun diye.

En sıkıntılı kısım dolum kısmı. Pipo tütünü ayrı satılır, ondan alacaksın. Bir anda içine tıkıp yakmaya çalışmayacaksın, bir barça koyup ufak ufak sıkıştıracaksın, üstüne sıkıştıra sıkıştıra ekleyeceksin, sıkıştırdığın tütünün ortasına tam dipteki deliğe gelecek şekilde bir delik açacaksın ve en üste gevşek şekilde biraz daha tütün koyacaksın.

Dolum bittikten sonra hafif hafif çeke çeke yakacaksın, hızlı hızlı çekersen tütün köz olur pipo aşırı ısınır hatta çatlayabilir bile.

Yani böyle uğraşacam diyorsan araştır, vidyolar falan var nette onları izle, içmeye başla :D

Bir de kesinlikle yıkamayacaksın pipoyu, temizliğini düzgün yapacaksın. Temizleme çubukları var, onunla ağız kısmından girip içini temizleyeceksin tıkanmasın diye, tütün koyduğun kısmıda içimin bittikten sonra önce külünü falan döktüreceksin sonra yüzeyini bi hafif sileceksin ama bütün isi kesinlikle temizlemeyeceksin-kazımayacaksın. Birde ortadan ayrılıyor ya kesinlikle soğumadan ayırma yoksa tütün koyduğun kısmın girişi ağızlık taraftan daha dar hale gelir takamazsın :D

Ayrıca denildiği gibi hasta pipocuların takımları vardır, haftanın her günü farklı bir pipo kullanırlar.

Hocam çok sağol pipo tütünü almakla başlayacağım işe en kısa zamanda şu an elimde olmadığı için zevkten normal adıyaman tütün koyuyorum içine öyle içiyorum bir sıkıntı olmaz değil mi ? Gerçi olsa da nolcaksa amk 25 liralik sikindirik bişi zaten :D

Toplam Hit: 2492 Toplam Mesaj: 14