Piyasada Bilgisayar Mühendisi Çok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strategen
    strategen's avatar
    Erkek

ben de bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliğine başladım YTÜ'de ama bizim müfredat hafif kaldığı için çok boş zamanım oluyor.yazılıma yoğunlaşmak istiyorum.ne tavsiye edersiniz ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

sen yine iyisin ben işletme mezunuyum ben öleyim artık

-----------------------------

:D güldürdün beni

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

mesleğin içeriği , dil , deneyim vb işte pek anlamam maddeleri ama kendini iyi geliştiren her türlü bi yere girer hacı 

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Okuyoz bakalım ne olacak sonumuz ben kodlama öğreneyımde iş bulma kalsın

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Mezun olduktan sonra kendini  PC mühendisi  olarak adlandırırsan yapacağın en iyi iş 20 liraya PC'lere format atmaktır.

PC değl de BİLGİSAYAR mühendisi olarak kendini geliştirirsen, gömülü sistemlerden sunuculara kadar geniş bir yelpazede çalışma olanağın mevcut.

Blue Screen of Death
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

Türk milletinin mühendislik sevdası.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    extraordinaryy
    extraordinaryy's avatar
    Erkek

Millet öss ye çok çalısıyor sonra yazıyor bilgisayar mühendisliğini:),ama önce bi bilgisayarın ne oldugunu bilmek lazım,pc açmasını bilmiyorlar mühendislik yazıyorlar hava atıyorlar,  sonra meslek yüksek okulundaki programcıları begenmiyorlar. :DBu öyle türeve,integrale benzemez. :),En son bakıyoruz piyasaya ne üreticilik var , ne sağlam proje var,boş boş yaşıyorlar.Millete mühendisim diye hava atıyorlar. Bırakın bu işleri ya :D      

(Herkes üstüne alınmasın,anlattığım şekildeki mühendisler yada mühendis olacak öğrenciler alınsın.:)

Extreme
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

çok mu ???

Bilgisayar mühendisi mi çok, bilgisayar mühendisi sıfatlı adamlar mı çok ? ayrım yapılmalı

---

bence Türkiye'de bilgisayar mühendisi çok az..

diploma çok sadece

-------------------------------------------------------

edit:

115 kişi 1 denb aşladık.Konuşuyoruz.Sordum sen neden geldin ;

- babam yolladı,
    - geleceğin mesleği,
    - oyunları çok seviyordum
    ..
    .

ben 2001 yılıdan itibaren html ile başladığım bu yolda bilgisayar mühendisi olucam dedim.Üniversiteye 2008 de girdim.3 sene çok zorladı.Calculus, fizik canıma yetti.Bölüm derslerinin en kötüsü b+ ama...Bilgisayarcı olmayab aşlamışım.FAkat mühendis değil.

Oturup bu sene calculus şuna buna kasıcam.Şu sıralar devlereler , tasarım ilgimi çekti.Onlar hakkında bilgide alıcam.Üstüne yapay zekayı seçmeyi düşünüyorum.Şimdi gelelim Türkiye deki başka duruma.

Hocalar kendi alanlarındaki (Birisinin alanı cloud computing idi) şeyleri bilmiyor.İnsan google 'ın cloud computing işine girdiğini bilmez mi arkadaş.Başlarım öyle hocaya.

Diğeri diyr ki ben microsoftçuyum explorer dışında başka birşey kullanmam.Bana dönüp ne anlıyorsunuz linuxtan gerçekten merak ediyorum nevar bunda bu kdar diyor.SEvmeye bilirsin de, linux dünyasının bilgisayarlara ne katıp ne katmadığınıda mühendislik+2 sene yüksek lisans + hocalık zamanında öğrenemediysen sana öğretecek değilim.

Türkiye de bir kaç okul haricinde eğitimler tırt.Bizim okulun eğitimi sözde çok iyi, yurt dışında odtü, boğaz içi, itü vs.. den sonra doğu akdeniz tanınıyor(muş), amerikan mühendisler birliğinin sertifikasını alıyoruz, mavi diploma alaıyoruz ve diplomamız ingiltere ve ingilterenin geçtiği her yerde geçiyor.

İşe bak !! Fransada büyüyen, almanyada yaşayan, Türkye de eğitim gören bir hocamız vardı.Çok sağlamdı.PRojeler şunlar bunlar.Gel gelelim ne anlatmasını beceriyordu nede konuşmasını.Bilmekten çok anlataBİLMEK önemlidir.MAalesef yok.

Okulda bir yere kadar.KEndi kendini geliştireceksin.Ben sürekli okula hayır derdim.Sandman dedi nerde projen ?? Şimdi oturdum proje yapıcam.HEmde detaylı birşey.

Mühendis mi ? Site projeden fazlasıdır.Hiç örneği olmayan konularda sorunu çözebilmesidir.Karmaşık işler yapbilmesidir.PRogramcı değildir mühendis akıl adamıdır.Türkiyede varmı ?

Bence Bilgisayar mühendisiyim diye dolaşanların %10 u kaliteli..

115 kişiden tek linux bilen, 115 kişinin içindeki 6 programlama bilen, ve eminim bilgisayarla içlerinde en haşır neşir olanı benim.Bitirince mühendis mi olacağım ? Hayır ..Buna rağmen hayır.Benden çok daha sağlam mühendisler çıkacak.Bense proje geliştirmekle uğraşıcam.Bir gün sağlam bir projede gelicek.

--

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

aklını kullanacan hacı.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

bılgısayar muhendısıde ne muhendısı network mu yazılım mı donanım uzerıne mı bılgısayar cok detaylı bır muhendıslık dalı .
    Piyasada bılgısayar muhendısı olmayıp teknık servıs ısleten muhendısten yuksek ucretler alanlar var ama

orcale java nın kralı ol projeyı yazarsın ama unvann olmadıgı ıcın bır ıse yaramaz etıketle bıtıyor hersey o nedenle bence bılgısyar muhendıslıgı okumak cok akıllıca degıl.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 4903 Toplam Mesaj: 39