folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Plastik Kılıf Üreten? (Sensör İçin)

Plastik Kılıf Üreten? (Sensör İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

merhaba, robotik çalışmalarda kullanmak için kızılötesi bir mesafe sensörü yaptık, bunun için kılıfa ihtiyacımız var. Denemeler tamamlandıktan sonra çok sayıda (300-500 gibi duruma göre) kılıf ihtiyacımız olacak. Bu işle ilgilenen yada fikri olan var mı ?
    Bu resimdeki hts, bu şekilde yada sharp marka sensörler var onlara benzer olabilir. Ölçüleri yaklaşık 1 cm*2cm, önünde de sensörün görüşünü engellemeyecek malzeme olması lazım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek

hazırda böyle bişey bulabileceğini sanmıyorum, benim bildiğim altınkaya mı öyle bi firma vardı elektronik kart kutuları yapıyordu bir görüş olmazsa
    hemde konu up olsun :D

Who is detCode?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

hali hazırda bulman zor. altınkaya gibi yerler ile iletişime geçip ürettirmen lazım. 

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

haci 300-500 tane icin cok deli para harcarsin, icindeki devre daha ucuza gelir. size benden sana tavsiye uygun bi kutu bakin ona gore devrenizi tekrar tasarlayin yada sensorunuzu.

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

sanayideki plastik kalıpçılar yapabilir belki birde plastik kap yerine siz silikondan kalıp dökseniz 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

abi 300-500 ilk aşama, bakarsın tutarsa daha çok lazım :D bide normal malzeme değil de sensör için olacak ya, o yüzden sınırlanıyor durum biraz. Normal plastik yaptırıp mercek yerini açık bırakıp ayrı malzeme ile kaplama filan yapsam daha mı kolay olur acaba? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

sanayideki plastik kalıpçılar yapabilir belki birde plastik kap yerine siz silikondan kalıp dökseniz 

aklıma gelen şey, mükemmel silikon teknolojisi :D 

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    sir bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

abi o zaman seri üretim olmuyor işte :D altınkayadaki kutular çok büyük bu arada ya, istediğim boyutta bulamadım 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek
    hezarfen bunu yazdı
    sir bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

abi o zaman seri üretim olmuyor işte :D altınkayadaki kutular çok büyük bu arada ya, istediğim boyutta bulamadım 

iletişim kısmından yaz adamlara. orda istediğinz ölçüde kalıp vs yapılır gibi birşey gördüğümü hatırlıyorm

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

benim bildiğim kadarıyla infrared ledlerin kılıf koruyucu kutuları lens özelliği taşıyan güneş ışığını belli oranda süzen özel plastiklerden üretiliyo ki sen içine alıcı ve verici led takıcaksın kullanıcagın plastik kılıfın hassasiyeti bozmaması gerekiyor kalıp çıyla baştan konuş sonra elinde patlamasın malzemeler

onekine?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gvn666
    gvn666's avatar
    Erkek

merhaba; kılıf kapak için yardımcı olabilirim ama numune vermen lazımki kalıp vs için bir fiyat çıkartabilelim. 

..::GVN::..
Toplam Hit: 3318 Toplam Mesaj: 14