Playstation 4 Cafe Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek

Müritler selamlar,

Yakın zamanda elime bir miktar para geçicek ve böyle bir fikrim var fakat daha düşünme aşamasındayım.

10 tane makina düşünüyorum.

Forumda bu konu hakkında açılan konuları okudum.

Yalnız sormak ve danışmak istediğim bazı sorularım var.

1-Bu işi izmirde yapıcam yer ve dükkan önerisi olan arkadaşlar var mı?(gaziemir veya bornova düşünüyorum)

2-Daha önce bu işi yapmış olan arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşabilir mi? (Gelir-gider, vergi, işletme sorunları vs.)

3-Yurtdışında bir çok yerde yaşayan akrabağlarım var.PS4 yurtdışından getirme imkanımız olur mu? 

5-Yurtdışı işi yaş olursa toplu alımda indirim yapıcak bir yer var mıdır?

4-10 makinalı bir yer kabaca ne kadar patlar sizce? (playstation, tv,oyunu, koltuğu,posterleri,aydınlatması vs vs vs )

5-Saat fiyatı ve eksta kol fiyatı sizce ne kadar olmalı?

Aklınıza gelen paylaşmak istediğiniz olumlu olumsuz her şeyi bekliyorum.

Teşekkürler,

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Net cafe'ler öldü ama ps her sene daha da fazlalaşıyor sanki.

Consepti geniş tut hocam, ne bileyim içerde içeceğinden tut bir oturma yeri gibi vakit geçirilecek extra yerler olsun en azından benim görüşüm o.

Bir de bu ps kafelerin bir rehavetimsi simsiyah görüntüsü var bu eşiği sen kır hocam olur mu.

Bembeyaz bir dükkan olsun :D

Ulan görünce içim kararıyor oyun yeri mi mezalık mı belli değil ekserisi simsiyah hacı, en azından istanbulda gördüklerim.

Karanlık filmli bir ön cam, karanlık dumanlı bir iç kısım.

@imla

Görüşüm yerine göbüşüm yazmışım :D Çok kullanırım bu göbüşüm lafını as:D

Zeytun-i tarafından 06/Eyl/14 17:41 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Net cafe'ler öldü ama ps her sene daha da fazlalaşıyor sanki.

Consepti geniş tut hocam, ne bileyim içerde içeceğinden tut bir oturma yeri gibi vakit geçirilecek extra yerler olsun en azından benim göbüşüm o.

Bir de bu ps kafelerin bir rehavetimsi simsiyah görüntüsü var bu eşiği sen kır hocam olur mu.

Bembeyaz bir dükkan olsun :D

Ulan görünce içim kararıyor oyun yeri mi mezalık mı belli değil ekserisi simsiyah hacı, en azından istanbulda gördüklerim.

Karanlık filmli bir ön cam, karanlık dumanlı bir iç kısım.

aynen amk sinemaya girmiş gibi oluyo gözler çıkınca

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek

guitar hero , dj hero koyarsan bornovada müşteri çekebilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Hocam bayrak kırmızısı veya insanın daha içini açan bir kırmızı kullan. Cafe tarzı bir mekan yap yani PS oynanmasa bile orda oturup çay tost vs yenulebilsin. Abaza barzo tipleri mekana almaman kızların da ilgisini çekecektir. 

:Not: Bu notlar senede 150k dan daha fazla para kaldıran bir mekana göre verilmiştir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek
    celik bunu yazdı

Müritler selamlar,

Yakın zamanda elime bir miktar para geçicek ve böyle bir fikrim var fakat daha düşünme aşamasındayım.

10 tane makina düşünüyorum.

Forumda bu konu hakkında açılan konuları okudum.

Yalnız sormak ve danışmak istediğim bazı sorularım var.

1-Bu işi izmirde yapıcam yer ve dükkan önerisi olan arkadaşlar var mı?(gaziemir veya bornova düşünüyorum)

2-Daha önce bu işi yapmış olan arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşabilir mi? (Gelir-gider, vergi, işletme sorunları vs.)

3-Yurtdışında bir çok yerde yaşayan akrabağlarım var.PS4 yurtdışından getirme imkanımız olur mu? 

5-Yurtdışı işi yaş olursa toplu alımda indirim yapıcak bir yer var mıdır?

4-10 makinalı bir yer kabaca ne kadar patlar sizce? (playstation, tv,oyunu, koltuğu,posterleri,aydınlatması vs vs vs )

5-Saat fiyatı ve eksta kol fiyatı sizce ne kadar olmalı?

Aklınıza gelen paylaşmak istediğiniz olumlu olumsuz her şeyi bekliyorum.

Teşekkürler,

1- izmir hakkında bilgim yok ama piyasa ve ortam araştırması yapmalısın. bornovada çok var gibi. rekatbet yeni başlıyanlara para kaybettirir.

2- gelir- gider başlarda biraz zarar edilebilir bir iş, şu zamanlarda özellikle. işletme sorunu ise serseri mekanına çevirmeyeceksin takip ediceksin oynamayanı oturtmayacaksın.

3- yurt dışından tabiki getirtebilirsin, ama devreden kafeler veya ttoplu satım yapan tipler vardır. sahibinden de ve nette araştırabilirsin.

4-10 makineli bir yer dekarasyona bağlı olarak değişebilir. ama demirbaşları saymak gerekirse 30 bini geçer hocam.

** bi hayır duası atarsın artık PM den.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Yıllardan beridir PES oyuncusuyumdur birincilik falan da var.

İstanbul'daki cafe kültüründen bahsedicem kendine bu paralelde bi yol çizersin.

Öncelikle mekan semtin özelliklerine uygun olmalıdır.

Bu paralelde fiyatları da belirleyeceksin.

Varoşta oyunun saati 2 tl iken orta halli semtlerde 4 tl'dir.

Biraz daha değişik cafelere gidersen 6-8 tl'ye kadar rakam çıkıyo.

Bu bahsettiğim fiyat tek kişi de oynasan aynı 2 kişi de oynasan aynı.

Ama 4 kişi oynayınca fiyat artıyo tabi genelde 2 katına çıkarıyolar.

PES oyunu her makinada olmalı ve en güncel yamalar olmalı özellikle PES 2013.

Bu oyun her cafede oynanır yani.

İlerlemeli oyunlar var onlardan koymalısın yine.

Bana soracak olursan ayrıca 8 tane ps3 ile 3 tane de ps4 alarak başla cafeye.

PS4'e millet alışmadı daha çünkü.

Ayrıca yine tost ucuz kutuda tatlılar koy dükkana içecek falan.

Bu yolu izlersen çok güzel para kazanırsın.

Dükkanı kiralarken de büyük olmasına dikkat et.

Gerekirse ilerde digitürk bile koyarsın projeksiyonlu maç yayını olayıyla.

Bu işle uğraşırsan hakaten iyi para kazanırsın.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Benimde aklımda var.. 

İstediğim yer paraya para demeyeceğim bir yer. Yer sıkıntılı bende kalsın çözebilirsem gireceğim bu işe..

Ben de bu işi yapanların tecbrübelerini görmek isterim. Özellikle maliyet kısmı..

Makine şu kadar TV şu kadar deyip sıyrılabiliyor muyuz bu önemli..

Kendine İyi Bak ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek

Yerinde olsam ps4 cafe icin 1 yil daha beklerim cunku bir cok oyunu calistirmiyor ps4 kaldiki pes de calistirmiyor ps cafelerin ekmegidir pes o yuzden direk ps4 kafe acmak dogru olmaz mekan olarakda bornovayi oneririm nede olsa ogrenci yeri  guitar hero koyarsan saglaminda ohh paraya para demezsin :-)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Bende İzmirdeyim konunu gördüm Gaziemir de PlayStation (3) işyeri olan bir arkadaşım vardı ama kapatmış işyerini , face den ekledim daha ulaşamadım eğer dönüş yaparsa cebini alıp sana yönlendiririm en azından bilgi aktarabilir ...

Seçtiğin yerlerden Bornova ve Gaziemir güzel yerler ama bir tavsiyem de BUCA olur , seçececın bu 3 yer de de para kazanabilirsin. Ama işyerinin konumu çok önemli bence , yani bunu en iyi senin ölçüp tartman lazım , yani oranın iş yapıp yapmayacağını , sana kazandırıp kazandırmayacağını iyi kestirmen ve çevrene danışman lazım (TBT den bahsetmiyorum açmak istediğin yerlerde , yakın arkadaşlarından , ailenden)

Açaçacagın yer için profilindeki doğruysa 27 yaşındasın ve yapacağın masraf yüklü olacak (maddi durumunu bilmiyorum ama 27 yaş ortalaması biri için bence yüksek:) ) ve onun için iyi düşünmen taşınman lazım , şahsen birkaç kez internet kafe açma eğiliminde bulundum ama sonradan vazgectım cesaret edemeyıp... İlerde iş yapamazsan sana yarası büyük olur , BUCA da (Tınaztepe Kampüsü Civarında) bir arkadaşım açmıştı ortalama 60.000 TL civarı para yatırıp acil sıkışıpta 15.000 - 20.000 civarına malzemeleri sattıgını biliyorum , bu yüzden dikkat et derim ...
    sonuç itibariyle yapacagın yatırım sen yaparken ALTIN ama işler ters gidipte satmaya kalktıgında DEMİR şeklinde işlem göruyor ...
    Gerçi bu bütün sektorlerde böyle , şans işi mesela ben tavukculuk yapıyorum (Satış Pazarlama) ortalama 50.000 - 60.000 TL yatıran sarkuterı acan adam goruyorum , heves etmiş 6.000 TL ye gril makinası almıs , 10.000 TL ye özel dolap yaptırmıs ama satarken 3.000 liraya grill makınasını 3.000 liraya dolabı zor satıyorsun ... Yazdıklarım içini karartmak için değil , Dikkat etmen için hocam ...

Ben Bayraklı , Karabağlar , Uzundere , Limontepe , Gaziemir , Menderes , Ayrancılar , Torbalı arasında dolaşıyorum , eğer düşüncene uygun bir yer olursa , denk gelirse sana bilgi veririm , aklımızda olsun ...

Dediğim gibi elemanlara ulaşırsam da yine sizi görüştürmeye çalışırım ...

Yurtdışından getirtme konusunda bir kerede toptan getirtemesen de sanırım 1 - 2 yavaş yavaş getirtebilirsin , sanırım bu akrabalarının ıcınde 2 cocugu olan falan varsa , 2 adet onlar oynayacakmıs gıbısınden falan getirtebilir . Yurtdışı derken nerdeler bilmiyorum ama sana maliyetsiz olacak bir yerse birkaç defa onlar giriş çıkış yapmasıyla toplarsın sanırım ...

Saat fiyatları da , mesela atıyorum , gördüüm kadarıyla Playstation 2 oynatırken salonlar 1 TL den , Playstation 3 koyduklarında (nadir ozaman herkezde yoktu) ortalama 2,5 TL falan istiyorlardı , şuanda piyayasasını tam bilmişyorum ama mesela 2 TL falan ise (3'ten bahsediyorum) yerine ve talebe göre 3,5 yada 4 TL çekebilirsin gibi geliyor ...

İmza YOK !!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle 10 tane ps4 ile girme. Daha kaç tane ps4 oyunu çıktı ki. 2-3 tane ps4 olsun yeter. Gerisini ps3 kullan. Millet ps4 e alıştıkça ps3leri yavaş yavaş satar ps4 e yükseltirsin. Birde alacağın tvlerin inputlag ı düşük olsun. Gerekirse tv değil dev monitör al ama sakın inputlag ı yüksek tv alma. Oyun oynarken ekranda oluşan titreme birçok oyun düşkünü insanı uzaklaştırır. Akıcılığa çok önem veren insan var.

http://www.displaylag.com/display-database/

Buradan input lag seviyesi düşük olan tv ve monitörlere ulaşabilirsin. Bütçene göre seç.

Ayrıca oyun kumandalarını sık olarak değiştir. Kumandanın bozuk olması da insanları cafeden uzaklaştırır. 10 makineli cafe kuracaksan 10 adet PES, 3 adet FIFA, 2 şer adet tekken, mortal kombat, nfs oyunları da al. Ayrıca guitar hero ve dj hero için de yerin olsun.

Diğer konulara gelirsek cafe tasarımında mutlaka bi arka bahçen olsun hocam. Mümkünse 4 makineyi dışarı koy. Kafenin içi aydınlık olsun, izbe bir yer olmasın. Onun haricinde arkadaşların dediği gibi ucuz tost, tatlı, içecek de olsun. Sanmıyorum ama gerekirse içki ruhsatı bile al. Geceleri millet pes oynarken bira içmek için akar cafeye :D

Toplam Hit: 4248 Toplam Mesaj: 14