Pleskten Lisansı Çekip Başka Pleske Çakmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    end bunu yazdı

eger pleskin lisans zamazingosunu bozabiliyosak kendimiz yapalim di mi ama

abi yapsan güzel satarsın bence ya. ben de alırım şahsen 5 dolar veya altına satarsan. 

orjinal lisansı 10 dolara yakın olmuş. ciddi bir iş yapmıyorum bu yüzden vermek istemedim o parayı.

evimin kirası yeni 2000 tl oldu , her ay pleske 200 lira vermek koyar :P

bir de bu konuda bahsettiğim aws/digital ocean da verilen 3 domaine kadar beleş pleskin 3 domain limitini kaldırabilirsen onu da satarsın bence.

Domain limtii tahminimce Parallels firmasiyla yaptiklari anlasma ile ilgilidir. Onu kaldiramayiz yani. Ama ustteki projeyi cozersek ayni mantigi izleyerek guvenli bi sekilde lisanssiz kullanabiliriz. Ticaret falan degil olay, icimiz rahat faidelenelim isteruk.

Pleske son baktigimda pek de iyi degildi, cok bug'i vardi.

Ama yukarida bahsettigin webhook/git deploy muhabbeti cok hosmus, kullanilir yani :P

linux binary'lerini tersine muhendisleyebilen arkadaslar varsa bi el ativersinler <3

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    end bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    end bunu yazdı

eger pleskin lisans zamazingosunu bozabiliyosak kendimiz yapalim di mi ama

abi yapsan güzel satarsın bence ya. ben de alırım şahsen 5 dolar veya altına satarsan. 

orjinal lisansı 10 dolara yakın olmuş. ciddi bir iş yapmıyorum bu yüzden vermek istemedim o parayı.

evimin kirası yeni 2000 tl oldu , her ay pleske 200 lira vermek koyar :P

bir de bu konuda bahsettiğim aws/digital ocean da verilen 3 domaine kadar beleş pleskin 3 domain limitini kaldırabilirsen onu da satarsın bence.

Domain limtii tahminimce Parallels firmasiyla yaptiklari anlasma ile ilgilidir. Onu kaldiramayiz yani. Ama ustteki projeyi cozersek ayni mantigi izleyerek guvenli bi sekilde lisanssiz kullanabiliriz. Ticaret falan degil olay, icimiz rahat faidelenelim isteruk.

Pleske son baktigimda pek de iyi degildi, cok bug'i vardi.

Ama yukarida bahsettigin webhook/git deploy muhabbeti cok hosmus, kullanilir yani :P

linux binary'lerini tersine muhendisleyebilen arkadaslar varsa bi el ativersinler <3

pek buga rastlamadim ya sadece yedeklemeyi kapatinca kapanmiyor falan diski somuruyor bazen.

plesk kendini biraz daha developer friendly yapiyo her gecen gun. developerlara oynuyor. gitlab gibi bir seye dogru evrilecek muhtemelen ilerde.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

Plesk hakkında çerezlik bilgiler:

Lisanslar XML şeklinde

PHP motoru mevcut, plesk binarysi ile yönetiliyor

Kodlar özel bir şifreleme ile şifreli

Plesk çekirdeği hariç(aslında bazı çekirdek bölümleri de dahil) RPM/DEB şeklinde dağıtılıyor

Binaryler Ubuntu Debian CentOS üçlüsü için, Rocky/Alma desteği de olması lazım

Her sürümde bir şeyler değişiyor

Lisans kontrolü için sunucu dışı kaynaklara(plesk sunucularına) istek gidiyor, beklendiği gibi

Genel plesk yönetim dbsine(lisanslar harici) plesk db komutuyla erişilebiliyor(psa database'i, mysql şifresi şifreli olduğundan hash file'dan çözüyoruz cli'dan)

Canı sıkılan, puzzle çözmek istiyorum diyen girsin

Ecnebilerin ve bazı Türk'lerin ayda 4-5 dolara yaptığı korsanlar da mevcut

Deleted001 tarafından 08/Eki/22 21:55 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı

Lisanslar XML şeklinde

Plesk çekirdeği hariç(aslında bazı çekirdek bölümleri de dahil) RPM/DEB şeklinde dağıtılıyor

Lisans kontrolü için sunucu dışı kaynaklara(plesk sunucularına) istek gidiyor, beklendiği gibi

Genel plesk yönetim dbsine(lisanslar harici) plesk db komutuyla erişilebiliyor(psa database'i, mysql şifresi şifreli olduğundan hash file'dan çözüyoruz cli'dan)

bu yonetmi acikliyayim. @yolbulucununda kullandigi bu zaten.

elamanlar aldiklari trial lisanslari kullaniyolar. trial oldugu cakilmasin diyede  css ile plesk paneldeki trial uyarisini display: none yapıyor.

aynisini cpanel icinde kullaniyorlar. cpanel deneme lisansina tüm özellikleri sınırsız veriyor. bu elamanlar surekli yeni bir ip ile deneme lisansi alip sizin vps'e kurduklari proxychains uygulamasi ile cpanel'in lisans kontrolu icin kullandigi proxy yonetmi ile kendi ip'lerinden geciriyor.

piyasadaki türk satıcıların istisnasiz alayi yurtdisi sitelerden reseller alip lisanslama sitesi aciyor.

shared license bu olayin adida.

piyasadaki bir cok hosting firmasıda bunlari kullaniyor hatta. yoksa bu fiyatlara sınırsız plesk sınırsız cpanel vps ya da host satmalari imkansız.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

la "on primses" kurulum mu yapiyorsun ?  Sirketten hizmet aliyorsun, bu tur lisans dagitimlarini bu sekilde yapmiyorlardir diye dusunuyorum

gavur diyarlarda yasadin yasayali cok köreldin sen kompi

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Geçenlerde web pros firması (WHMCS, Cpanel ve Plesk'in sahibi) dc'lere liste yollamış kaçak lisans kullanan Türk firmalarına ait hesapların iptali için.

Twitter: @CanKirca
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    abdullahazad bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı

Lisanslar XML şeklinde

bu yonetmi acikliyayim. @yolbulucununda kullandigi bu zaten.

elamanlar aldiklari trial lisanslari kullaniyolar. trial oldugu cakilmasin diyede  css ile plesk paneldeki trial uyarisini display: none yapıyor.

aynisini cpanel icinde kullaniyorlar. cpanel deneme lisansina tüm özellikleri sınırsız veriyor. bu elamanlar surekli yeni bir ip ile deneme lisansi alip sizin vps'e kurduklari proxychains uygulamasi ile cpanel'in lisans kontrolu icin kullandigi proxy yonetmi ile kendi ip'lerinden geciriyor.

piyasadaki türk satıcıların istisnasiz alayi yurtdisi sitelerden reseller alip lisanslama sitesi aciyor.

shared license bu olayin adida.

piyasadaki bir cok hosting firmasıda bunlari kullaniyor hatta. yoksa bu fiyatlara sınırsız plesk sınırsız cpanel vps ya da host satmalari imkansız.

ben trial alınca max 3 domaine limitli veriyor artık.  bunlar onu nasıl çözüyor ? 

yoksa bana mı öyle denk geldi?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

ya hacım ben yanlış yazmışım fastpanel diyecektim :D 

https://fastpanel.direct/

Diğeri de iş görüyor ama bu daha hızlı gelişiyor gibi.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
Toplam Hit: 4923 Toplam Mesaj: 29
plesk