folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Polislik Hakkında Bilmek İstediklerim

Polislik Hakkında Bilmek İstediklerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı

Hocam hep sapların içindede olmaz daa :D

Dostum çılgın dershane gibi bi yermi bekliyorsun, polislikten bahsediyoruz üstelik askeriyedende değil. :)

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Benim 2 arkadaşım var PMYO çıkışlı, bana diyolardı ki pmyoda okuyan kızdan hayır gelmez, hep üst devrelere yavşarlar takılırlar her boku yerler. Öyle eş bulayım ayağına falan yatma benden tavsiye, iki arkadaşımda polis olduğu için pişman. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

bana veya notolerance a pm atabilirsin 1 er yıllık memuruz ikimizde. TBT polislik konusunda bilgi verilecek biyer değil. O kadar anlayışlı arkadaşlar ne yazıkki burada fazla yok konuyu piç etmeye abuk subuk laflar sokmaya başlayacakları için bu konuya yazacağım ilk ve son mesajdır :)

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı

Bu sene pmyo ya kendimi şartlandırmıştım vazgeçtim, yapılacak iş değil okadarını söyleyeyim sadece. (çapulcuların zannettikleri nedenlerden doayı değil yanlış anlaşılmasın)

Öncelikle 2 sene normal meslek yüksekokulu gibi eğitim alıyorsun yatılı/üniformalı, ilk senenin sonu 1 aylığına tüm şubelerde staj görüyorsun.

Mezun olduktan sonra çok büyük bir ihtimalle kura sonucu ya istanbul ya ankara ya izmirde 5-7 yıl arası değiişkenlik gösterir tabi çevik kuvvet olarak görev yapıyorsun. Daha sonra bulunduğun birime göre yada atanacağın bölgedeki birimlerdeki eksik kadrolara göre atanma durumun olur.

Çalışma mesai izin günleri yıllık toplam tatil vs konuşursak polislik mesleği için imanının sikileceğini bil yeter. Maaş için yapılacak bir meslek değil, 2,5-3000 maaşı görüp atlama sakın. Daha çok detay varda bu kadarını bilsende yeterli.

Edit: Yazmayı unuttum en fazla komiser yardımcılığına kadar rütben yükselir.Akademi mezunları ise komiser yardımcılığından başlar,Pomem ile pmyo aynı kıdemden başlıyor tek fark pomem 6 aylık eğitimi var pmyo nun 2 senelik.

Yanlış bilgi vermeyelim memurlukta 6 yılını doldurunca komiserlik sınavlarına girer kazanırsın 9 ay eğitim alınca komiser yardımcısı olarak tekrar kura ceker işe başlarsın sonrasında her 4 yılda bir sanırım rütbe alarak komiser - başkomiser olursun. tekrar yazılı sınava girersin kazanırsan amir olursun sonrasında tekrar bikaç yıl çalışarak 4. sınıf - 3 - ve 2. sınıf emniyet müdürü olursun. Yaş haddimiz yetmediği için memurluktan geçen rütbeliler 1. sınıf müdür olamaz..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

başkomserliğe kadar yükselebiliyorsun hocam. sınavla tabi.

yüksekokul da tamamlamak zorundasın.

ailevi sıkıntılar her devlet memurunun başında olan sıkıntı hocam normal karşılıyorum bu sorunu ama, zorunlu görev yerine göre değişir şimdi bişey söyleyemem.

ekstra mesai için calışmalar vardı noldu tam bilemiyorum.

karakoldakiler bir fiil 12 yapıyor, ekstra bir ücret vs yoktu.

8-24 olayı olacaktı mahkeme falan vardı hatta bu konuyla ilgili ne oldu tam bilmiyorum.

şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nin en baskı altında olan kurumu oldugunu da unutma.

polislik gerçekten güzel bir meslek.. eğer trafik kazası geçirmeseydim ya asker ya da polislik vardı aklımda.

streslidir, bu stresi cevrenden de görebilirsin ekran başındanda.

eş adayına gelince, abi sakın öyle bişiye yeltenme.. cevremdekilerin alayı mutsuz. boşanmak isteyen dünya kadar çift var ve kurumda rezil oluruz vs sıkıntı doğurur diye kimse gık çıkaramıyor..

eş seçimin farklı meslekten olsun (:

mümkünse ; katip, avukat ya da hemsire sec.

katipler biraz rahatsız ama :D mahkeme kaleminde falan olanlar amaan hepten deli amk :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    eray bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

Bu sene pmyo ya kendimi şartlandırmıştım vazgeçtim, yapılacak iş değil okadarını söyleyeyim sadece. (çapulcuların zannettikleri nedenlerden doayı değil yanlış anlaşılmasın)

Öncelikle 2 sene normal meslek yüksekokulu gibi eğitim alıyorsun yatılı/üniformalı, ilk senenin sonu 1 aylığına tüm şubelerde staj görüyorsun.

Mezun olduktan sonra çok büyük bir ihtimalle kura sonucu ya istanbul ya ankara ya izmirde 5-7 yıl arası değiişkenlik gösterir tabi çevik kuvvet olarak görev yapıyorsun. Daha sonra bulunduğun birime göre yada atanacağın bölgedeki birimlerdeki eksik kadrolara göre atanma durumun olur.

Çalışma mesai izin günleri yıllık toplam tatil vs konuşursak polislik mesleği için imanının sikileceğini bil yeter. Maaş için yapılacak bir meslek değil, 2,5-3000 maaşı görüp atlama sakın. Daha çok detay varda bu kadarını bilsende yeterli.

Edit: Yazmayı unuttum en fazla komiser yardımcılığına kadar rütben yükselir.Akademi mezunları ise komiser yardımcılığından başlar,Pomem ile pmyo aynı kıdemden başlıyor tek fark pomem 6 aylık eğitimi var pmyo nun 2 senelik.

Yanlış bilgi vermeyelim memurlukta 6 yılını doldurunca komiserlik sınavlarına girer kazanırsın 9 ay eğitim alınca komiser yardımcısı olarak tekrar kura ceker işe başlarsın sonrasında her 4 yılda bir sanırım rütbe alarak komiser - başkomiser olursun. tekrar yazılı sınava girersin kazanırsan amir olursun sonrasında tekrar bikaç yıl çalışarak 4. sınıf - 3 - ve 2. sınıf emniyet müdürü olursun. Yaş haddimiz yetmediği için memurluktan geçen rütbeliler 1. sınıf müdür olamaz..

Mesleğin normal seyirinden bahsettim yanlış bilgi değil sınavla istihparat teşkilatına bile girersin iki ayrı kurum olmasına rağmen. Ama normal bi polis memurunun katedeceği yol en fazla komiser yardımcılığı olur, iç yönetmeliktede belirtildiği gibi. Sınav meselesi ayrı yani dediğin gibi

Zodiac tarafından 28/Mar/14 20:22 tarihinde düzenlenmiştir

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı
    eray bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

Mesleğin normal seyirinden bahsettim yanlış bilgi değil sınavla istihparat teşkilatına bile girersin iki ayrı kurum olmasına rağmen. Ama normal bi polis memurunun katedeceği yol en fazla komiser yardımcılığı olur, iç yönetmeliktede belirtildiği gibi. Sınav meselesi ayrı yani dediğin gibi

söylemek istediğini anlayamadım ne ayzıkki sınava girmeden zaten komiser yardımcısı olamazsın başka bir yöntemi yok ya da 20 yıllık memurların otomatik komiser yardımcısı falan yapıldığı yok . ha eğer başpolislikten bahsediyorsan o ayrı belirli çalışma yılını doldurunca başpolis olmak istersin onun ayrıntılarını bilmiyorum ama senin söyleminde bi hata var iyi düşün

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    Durqrimast bunu yazdı

Simit sat, onurlu yaşa (:

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Madem polisler burda biriniz bana avea polis hattı referans olun beyler :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

ince bıyıklı tipler türedi falan ama yaparsın kardeşim 3000 tl maaşı var.

çalıştığın birime göre de çalışma saati değişir.

eşşeğe yol gösteremeyecek herifler yapıyo kendine güven yaparsın.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 2103 Toplam Mesaj: 25