folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Port Hakkında Bir Sorum Olacaktı !

Port Hakkında Bir Sorum Olacaktı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

Mrb müridler benim sorum şudur ;

Bildiğiniz üzre turkojan 15963 isimli portu kullanıyor.Ancak bu port default olarak kapalı.Açmak için ise modeme girip ayar çekmek gerekiyor ancak modemin şifresini bilmiyorum.

Şimdi farklı porttan çalıştırmayı denesem turkojan çalışırmı? bende açık olan portlar hangileridir nasıl bulurum?

Tşkrler...

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

0 dan 65535 e kadar olan bütün portları kullanabilirsin...

Makinanda bu portların kullanılmamasına dikkat et. Örneğin, 80 http portudur kullanamazsın, eğer ftp varsa 21. portu kullanamazsın vs vs...

Port bulma işi biraz sıkıntı, dışardan tarasan, modemin firewallı banlayabilir, modem panelinden bak, aslında en güzeli modemi resetle :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Makinanda bu portların kullanılmamasına dikkat et. Örneğin, 80 http portudur kullanamazsın, eğer ftp varsa 21. portu kullanamazsın vs vs...

Port bulma işi biraz sıkıntı, dışardan tarasan, modemin firewallı banlayabilir, modem panelinden bak, aslında en güzeli modemi resetle :)

Saolasın rene abi ama..

Modemi resetlersem ve tekrar kurarsam, otomatik olarak wireless'a bağlanan laptop arıza verirmi?Yoksa aynı isim ve şifreyle yaptığım için sorun olmaz mı?

Sahibinin çakmaması lazım interneti kullandığımı :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

Hocam ben interneti komşudan çektim,modeme girme diyor,Resetlersen modemin ayarlayı fln bozulur diyor.Ne yapabiliriz?

-
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

arkadaşlar  modemi resetlersen hiçbirşey olmaz.. modem size uzaksa resetlemek için adamın modemine girmeniz gerekiyor... bunun içinde modemin şifresini bilmenizgerekir.Standart şifreleri arayabilirsiniz...

ayrıca  hybris arkadaşım o adam isterse kimin bağlantıyı kullanıp kullanmadığını görebilir.Sen onun bağlantısını kullandığında adamın modemine senin mac adresin gidiyor ve o istediği taktirde senin mac adresinden seni engellyebilir, o zamanda internete giremezsin.. Yani büyük ihtimalle başkasının interneti kullandığını biliyordur..

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek
    ertan bunu yazdı:

arkadaşlar  modemi resetlersen hiçbirşey olmaz.. modem size uzaksa resetlemek için adamın modemine girmeniz gerekiyor... bunun içinde modemin şifresini bilmenizgerekir.Standart şifreleri arayabilirsiniz...

ayrıca  hybris arkadaşım o adam isterse kimin bağlantıyı kullanıp kullanmadığını görebilir.Sen onun bağlantısını kullandığında adamın modemine senin mac adresin gidiyor ve o istediği taktirde senin mac adresinden seni engellyebilir, o zamanda internete giremezsin.. Yani büyük ihtimalle başkasının interneti kullandığını biliyordur..

aynı evde yaşıyoruz netten bilgisayardan anlamaz pek ama laptopu otomatik ağa bağlanıyor modeme reset atsam ayarları bozulurmu ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

ayarlar neden bozulsun ki.. Sadece ip numarası değişir o kadar. Eğer sen modemin standart ayarlarına gelmesini sağlarsan o farklı bi olay.Modemin içindeki resetleme işi aynı şekilde modemin açma kapama tuşuna eşdeğerdir...

bi kablosuz net kullanıyordumm daha önce.Bağlantı var ama internete giremiyordum.ıp yi yazarak, standart şifreyi kullanarak modemine girdim ve resetledim.Ve iki dk sonra tekrar internete girdim. Hiç bi ayarda bozulmadı etmedi.. Reset bi nevi yenilemedir..

Umarım anlatabildim

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek
    ertan bunu yazdı:

ayarlar neden bozulsun ki.. Sadece ip numarası değişir o kadar. Eğer sen modemin standart ayarlarına gelmesini sağlarsan o farklı bi olay.Modemin içindeki resetleme işi aynı şekilde modemin açma kapama tuşuna eşdeğerdir...

bi kablosuz net kullanıyordumm daha önce.Bağlantı var ama internete giremiyordum.ıp yi yazarak, standart şifreyi kullanarak modemine girdim ve resetledim.Ve iki dk sonra tekrar internete girdim. Hiç bi ayarda bozulmadı etmedi.. Reset bi nevi yenilemedir..

Umarım anlatabildim

Anlatabildinde olayı yanlış anlamışsın.Modeme reset dediğimiz hadise arkasındaki zımbırtıya 15 sn. basıp fabrika ayarlarına dönmesini sağlamak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    küçük iğne deliğinden bahsediyorsan o ilk ayarlara geri döner.Ee haliyle o zaman tüm şeyler silnir ve modemin ayarlarını tekrar yapamk gerekir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

ertan bunu yazdı:
    küçük iğne deliğinden bahsediyorsan o ilk ayarlara geri döner.Ee haliyle o zaman tüm şeyler silnir ve modemin ayarlarını tekrar yapamk gerekir

Allah allah yine anlatamadım :( ... Olay modemin ayarları değil laptoptaki ağ ayarları, eğer resetlersem onuda düzeltmem gerekir mi ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    modemi resetlersen hiç bir ayarı değişmez arkadaşım.Bunu anlamadın sanırım. Ayrıca laptopla modemi nasıl birbirine eş tutuyorsun anlamadım.Resetleme işi modemde ise modemde kalır, bilgisayardaki ayarlarda herhangi bir değişikliğe yol açmaz

Toplam Hit: 3801 Toplam Mesaj: 12