folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Portable Tarayıcı (Scanner) Tavsiyesi Lazım

Portable Tarayıcı (Scanner) Tavsiyesi Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Beyler şu tipte taşınabilir tarayıcı lazım,

marka model olarak tercih ne olmalı ? hangi özelliklerde alırsak kaliteli tarama yapabiliriz ?

Ben kütüphanedeki bir kitabın bana lazım olan sayfalarını tarayıp bilgisayara jpg olarak atmak istiyorum. daha sonra abbby fine reader veya google docs ile bu resimlerdeki yazıyı metin dosyasına çevirmek istiyorum. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

çözünürlüğüne dikkat et birde sd kart falan takılabiliyormu o önemli diye biliyorum. biraz baktımda, 600*600 ve 300*300 dpi çözünürlükte var görünüyor.

http://www.essencetek.com/en/11-hand-scanner-tsn425.html

bu iş görür gibi geldi bana.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

crimeangel bunu yazdı:
    -----------------------------

çözünürlüğüne dikkat et birde sd kart falan takılabiliyormu o önemli diye biliyorum. biraz baktımda, 600*600 ve 300*300 dpi çözünürlükte var görünüyor.

http://www.essencetek.com/en/11-hand-scanner-tsn425.html

bu iş görür gibi geldi bana.

bu çözünürlükler 10mp fotoğraf makinasının çekim kalitesine oranla nasıldır ? daha önce 10mp fotoğraf makinası ile kitapların resmini çektim, görüntü kalitesi çok net çıkmıyordu. tarayıcılarda 300*300 veya 600*600 çözünürlüğün kalitesi nasıl olur acaba ? taradığımız belgeleri jpg den word ortamına aktarmayı düşünüyorum. bundan dolayı yüksek kaliteli tarama yapılması lazım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

fotograf makinesi kullanmayi dusun derim.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

al bi digital olsun bitsin :D

çeviri için de abby fine reader kullan :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

android bir telefona sahipsen telefon kamerasını kullanarak sayfaları scan edebilirsin pdf olarak saklanan dosyalarda daha sonra oynama yapabilirsin.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kamerası yüksek çözünürlüklü bir android telefonun veya iphone un varsa oldukça kaliteli bir biçimde ve doğrudan pdf formatında tarama yapman ve hemen mail olarak atman da mümkün. Bence resmini gösterdiğin cihazlar demode. Fotoğraf makinan varsa onunlada halledersin. Bende Samsung gio olduğu halde ( kamerası 3.2 megapixel) gayet iyi taramalar yapabiliyorum işimi görüyo.

Android cihaza sahipsen tarayıcı uygulamasını yüklemek için markete gir. Scanner veya scan to arat. İstediğin özelliklere sahip uygulamaları görürsün. iphone da da aynı.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:

Kamerası yüksek çözünürlüklü bir android telefonun veya iphone un varsa oldukça kaliteli bir biçimde ve doğrudan pdf formatında tarama yapman ve hemen mail olarak atman da mümkün. Bence resmini gösterdiğin cihazlar demode. Fotoğraf makinan varsa onunlada halledersin. Bende Samsung gio olduğu halde ( kamerası 3.2 megapixel) gayet iyi taramalar yapabiliyorum işimi görüyo.

Android cihaza sahipsen tarayıcı uygulamasını yüklemek için markete gir. Scanner veya scan to arat. İstediğin özelliklere sahip uygulamaları görürsün. iphone da da aynı.

bende galaxy fit var ama kamerasının çözünürlüğü düşük geliyor. kamerada flash olmadığından mıdır nedendir yazılar canlı çıkmıyor. gerçi ne olacak 3-5 mp kamerası var sanırım.

galaxy fit aşağıdaki gibi çekim yapyor ama daha net çekim istiyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

sırf resimdeki yazıyı word ortamına aktarmak için fotoğraf makinası mı alınmalı, yoksa 8mp flaslı kameraya sahip htc desire hd gibi bir telefon mu almalı ? fotoğraf makinası nerden baksan 400-500 lira vardır. biraz daha para verip ikinci el htc veya samsung 8mp kameralı bir telefon mu alsam, nasıl olur sizce ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

cihazin ozellikleri ve kalitesi hakkinda bilgim yok; bugun gormustum bu ilani. belki isine yarar:

http://www.bitenekadar.com/index.cfm?fuseaction=urunlerimiz.detay&ID=20025&b=Microsonic-Handy-Scanner---Portatif-Tasinabilir-Tarayici

Microsonic Handy Scanner - Portatif Taşınabilir Tarayıcı 
    139,90 TL 
    + 3,50 TL Kargo 
    (KDV Dahil)

A4 Renkli Contact Image Sensor
    1,5 inch Ekran Tarama Durum Göstergesi
    USB 2.0 Bağlantı Noktası

veya benzeri (129 €)

http://www.irislink.com/mail/1112/ISB2/isbook-row3.html 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

beyler adamlar neler yapmışlar bakarmısınız.

http://www.youtube.com/watch?v=dUJMV2gTIIo&feature=player_embedded

Toplam Hit: 9515 Toplam Mesaj: 18