Premium Domain Satin Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Daha önce sirket icin bir isim ariyordum. Henüz tam karar veremediysem de premium olarak satilan bir .com domain buldum (soyisim). 850 dolar gibi bir fiyata buldum. Bunun .ch versiyonu 10-15 dolara alinabiliyor. Sizce soyisim üzerinden gidip 850 dolar vermeye deger mi? Cok jenerik bir sey degil ama kötü de degil.Böyle bir marka olusturmak icin .com almak mantikli mi? Hedef kitlem isvicre ve diger avrupa ülkeleri. Yoksa o kadar para verme .ch al gec mi diyorsunuz?

Bu konuda fikir verirseniz ona göre hareket etmek istiyorum. tesekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam şahsi tavsiyem heryerden sorunsuz bir şekilde süresini uzatabileceğin bir domain alman.

Bir domain 850 dolar edermi etmezmi bilmem ama, çoğu zaman insanların aklında .com domain kalır ve bu .ch vs. domainler alırken ucuz ama süre uzatırken kol gibi fiyatlara uzatılabiliyor.

10 dolara aldığın domaini her sene 200 dolar verip uzatmak zorunda kalabilirsin anlayacağın, kendine ve projene güveniyorsan .com domaini almanı tavsiye ederim.

İstediğin Com domainin fiyat dışında hiçbir dezavantajı olmamasına rağmen avantajı çok, diğer uzantıların yarın birgün ne olacağı belli olmaz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tesekkürler hocam. ikisinin de renewal'i 12-15 dolar civarinda.. Yani öyle yüksek yok. Ayrica domaini tasimayi da düsünüyorum alirsam tabi. Bu sirket ismi olacak hocam. O yüzden com almak mantikli geliyor ama fiyat da cok yüksek henüz ortada bi sey yokken böyle bi yatirim yapmak pek mantikli da gelmiyor acikcasi.. O yüzden arada kaldim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

tesekkürler hocam. ikisinin de renewal'i 12-15 dolar civarinda.. Yani öyle yüksek yok. Ayrica domaini tasimayi da düsünüyorum alirsam tabi. Bu sirket ismi olacak hocam. O yüzden com almak mantikli geliyor ama fiyat da cok yüksek henüz ortada bi sey yokken böyle bi yatirim yapmak pek mantikli da gelmiyor acikcasi.. O yüzden arada kaldim

Ben kişilik olarak her zaman ileride belkide yaramıycak şeylere yatırım yapan ve çoğu zamanda fena kazıklanan biriyim. Ama bazen nadirde olsa alıyım nolur nolmaz dediğim şeylerin öyle bir geri dönüşü oluyor ki :) 

Şahsen potansiyeli olduğunu düşündüğüm bir şirket kuruyor olsam ve başka hiçbir alternatif isme/domine hayatımda yer olmasa sanırım ben almıştım.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

simdi baktim da domainin suresi bu ayin sonunda bitiyormus, daha sonra sanirim 1-2 ay süresi oluyor uzatmalari icin. Onu mu bekleyeyim acaba belki uzatmazlar diye :) Ya da hic riske girmeden alayim.. 850 dolar cok para degil aslinda sonuca bu sirketle bir ömür boyu yasamayi düsünüyorum. O yüzden %60-70 almayi düsünüyorum.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

.net de alınabilir.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

.net de alınabilir.

.net olani dolu hocam satisi yok

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

com.tr al daha iyi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı

com.tr al daha iyi

neden com.tr alayim anlamadim? türkiye ile bir ilgim yok ki hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

com.tr al daha iyi

.xyz , .co ya da şirket kuracağım diyorsan .io uzantıları da iyi?

wordpress & sözlük
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Cihan bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

com.tr al daha iyi

.xyz , .co ya da şirket kuracağım diyorsan .io uzantıları da iyi?

hocam xyz bildigim kadariyla adult icin :) .co da pek hosuma gitmiyor. io olmasi mantikli. Zaten alinca ch ve io sunu almayi düsünüyorum. Ama com olmasi baska bir hava verecek :) 

Toplam Hit: 1098 Toplam Mesaj: 18
premium domain