folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programcılığa Giriş Yapmak

Programcılığa Giriş Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek

arkadaşlar ben programcılığa giriş yapmak istiyorum şimdiye kadar böyle bişey yapmadım . Bana yardımcı olabilecek var mı hangi dilden başlayabilirim kolay olarak ve öğrenmem için ne yapabilirim. Amacım kücük küçük şeyler yapıp büyümek tabi yapabilirsem .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hacim

Ben san c,c++,c#,php de yardimci olabilirim

arti html , css bilgimde var

Takildigin yer olursa veya baska irsey pm dea atabilirsin.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Hocam kesinlikle en başta algoritma öğrenmeye bak, biraz sıkıcıdır ama faydasını çok görürsün. Ayrıca C# başlangıç için iyidir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

öncelikle hoşgeldin aramıza 

programlama da hedefin nedir  bunu belirlemeni isterim 

ardından  sana önerim algoritma yani programalama mantığını öğren 

ardından  delphi,c,c++,c#,java ,pyhton gibi dilleri öğrenebilirsin 

elimdene geldiğince yardımcı olurum sana 

kolay gtelsin 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

c gibi bir dil ile agoritmayı kavra sonra diğer dilleri öğrenmek çocuk oyuncağı gelecek zaten sana 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Yeni bir programmer daha mı doğuyor :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

algoritmayı öğrenmek istiyorsan microsoft açık akademi deki ilk ders gibisi yoktur tavsiyem budur :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

şu dille mi başlasam bunla mı başlasam muhabbetini kafandan at öncelikle.

bi bebek önce önce konuşmayı öğrenir, sonra farklı dilleri öğrenir.

al eline bi para, fırlat havaya yazı gelirse c# tura gelirse java ile başla, al bi kitap (mümkünse gavurca) örnerklere takip ederek yap birşeyler. 

bi sorunla karşılaşınca googleda arat, çözemessen yaz buraya.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

peki  c# ogrenmek icin saglam tavsiye edibileceginiz bir kitap varmidir ebook olarak vs yada pdf  ve birde algoritma icinde ayni sekilde bende baslayacagim  web tasarim programlama felan artik yardimlarinizi bekliyorum tsk ederim herkese simdiden

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Başta algoritma öğrenme. Algoritma ve özel veri yapılarına ihtiyacın olacak programlar yazmana daha en az 2 yıl var, şimdi dil öğrenmek, kötü tasarlanmış gereksiz yazılımlar yazmak gibi öncelikli işlerin var, en basitten başlaman lehine olur, koşul deyimleri döngüleri vs öğrenmiş olursun.

Okullarda genelde, size bağlı liste, quick sort vs öğretirler ve bunları kullandığın program yaz derler, gerçek hayatta sen bir proje tasarlarsın, gerektiği yerde bağlı liste vs kullanman gerektiğini farkeder kullanırsın, arada dağlar kadar fark var.

Başlangıç olarak ne öğreneyim dersen C# veya Java derim, başta arama sıralama algoritmaları, graflar treeler bağlı listeler vs girersen daha birşey öğrenemeden soğursun programlamadan.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı

peki  c# ogrenmek icin saglam tavsiye edibileceginiz bir kitap varmidir ebook olarak vs yada pdf  ve birde algoritma icinde ayni sekilde bende baslayacagim  web tasarim programlama felan artik yardimlarinizi bekliyorum tsk ederim herkese simdiden

bundan 3 sene önce sefer alganın her yönüyle c# kitabını alıp başladım ben, memnundum.

Toplam Hit: 2684 Toplam Mesaj: 22