folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlama İşine Girmeyi Düşünüyorum

Programlama İşine Girmeyi Düşünüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hurferus45
    hurferus45's avatar
    Erkek

Bu konuda işime yarayacak program , döküman vs. nerden ulaşabilirim.

Sağlam fikirlerim var , hayata geçirmek için ihtiyacım var bunlara ; yardımcı olursanız sevinirim 

https://soundcloud.com/arestahasan << Hasan GÖNÜLTAŞ >>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hangi alan üzerinde çalışmak istiyorsan o alanla ilgili kitap kitap kitap kitap ve kitap al hocam..  

ondan sonra kitaptaki örnekleri uygula, ve eski bildiklerinle karışık örnekler, farklı çözümler üreterek hallet.. hazır cevap bulmak yerine küçücük bir

sorunla 10 saat uğraşman her zaman daha iyidir. bu sayede her şey kalıcı olur ;) yolun uzun.. öğrenmen gereken çok şey var.. kolay gelsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hurferus45
    hurferus45's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hangi alan üzerinde çalışmak istiyorsan o alanla ilgili kitap kitap kitap kitap ve kitap al hocam..  

ondan sonra kitaptaki örnekleri uygula, ve eski bildiklerinle karışık örnekler, farklı çözümler üreterek hallet.. hazır cevap bulmak yerine küçücük bir

sorunla 10 saat uğraşman her zaman daha iyidir. bu sayede her şey kalıcı olur ;) yolun uzun.. öğrenmen gereken çok şey var.. kolay gelsin

Öncelikle yeni nesil telefon ve tabletler için düşündüğüm programlar var.  Kitap yerine direk programlarla başlasam işe olmaz mı kitap okumayı sevmem pek. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hurferus45 bunu yazdı

Öncelikle yeni nesil telefon ve tabletler için düşündüğüm programlar var.  Kitap yerine direk programlarla başlasam işe olmaz mı kitap okumayı sevmem pek

Millet olarak genel hastaligimiz. :)

Kitap olmadan ogrenebilecegini sanmiyorum, Kaldiki Turkce olarak haddinden fazla kaynak sikintisi var. Ogrenen kisi bildigini paylasmiyor.

Kitap okumak istemiyorsan, o zaman cok saglam bir ingilizcenin olmasi ve Allah ne verdiyse yabanci forumlara takilmani tavsiye ederim.

Guru olmasamda php yi iyi duzeyde biliyorum, suan python ogreniyorum, acayip zevkli bir dil daha ilk gunlerden itibaren hosuma gitti.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hevesini kırmak istemem hocam ama sırf bir iş için programlama öğreneceksen işin yaş.. çünkü bu bir süreç ve cidden uzun bir şey..

görsel eğitimler falan yığınla şey var, elbet öğrenirsin ama sağlam değil.. iki de bir takılırsın, anlamazsın, temel iyi olmaz, ileri seviye, performansa

dayalı kodlar yazamazsın, ileriye dönük program yazamadığın için yazılımın çöker ve sürekli güncelleme yapman gerekir.. (elbette hatasız kod

olmaz ama bu tarz öğrenimde hata bir sonuçtur)

mobil için öğreneceksen, android için java (çok ileri düzeye gitmene gerek yok), ios içinde objective C kullanabilirsin.. ya da bir kere yaz tüm platformalarda çalışsın istiyorsan phonegap ve adobe air olayını araştır

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hurferus45
    hurferus45's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    hurferus45 bunu yazdı

Öncelikle yeni nesil telefon ve tabletler için düşündüğüm programlar var.  Kitap yerine direk programlarla başlasam işe olmaz mı kitap okumayı sevmem pek

Millet olarak genel hastaligimiz. :)

Kitap olmadan ogrenebilecegini sanmiyorum, Kaldiki Turkce olarak haddinden fazla kaynak sikintisi var. Ogrenen kisi bildigini paylasmiyor.

Kitap okumak istemiyorsan, o zaman cok saglam bir ingilizcenin olmasi ve Allah ne verdiyse yabanci forumlara takilmani tavsiye ederim.

Guru olmasamda php yi iyi duzeyde biliyorum, suan python ogreniyorum, acayip zevkli bir dil daha ilk gunlerden itibaren hosuma gitti.

Tamam kabul ettim kitapları okuyacam :) Nerden bulabilirim bu kitapları ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hevesini kırmak istemem hocam ama sırf bir iş için programlama öğreneceksen işin yaş.. çünkü bu bir süreç ve cidden uzun bir şey..

görsel eğitimler falan yığınla şey var, elbet öğrenirsin ama sağlam değil.. iki de bir takılırsın, anlamazsın, temel iyi olmaz, ileri seviye, performansa

dayalı kodlar yazamazsın, ileriye dönük program yazamadığın için yazılımın çöker ve sürekli güncelleme yapman gerekir.. (elbette hatasız kod

olmaz ama bu tarz öğrenimde hata bir sonuçtur)

mobil için öğreneceksen, android için java (çok ileri düzeye gitmene gerek yok), ios içinde objective C kullanabilirsin.. ya da bir kere yaz tüm platformalarda çalışsın istiyorsan phonegap ve adobe air olayını araştır

Aynen hocam yani oto parçası işine gireyim der gibi teorik bir iş değil.Herşey teknik.Belli bir zaman sonra sıkılır bırakırsın.Çünkü dışardan ofis programı kullanmak falan gibi bişey geliyor heralde insanlara program yazmak.

Eğer projen varsa bence git programcılarla anlaş ver parasını yaptır sonra satışını sen yap paranı kazan.Yoksa sen programlama dili öğreneceksin satacaksın yada proje yapacaksın çok uzun iş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Oncelikle tam olarak ogrenmek istedigin, yapmak istedigin nedir? Ona gore sana dil tavsiye edelim. Basit bir html sayfasi yapmak icin c++ ile cgi ogrenmek zaman kaybi ve gereksizdir misal olarak.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hurferus45
    hurferus45's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

Oncelikle tam olarak ogrenmek istedigin, yapmak istedigin nedir? Ona gore sana dil tavsiye edelim. Basit bir html sayfasi yapmak icin c++ ile cgi ogrenmek zaman kaybi ve gereksizdir misal olarak.

mobil programlar düşünüyorum , ios android vs. için 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

O zaman hocam isin cok zor senin,

IOS icin program yazacaksan once bir tane MacOS alacaksin sonra Allah ne verdiyse Objective-C calisacaksin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

şu sıralar bende android oyun programlamaya merak saldım.. AndEngine diye bir motor android oyunlar yapmanı sağlıyormuş.. Javayla yazıldığı söyleniyor tam şimdi araştırıyordum :) 

bakabilirsin sende : http://www.andengine.org/

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
Toplam Hit: 3009 Toplam Mesaj: 28