Progressive-Rock - 1967: "Jefferson Airplane"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

joe cooper değil tabii, oradan da kaybediyorsun! Joe Cocker.

Unchain My Heart aslen Ray amcamıza aittir, ondan da dinleyiniz! Tabii ki Cocker'dan vazgeçin demiyoruz :)

Bir saniye birileri 60'lardan bahsediyor, Who'dan bahseden yok mu :)))

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

impala mı :))) Ben bindim ona olm :)))

Tabii  69 Mustang desem ve bindim desem ne dersin bilmiyorum :)))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Criminal canlı tarih adam yaşı itibariyle ehehe :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aforizma
    aforizma's avatar
    Erkek
    Criminal bunu yazdı:

joe cooper değil tabii, oradan da kaybediyorsun! Joe Cocker.

Unchain My Heart aslen Ray amcamıza aittir, ondan da dinleyiniz! Tabii ki Cocker'dan vazgeçin demiyoruz :)

Bir saniye birileri 60'lardan bahsediyor, Who'dan bahseden yok mu :)))

bana soleyen yanliş solemiş cooper diye ben de sonradan ogrendim...sonra buldum Deca saooolsun..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Criminal bunu yazdı:

Tabii  69 Mustang desem ve bindim desem ne dersin bilmiyorum :))

ehehehehe eywallah klasikler sozkonusu  hastayim arkadas klasik bi  araba bi telefon bi esya ve de muzik.burdaki gibi.who lar ,Tim morrison lar vs digerleri.ama asii 60 lar.bizim kusagin ilham kaynagi kusak.jefferson klibinde direkt  insanlar da ozgurluk havalari.goruntuler bile  manyak.ne sanslilarmis.abi impala benim bindigim araba kullanmayi ogrendigim araba yanii Chevrolet orjinal Detroit  motor.GM abi.mustang  Ford un afsanesi oda ona binemedim.ama ilk oto kullanmayi  dayimin chevrolet inde ogrendim o zaman ki  chevrolet te pikap  vardi  bi tane philco  manyak aletti bi plak attin mi Antalya dan finike ye sahillleri  satin aliyodun yoldasin sorunsuzsun.araba sana guven veriyo  hatta cazibe de bas bana falan.:Do araba yi  biz 5 kafadar  becerdik.bi oto meraklisina satmistik 99 da 2 sene sonra arabayi  rezil bi sekilde gordum simdi hala Antalya da Bahcelievler de bi eski oto hurdaliginda curuyo  ama hala yanlarindaki  siyah buyuk yazili  CHEVROLET yazilari  duruyo lastikleri patlak halde.

Bu arada bi kamyoncu olan Jimy hendrix iin bi klibi  vardi bende.benim eski hard disk te onla gitti vs. ondan elinde olan varsa burdan alabilirim.Jefferson airplane ve tim mottison un Kore ve Vietnam a karsi olan videolarini  da gordum VH1 de onlara da ulasanlariniz olursa paylasmak isterim.bu arada bu  tip eskileri  dinlemek isterseniz Capitalradio da pazarlari solid cold sunday da klasikleri dinleyebilirsiniz ayrica TRT Radyo-3 te klasiklere ulasabilirsiniz.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doguhan
    doguhan's avatar
    Hıyarlık Madalyası
    Erkek
    Criminal bunu yazdı:

Mustang dersen en son kül rengi 74 GT ye bindim. metro turizm e gelenleden sadece biri sanırım gordun sende :):) + Ray Charles la bi alakası yoktur sanıyordum ne alaka. :)

hikaye
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek
    somebody to love jim carrey de söledi mi ??

Bu niymiş la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

sanmam  tatar.

Mustang Gt,thunderbird ler falan:))
    olsa da binsek nerden bulucan ole saglam arabayi nadir seyler kelaynaklar gibi onlar.yok abi ilk arabayi impala da ogrendim sahin le arabadan nefret ettim aslinda etmedim ben yollarda biraz daha guvenli arabalara inanc getirdim yeminimde var durur hala.araba dedigin ya Amerikan Alman,yada Japon  olacak bunlarin disindakileri  cop e at gitsin yok  kus serisi  yok  pejo yok  citrik reno filan gozumde sifir İtalyan coplerine bindirdiler yillardir bizi.

bu arada Who dan soz eden yok harbiden.yanii mevzu klasikler oldu burda 60 lar 70 ler who yillari kaynaklarda oyle diyo.

Bu arada tim morrison un hayatini  ele alan the dorrs filminden elinde olan varmi arkadaslar valla olursa cok memnun edersiniz.Wall kilmer basrollerinde ..1991 yapimi bi film.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    doguhan bunu yazdı:

Criminal bunu yazdı:

Mustang dersen en son kül rengi 74 GT ye bindim. metro turizm e gelenleden sadece biri sanırım gordun sende :):) + Ray Charles la bi alakası yoktur sanıyordum ne alaka. :)

Cehaletin nedeniyle senin adına utanç duydum... Ray Charles'a aittir o şarkı. Joe Cocker'ın söyleyiş tarzı da Ray'a olan saygısı nedeniyledir. Yorumu Ray'den esintidir... Gel de dedenden birşeyler öğren biraz :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Ben de basinda  joe cooker a ait bilirdim Ray charles fiilmine kadar.sonra full Ray almis kardesim biyerlerden arasinda o sarkiyi da gorunce buna inandim ama kulagimdaki  nagmesine joee dan alismis oldugumuz icin sadece RAY sonradan yorumlamis gibi geldi  bana da alakasi yok  criminal in dedigi gibi.

Toplam Hit: 2804 Toplam Mesaj: 26