folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Proton Pompası İnhibitörü (Mide Koruycu) Kullananların Dikkatine

Proton Pompası İnhibitörü (Mide Koruycu) Kullananların Dikkatine

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Bende de aşırı mide yanması vardı 1 paket talcid i 1 haftada bitiriyordum sabahlara kadar uyuyamıyordum.

Eczanede satılan ingiliz karbonatına başladım sabahları aç karna 1 çay kaşığı karbonatı bir su bardağına atıp içmeye başladıktan sonra yıllardır yemediğim mandalina, greyfurt, cin biberini yiyebilir oldum.

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Elimde Lansorla konuyu okumam peki?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeknikA
    TeknikA's avatar
    Erkek

Ben de protonex kullanıyorum mide yanmasına iyi geliyordu. Dediğin mantıklı hocam. Alternatif olarak elma mideye iyi geldiği biliniyor da ahım şahım etki etmiyor. Bakalım okuyayım yorumları daha ne alternatifler var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

Hangi mide koruyucu kullanıyorun yazmamışsın. Ben lansor kullanıyorum acaba lansor da bahsettiğin ilaçlar arasına giriyor mu? Lansor baya etkili bir ilaç fakat her gün kullanmıyorum. Midemi yakacak yiyeceklerden önce kullanıyorum ben. Veya yanma hafiften başladığı zamanlar.

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    falcon bunu yazdı

Bende de aşırı mide yanması vardı 1 paket talcid i 1 haftada bitiriyordum, sabahlara kadar uyuyamıyordum.

Eczanede satılan ingiliz karbonatına başladım sabahları aç karna 1 çay kaşığı karbonatı bir su bardağına atıp içmeye başladıktan sonra yıllardır yemediğim mandalina, greyfurt, cin biberini yiyebilir oldum.

Sen yine bildiğini yap tabi de, 1lt suya 1çay kaşığı gibi diyorlar. ölçü önemli. Kilo, yaş, cinsiyet gibi.

bir de, arada bir haftalık aralar ver. arada mide'yi vücud'u dinle.

nitekim söyle yazmışlar farklı yerlerde.;

eczanelerde fiyatı 4tl'dir. kullananların göbekleri gözle görünür şekilde eridiği gözlemlenmiş.

1bardak suya değil, 1 lt suya 1 çay kaşığı kadar atıyorsun.

yalnız soğuk olarak içiniz çünkü tadı çeşme suyuna benzediği için sıcak gitmiyor, mide bulandırabilir. günde sadece 1lt değil, günlük kullanımınız kadar deniliyor.

kulaktan dolma dedim baştan ama dahiliye doktoruna sordum, kullanabilirsin dedi. yan etkisi var mı dedim, bokunu çıkarmadığın sürece yok hatta yararı var. mideyi rahatlatır dedi.

2 gündür kullanıyorum, 1-2 ay sonra durumumu yazarım.
    edit: sayesine 10 kilo verdim ama yediğime de dikkat ettim. öyle diyet programı filan da yapmadım.

tek başına bi yararı oldu mu bilmiyorum ama göbekteki erime sürecini hızlandırdığını söyleyebilirim.

12.12.2014 10:16 cry freedom
    bildiğin karbonattır. kutusunda da yazar. bicarbonate de soude yani sodyum bikarbonat yani nahco3. bir karton kutunun üzerinde ingiliz yazınca farklı bir şey olmuyor.
    kabartma tozuyla arasında bir fark yoktur. illa tıbbi bir kullanım arıyorsanız, antiasit olarak kullanabilirsiniz.

zararları

İngiliz karbonatı karaciğeriyle ilgili herhangi bir rahatsızlığı bulunanlara, tansiyon hastalarına, vücudu sık sık ödem toplayan, şişkinlik yapanlara önerilmiyor.

Aynı şekilde
    hamilelik ve emzirme dönemlerindeki kadınların da İngiliz karbonatı tüketmemesi gerekiyor.

Bunlar dışında İngiliz karbonatını sürekli kullanmamak da önemli. Bunun için eğer İngiliz karbonatını bir hafta kullanıyorsanız bir hafta ara vermelisiniz.

Aynı zamanda yemek yedikten hemen sonra da İngiliz karbonatı tüketmemelisiniz, bizden söylemesi.

Aksi halde İngiliz karbonatı vücudunuzda baş ağrısından mide yanmasına, ödem oluşumundan yüksek tansiyona kadar birçok soruna neden olabiliyor, aman diyelim.

RitmFarbRacourci tarafından 16/Kas/20 14:31 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Elimde Lansorla konuyu okumam peki?

bende 2 yıldır lansor kullanıyordum geçen mideme birşeyler daldırdılar 3 parça yara çıktı. mikrop çıkmadı.

doktor dedi 6 ay daha kullanacaksın lansoru geçer. 

cidden şişkinlik yapıyor bu ilaç kilo aldırıyor. midem düzelsede braksam artık

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hocam ben sucuk veya köfte gibi ağır baharatlı şeyler yiyince sık sık geğiriyorum çok rahatsız edici bir koku çıkardığı için artık yiyemiyorum bunlar nedeni sence nedir. gaviscon bana iyi gelir mi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    XmV bunu yazdı

geçmiş olsun hocam ben Sucuk veya Köfte gibi ağır baharatlı şeyler yiyince sık sık geğiriyorum, çok rahatsız edici bir koku çıkardığı için artık yiyemiyorum, bunlar nedeni sence nedir. gaviscon bana iyi gelir mi?

ilaç için birşey diyemeyeceğim de,

fakat Baharatlar, aromatik Uçucu yağlar içerir.

Köfte ve Sucukta da protein var. bunlarda da Kükürt(S) ve Azot(N) bulunur, bunlar da Sindirim veya açık havadaki nefesten Oksijen'le Buluşması sonucunda Oksit'li ve/veya uçucu(gaz'vâri) bil(r)eşikler(?) {NO,  SO veya NH3(amonyak), CH4(metan) gibi } ortaya çıkarır ki, bunlar da kötü koku'ya sebep olur, büyük ihtimalle. 

özetle, mide'yi Tıka Basa dolduracak şekilde yeme.

bu gazlar da mide içerisinde dolanabilecek şekilde, bir miktar boşluk bulabilirse iyi olur, gibi. böylece Yemek borusunun alt ucu ve Mide üst ucu arasındaki kapak'ımsı, yüksek basınca karşı karşıya kalmaz. 

yemek yedikten sonra da, mümkünse yatma. 

hareket etmek de, mide'de mekanik sindirime yardımcı olup, gıdanın Bağırsaklara geçişini kısaltabilir, yerçekimi'yle birlikte.

~@~

@Telekom'un dediği Magnezyum(Mg) detâyı da ilginç'miş.

^^`

RitmFarbRacourci tarafından 16/Kas/20 21:10 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

hiç bir ilaç zararsız değildir. ilaç kullanmaktan mümkün olduğunca kaçının her sıkıntının çözümü var. kudret narı genenl tedavi için etkili kullanın. Rahatlama için de bir kaşık karbonatı büyük bardağa koyun üstüne yarım limon sıkın üstüne bir maden suyu boşaltın üstüne de normal su koyun için midedeki farkı göreceksiniz. bunu ara ara uygulayın

Toplam Hit: 3022 Toplam Mesaj: 30
proton pompası inhibitörü (mide koruycu) kullananl