PTT Airmail Ve Bayram

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Abi 1 Ekim'de sipariş verdim Çin'den. Lanet olsun Ekim'in ilk haftası Çin'de resmi tatilmiş. Neyse, ayın 12'sinde Shangai'den yola çıktı diye görünüyor takipte. Sonra da bizim tatil başladı zaten. Şimdi bu airmail uçakla geldiği için yola çıktıktan sonra bir güne Türkiye'ye gelir herhalde diye düşünüyorum, yanlış mıyım? Eğer doğruysam kargo takibin hala güncellenmemesinin sebebi PTT'nin resmi tatilde olması mı? Yoksa ürün hala gelmemiş midir? Tecrübeli arkadaşlara soruyorum.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ürün gelmiştir depoda kapalı pakette bekliyordur.. bayram bitince girişleri yapılır diye düşünüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Çin'den daha önce alışveriş yaptım ama dealextreme'den yapmıştım. Onlar parti parti gönderdiği için uzun sürüyor kargo olayı. 1 aya falan gelmişti herhalde. Bu bireysel yollandığı için uzun sürmez diye düşündüm. Netekim benden bir gün önce sipariş veren adamınki gelmiş TR'ye ama adresine gelemedi tabi araya bayram girince. Benimki de herhalde gelmiştir diye düşünüyorum. Burda resmi tatil diye kargoyu Çin'de bekletmezler değil mi? Çıktı diyor zaten.

Daha önce Singapur'dan falan da alışveriş yaptım 1 - 1,5 haftaya geliyordu. Hayatımın alışverişini Macaristan'dan yaptım ama sanırım ya. Siparişi girdim 2 gün sonra geldi! Yurtiçi kargo 2 günde teslim edemiyor la bazen ülke içi :D

krypt tarafından 16/Eki/13 20:39 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bende söylemiştim Çin sitelerinden birinden sipariş hala gelmedi adamların National Day diye bi özel bayramları varmış.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Abi siteler batch halinde yolluyor ya. Uzun sürüyor o yüzden kargoları. Çin'de kargonun girişinin yapılması 1 hafta sürüyor zaten. Ama işte belirli bir miktar siparişi toplayıp öyle veriyorlar kargoyu. Ben e-bay'den almayı tercih ettim bu sefer. Çinli bir satıcıdan. Adam tatil nedeniyle kargoya veremedi 6 Ekim'e kadar. 11 Ekim'de kargo girişi yapıldı, 12'sinde yola çıktı. Ama işte sonra bizim tatil başladı. Hani karşı tarafla iş bitti umarım diye düşünüyorum. Çünkü bizim bayramdan sonra bir hafta daha beklemek istemiyorum.

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben ilk defa sipariş verdimde çinden netten okuduğum kadarıyla göt postacı seni evde bulamazsa kargoyu kapının önüne bırakıp gidiyormuş hatta bazen kapıyı bile çalmadan apartman girişine bırakıyormuş.Tabi kötü niyetli birisi görüncede indiragandi demişler.Doğru mudur ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Yok abi öyle şey. İhbarname bırakır. Şubeden alırsın sonra. Tabi her zaman takip numarası olan posta almaya özen göstereceksin. Yoksa taşıma esnasında herhangi bir şekilde kaybolabilir. Çok nadir de olsa mümkün.

krypt tarafından 16/Eki/13 21:06 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Yok abi öyle şey. İhbarname bırakır. Şubeden alırsın sonra. Tabi her zaman takip numarası olan posta almaya özen göstereceksin. Yoksa taşıma esnasında herhangi bir şekilde kaybolabilir. Çok nadir de olsa mümkün.

Takip kodu almadım yinede ihbarnama bırakır mı ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Takip kodu almadım yinede ihbarnama bırakır mı ?

Bırakır abi no problem.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

orospu çocukları bizim kapının önüne atıp gitmiş.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

normal şartlarda bu gönderimlerin durumu kapıya bırakıp gitme konusunda, ama bazı çok iyi niyetli ptt çalaşınları boyle çinden gelen paketleri evin önüne bırakırken telefon açıp kapıya posta bırakıyorum değerli birşey inip al başkası almasın diyor :)

Toplam Hit: 967 Toplam Mesaj: 12