PTT Kargo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

sahibinden.com da bir laptop satın aldık adamla anlaştık PTT Kargoyla gönderdi adam yanlız şöyle bir durum var adamlar kargocular kapıda ödeme alırken ürünü kontrol ettiriyorlar mı ? laptop sağlam dedi eleman ama kırık çıkık çatlakvs varsa geri göndericem. parayı vermeden kontrol edebilirmiyiz kargoyu kısaca daha önce yapan varsa bi söylesin...

Living Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

normal şartlarda her türlü online alışverişte kontrol etmen gerek ama bugüne kadar uygulamadım hiç. postayı getirenden böyle bir ricada bulunursan muhtemelen olumlu karşılayacaktır bir sorun varsa tutanak tutturur kabul etmezsin ne olur ne olmaz hocam.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

kapıda ödemelerde parayı basmadan ürüne el süremessin hocam

parayı verirsin açar bakarsın ürün arızalı eksik veya yanlış çıkarsa o seninle satıcı arasındadır kargoyu bağlamaz parayı geri vermez

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

snnyk yanlışsın kardeş bakabilirsin ürün istedigin degilse bozuk yada kırık ise geri yollayabilirsin geçen 2 adet yazici aldık bitmeyen kartuşlu geldi açtık baktık tamam kapıda ödeme parasini verdik eger kırık bozuk yada istemediginse adam yaziyor tutanak tutuyor sende imzalıorsun geri gdiyor kargo parasini karşı taraf veriyor sistem böyle adam içine boş bir kutu koydu ise ne olacak ptt yada kargo şirketleri bu durum için aç bak sistemine izin veriyor.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

hocam 2 hafta önce ptt-kargo ile anlaşma imzaladım ben

kapıda ödemelerde para vermeden paketi açma diye bişey yok

senin dediğin kapıda ödeme değildir arada fark var kargo parasından bahsetmiyoruz ürün fiyatından bahsediyoruz

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeroiquE
    HeroiquE's avatar
    Erkek

ottoman RULZZ

snnyk   FAIL

Hak,tepene inen bir kılıç da olsa,boynunu ona uzatmaktan çekinme. // Donamım soru-destek için pm ON.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/839310/g/PTT++Hasarli+Kargoda++Tutanak+Tutulmadi!
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/739150/g/PTT+Kargo+Gorevlilerinin+Tutumunu+Yanlis+Buldum!
    http://yanit-merkezi.gittigidiyor.com/ptt-kargo-ile-tutanak-problemi-t4329.html

özetle bulaşma. ben de ptt ile kargo aldım. görevliye bi dakka aksi bir durumda tutanak tutucaz bekler misiniz dedim öyle bi yetkimiz yok dedi bende şöyle bi düşündüm zaten elektronik ürün deneme şansımda yok o an için giren girdi vs işin aslı diretebilirdim ama adam yanaşmayınca olmuyor zaten siteden bi müriddi sorun çıkmadı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

GG'de sistem, kapıda kargo görevlisinin yanında ürünü kontrol edip, yamuğu varsa tutanak tutturman şeklinde işliyor. Sahibinden'de de GET seçeneği ile aldıysan, buna yakın bişey olsa gerek. Hatta aynısıdır. Kimse kimseyi düdükleyemez kolay kolay. Öyle bişey olursa da senin hatandır zaten. He şu güne kadar aldığım hiç bir üründe bu dediğimi yapmadım ama sistem böyle.

Altan naptın oğlum :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

şahısla irtibata geç telini falan  al .. en garantisi gete çevir deseysin.gette para havuzda bekliyor.diger turlu ptt kargo seni ne kadar bekler kontrol icin.satıcıya kalmış bir durum bu artık art niyetli degildir inş.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

şöyle bir fark var.

ptt kapıda ödeme ile alırsan. Adam parayı almadan kargoyu vermez. Alırısn kargonu atıyorum boş çıktı orda paranı geri de alamazsın... Tutanak tutarmı bilmiyorum ama tutmuş olsada bişey iddaa edemezsin çünkü kargo sadece iletmekte görevli. İçinden vaad edilen çıkmadıysa kargo karışmaz buna... Mahkemeye verir şikayetçi olursun. TAbi kesin tutanak tutturman lazım.

Get ile falan alırsan da ptt kapıda ödeme yapmazsın zaten. Get ile alınanlarda kargo görevlisi yanında bakarsın yine tutanak tutar. Kargoyu geri iade edersin sonra siteden iade ettiğini belirtirsin. Site kontrol eder .Teslim alınmamış iade edilmişsse , satıcıda kargosunu geri alır sanada paran iade olur.

ptt kapıda ödeme riskli beyler ona göre...

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

laptop gibi pahalı elektronik eşyaları ptt kargo ile göndermeyin.

enjoy i'm vaccinated
Toplam Hit: 4788 Toplam Mesaj: 12