folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ptt Kargo Dan Sakının

Ptt Kargo Dan Sakının

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

ZyreX bunu yazdı:
    -----------------------------

Ptt,yavaştır ama ucuzdur.Ptt yi beğenmeyen arkadaşlara,kargoda sürati hissetmeleri için Sürat Kargo yu öneriyorum.Eminim Ptt ile ilgili fikirleri değişecektir.

sürat kargo ve sürat :D

ironi yaptın heralde :D

aras kargoyu kullanıyorum bi sorun problem yaşamadım. nereye göndereceksem 1-2 günde gitti hep.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hepsi bir yana UPS bir yana arkadaş,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

Hepsi bir yana UPS bir yana arkadaş,

amerika ya 1 evrak için  yüzdolar istiyor :D

55 küsüre ptt götürdü. yavaşmış lan acelesi ne.

yurtiçi kargo burdaki sube inanılmaz ciddiyetsiz buna ragmen gönderilerde bir sorun yok

ararsın 2 gün sonra gelir

yanlıs koli bırakır yalvar yakar alın götürün bunu bu benım degıl dersın5 saat sonra gelir ama genel anlamda bir sorun yok 

yani demem oki 

olur böyle vakalar

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

ankaradan eskişehire iadeli taahütlü postam 6 günde gitti :D bölge müdürüne kadar aradım da ondan 6 günde gitti yoksa 1 ayı bulcaktı heralde

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Pasaport dairesinden pasaportum oturduğum ilçedeki PTT ye 1 günde ulaştı. oradan evime ulaşması 10 günü buldu.

artık gidip kendim aldım

Adreste daire:4 yazıyor. üzerine not düşmüşler daire 10 da bulunamadı diye. onun için evde yokmuşum gibi muamele görmüş.

Ulan hadi evde yoktum da niye daire 10 da yoktu yazıyor pezeweng, evde yoktu yazsın ya, evdeyim cunku. tam bir serefsizlik ornegi ama napacan işte

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

yuriçi kargodan şaşmam. bu güne kadar sayısız elektronik eşya. kırılacak eşya gönderdim, aldım bir tanesinde bile sorun yaşamadım. hatta bir ara çok kargo alıp gönderiyordum şubedekiler sağolsunlar evdemiyim diye arayıp sorduklarını hatırlıyorum.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

bizim tişört bi senede gelmesin lan :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muritcan
    Muritcan's avatar
    Erkek

bi kere ptt yi kullandım ıspartadan mardine ptesi akşam 4te teslim ettim çarşamba sabah10da teslim etmişlerdi.. onun dışında da hep yurtiçi kullanıyorum cuma günü kargoya verilmemesi şartıyla 2 günü geçtiğini görmedim hiç bir zaman!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaş benden bir resmi evrak istedi PTT ile gönderiver dedi. Direk Ben PTT ile göndermem dedim.  Paran yoksa parasını ben vereyim ama ben PTT ye vermem dedim. Kafana göre bir kargoya ver gitsin dedi. Ben de öyle yaptım.

Aklı başında bir adam aynı hataya 2 kez düşmez.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Ptt bildiğiniz yayılma yeri, başımdan geçen olayı anlatayım. Cumartesi günü kargom geldi, neyse gittim almaya. 3-5 adam var ortalıkta, benim kargom geldi yurt dışından burada gözüküyor dedim. barkod numarası var mı dediler, verdim barkod numarasını.

Adam sorumlu olduğu programı bilmiyor, sonunda becerebildi tamam kargon burdaymış dedi.

Baktılar sağa sola bulamadılar kargoyu, 2. kata çık dediler, çıktım, barkod var mı dediler al dedim sana barkod. Baktılar bilgisayardan senin kargo aşşağıda dediler. Sonra tekrar aşşağıya indik. Bakındılar sağa sola buldular kargoyu. Kimsenin bi sikten haberi yok amk yerinde.

Kargoyu bulan eleman, yukardaki arkadaş sana yardım edecek git yanına dedi, ben başladım iyice sinirlenmeye, çıktım yukarı dedim böyle böyle, adam ben kargoyu veremiyorum sorumlu memur bugün yok dedi.

Aşşağıya indim dedim yukardaki böyle böyle diyor, aşşağıdaki elemanla çıktık yukarı, ona da aynı şeyi söyledi. Aşşağıdaki eleman pazartesi sabah gel ben senin işini halledeyim dedi.

Bugün sabah gittim ptt ye, kargomu almaya geldim falan. Barkod numarası var mı, var , verdim.

Baktılar sistemden ve kargo istanbul'a iade edilmiş. O anda şarteller attı benim. Amk cumartesi geldim aşşağı yukarı dolandırdınız beni vermediniz kargomu şimdi nasıl istanbul'a gider ya falan dedim. Bir de cumartesi günü kargoyu vermeyen lavuk sormasın mı aldın mı paketini diye, yemin ediyorum ağzının ortasına vurasım geldi orda zor tuttum kendimi.

Aşşağıya indik,şefi buldum, anlattım olayı, reklamasyon aldık,dilekçe yazdık, sövdü saydı memura.İstanbul'a faksladık, bu gece yola çıkar yarın Eskişehir'e gelir dedi. Bekliyecez bakalım inşallah gelir, gelmezse şikayet edicem Ankara'ya.

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
     07/08/12 14:16   2012-08-07 14:16:00   Receive item from customer (Otb)   Gonderi musteriden alinmistir   GERMANY (Yurt Disi) 
     08/08/12 23:33   2012-08-08 23:33:00   Insert item into bag (Otb)   Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)   GERMANY (Yurt Disi) 
     09/08/12 09:10   2012-08-09 09:10:00   Send item abroad (EDI-received)   Gonderi yurtdisina sevk edildi   GERMANY (Yurt Disi) 
     09/08/12 14:46   2012-08-09 14:46:07   Receive item at office of exchange (Inb)   Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi   TÜRKIYE 
     12/08/12 11:51   2012-08-12 11:51:00   Receive item at office of exchange (Otb)   Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi   TÜRKIYE 
     12/08/12 11:51   2012-08-12 11:51:37   Insert item into bag (Otb)   Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)   TÜRKIYE 

1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    09/08/2012 20:06:00
    2.
    Torbaya Eklendi - ESKİŞEHİR(ESKİŞEHİR P.İ.M)
    11/08/2012 08:04:11
    3.
    Torbaya Eklendi - ESKİŞEHİR(ESKİŞEHİR POSTA DAĞITIM)
    11/08/2012 11:20:40
    4.
    Torbaya Eklendi - ESKİŞEHİR(ESKİŞEHİR P.İ.M)
    11/08/2012 19:56:46

Bortubocek sever
Toplam Hit: 9667 Toplam Mesaj: 42