folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder PUBG Hakkında Sorularım Var.

PUBG Hakkında Sorularım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkdaşlar fps oyunlarının aranan bir oyuncusu değilim. Lakin call of serilerini uzun süre netten onkine oynayan biri oalrak oyunlarda aldığım killer orta halin biraz üstündedir.

fakat gel görki bu pubg de tek bir oyunda 3 killden fazla alamıyorum. bu oyun başka bir oyun başka dinamikleri var evet.

fakat ben gördüğüm adamı vurmakta yada teke tek çatışmada yüzde doksan ölen kişi oluyorum.

kullandığım mouse standart 3 tuşlu bir kablosuz mouse. olayın sebebini buna bağlayabilirmiyiz?

yani oyuncu mouse u almak saçma geliyor çünkü iş çıkışı bir kaç el atıyorum turnuvacı vs değilim. fakat biraz daha keyifli oynayabilmek için mouse tavsiye edermisiniz?

yada mouse ayarlarını filan biraz daha iyileştirebilecğeim birşeyler varmı?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bu konuyu bende merak ediyorum ben hl de 1 defa vurmadan adam beni 50 defa indiriyor nasıl bir mouse kullanımıdır bu :/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

olay tamamen alışkanlık arkadaşlar. hile var yok karşı tarafta bilemem ama alıştıktan sonra çatır çatır indirmeye başlıyorsunuz, sadece oynamaya devam edin zaman içinde gelişecek hepsi.

Benim merak ettiğim bu oyun için mod yok mu ya? yani mesela Aurora gibi alan daralmaya başlayınca klavye üzerinden uyarı vermek olsun, neblim daha kolay loot etmemizi sağlayabilecek şeyler olsun (hile demiyorum tabikisi de)

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

oyuna alışaana kadar bu böyle devam edecek. günde 1-2 oyun ile sadece alışma süreniz uzun sürecek. oyuncu mouse'u sadece size tuşlara erişimi kolaylaştıracak. yani klavyeye basmak yerine oyuncu mouse'larındaki diğer tuşlarla hızlıca kullanabileceksiniz. bir diğer konu da oyuncu mouse'ların ele oturuşları falan. standart mouselardan gerçekten farklı ve rahatlar.  erken ölmeyeyim diyorsanız bol bol oyun oynayın, yayıncıları izleyin. ne yapıyorlar bi görün. sonra sizin e oynayışınız değişecektir. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    KotomineKirei bunu yazdı

oyuna alışaana kadar bu böyle devam edecek. günde 1-2 oyun ile sadece alışma süreniz uzun sürecek. oyuncu mouse'u sadece size tuşlara erişimi kolaylaştıracak. yani klavyeye basmak yerine oyuncu mouse'larındaki diğer tuşlarla hızlıca kullanabileceksiniz. bir diğer konu da oyuncu mouse'ların ele oturuşları falan. standart mouselardan gerçekten farklı ve rahatlar.  erken ölmeyeyim diyorsanız bol bol oyun oynayın, yayıncıları izleyin. ne yapıyorlar bi görün. sonra sizin e oynayışınız değişecektir. 

yok be abi. ben büyük bi hevesle gittim G903 aldım, iki sağda iki solda tuş var ama oyun içinde kullanamıyorum bile fazla çünkü ergonomik değiller. bir küsür aydır da bildiğin elim acıyor uzun süre kullanınca. Script, macro vs yazabilirim belki ama bana aykırı şeyler onlar da. ha standart mouselardan çok daha iyiler o konuda kesinlikle haklısın 1ms tepki süresi var aletin ve gerçekten farkettiriyor yani kendini dpi olsun tepki süresi olsun. 30 liralık mouse ile olacak şeyler değil, en azından iyi bi mouse alın paraya kıyıp. mesela ben şey görüyorum burada bile; adam neredeyse 10.000 liralık pc topluyor ama mouse ı çöp resmen.

Bir de oyunlara gerçekten ayak uydurabilmeniz lazım, mesela csgo oynadıktan hemen sonra pubgye geçiyorsanız mal gibi kalabilirsiniz ama pubgdeki gerilime alıştıktan sonra bir iki el csgo atın ortamı kırıp geçirirsiniz.

Mesela ben ilk oyunumda yanımda oyunu benden fazla bilmeyen bir arkadaşla squad olarak girmiştim, 3.cü olduk daha ilk oyun olmasına rağmen. bol bol oynayınca hemen alışıyorsunuz ya.

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

arkadaşların da dediği gibi olay tamamen alışkanlık oynaya oynaya gelişen birşey bu hocam. h1z1 king of the kill de aynı şeyi ben de söylüyordum şimdi çatır çutur vuruyorum 1. olamasam bile her el en az 5 kill oluyor.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Bf1 de 97 levelim her el 40 dan aşağı kill almam hatta demin 85 kill alıp çıktım temiz

Ama hemen ardından h1z1 e gireyim önüne gelen tek atıyo bir adam bile vuramıyorum

Ama sıkıntı etmiyorum çünkü oyunlar arası bariz dinamik farklılıklar var,  nişan alma hızı, silahın kendini geri toplaması,  bomba atış hızı olsun çok farklı, bi kaç el oynayıp ısınma atman şart 

bf1 de sunulan hakimiyet odak noktası ilişkisi o kadar başarılı ki düşük fps de bile kontrolü kaybetmiyorsun,

h1z1,  düşük fps ve yüksek pingi kabul etmeyen bir oyun, grafik ayarlarından kenar yumuşatma da yapılamıyor cisimler nesneler hep köşeli ve keskin

Uzaktaki adamı yapacağın her mouse hareketi resmen görünmez kılıyo hareketli nesne algılama olayı düşük o yüzden yüksek fps şart

..Morali hep bozuk olan insan..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

yok be abi. ben büyük bi hevesle gittim G903 aldım, iki sağda iki solda tuş var ama oyun içinde kullanamıyorum bile fazla çünkü ergonomik değiller. bir küsür aydır da bildiğin elim acıyor uzun süre kullanınca. 

mouse'un size uygun olup olmamasına göre değişiyor. eğer tutuş şekline uygun değilse elinde bileğinde arğrımalar olabilir, bunlar normal. hangi şekilde tutuyorsan ona uygun mouselar var, seçip ona göre almak gerek. ben de sonradan öğrendim tabi bunları. işe de yarıyor.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

abi olayın mouse ile falan alakası yok günde 1-2 oyun atarak zaten iyi oynamayı beklememelisin mesela o fightları kaybbettiğiniz 2tap yediginiz adamlar bütün gün grindlıyor tamamen çok oynamak , alışmak ,  antrenman yapmakla ilgili fps oyunlarının geneli bu şekilde ne kadar çok oynarsan kas hafızan o kadar gelişir ve daha iyi olursun yani çareyi mouseda padde klavyede aramayın bosuna para harcamayın pek bir şey değişmez bu arada pubg broken game oynamayın ,  şu hype bitse de hepimiz kurtulsak nette var netcode analizleri inceleyin neden böyle dediğimi anlarsınız 

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canafar
    canafar's avatar
    Erkek

75 saatim var daha adamlar nereden sıkıyor onu göremiyorum :D hatta dün paraşütle inerken vurdular artık korkuyorum ucakta gırtlaklıcaklar diye :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfckmk
    mstfckmk's avatar
    Erkek

arada farklı sunucularda oynamanı tavsiye ederim özellikle asya sunucusunda daha kolay oynarsın farkı anlıcaksın 

adamlar çok amatörce oynuyorlar

Toplam Hit: 2262 Toplam Mesaj: 14
pubg