Puslu Kıtalar Atlası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

-----Spoiler-----

Ulema, cühela ve ehli dubara; ehli namus ve ehli işret ve erbabı livata, rivayet ve ilan, hikâyet ve beyan etmişlerdirki kun-ı kainattan 7079 yıl, isa mesihten 1681 ve hicretten dahi 1092 yıl sonra adına konsantiniyye derler tarakkası meşhur bir kent vardıi.

----Spoiler-----

Türk romancılığın belkide en kallavili girişiyle destansı ve sizi kitap içinde yaşatan romanına başlıyor İhsan Oktay Anar. Romandaki olay örgüsünün tarihi 1681 yılına dayanıyor. Ayrıca roman tarihi Rene Descartes' in bilinen ilk kitabının yayımlanmasından 44 yıl sonrasıdır. Ki zaten romanda sık sık Descartesin ismi ve felsefesi sürekli işleniyor. Aslında romanı  ana konusunu oluşturuyor desek yeridir herhalde.

-----Spoiler-----

Kendi kendine 'düş görüyorum' dedi. 'Düş gördüğümden şüphe edemem.Düş görüyorsam öyleyse ben varım. Varım ama ben kimim ?

------

Ne varki ben kendimle ilgili meseleleri hâlâ çözebilmiş değilim. Rendekar düşünüyor olmasından varolduğu sonucuna çıkarıyor. Bende düşünüyorum dolayısıyla varım, ama kimim ? Galatada yelkenli hanı bitişiğinde ikamet eden uzun ihsan efendi mi , yoksa bugünden 308 yıl sonra sözgelimi izmirde oturan mahzun ve şaşkın adam mı ? Hangimiz düş hangimiz gerçek ? Düşünüyorum o halde ben varım, düşünen bir adamı düşünüyorum ve onun, kendisinin düşündüğünü bildiğini düşünüyorum. Bu adam düşünüyor olmasından varolduğu sonucunu çıkarıyor. Ve ben, onun çıkarımın doğru olduğunu biliyorum. Çünkü o, benim düşüm. Varolduğunu böylece haklı olarak ileri süren bu adamın beni düşlediğini düşünüyorum. Öyleyse gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, Ben düş oluyorum.

------Spoiler------

Predesntinaion filmi gibi bir kitap.Yalnız predestinaion 2015 te bu kitap ise 1995 te yazılmış ve en son 56.kere basımı olmuş. 

Uzun ihsan efendi, Arap ihsan, Bünyamin ve nice kahramanlarıyla bir solukta hiç bitmesin diyeceğiniz ve muhakkak birine tavsiye edeceğiniz Muhteşem bir İhsan Oktay Anar kitabı

İyi okumalar.

İts My Life. NOW or NEVER
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

İhsan Oktay ANAR 'ın kitaplarını çok severim. Yazarın kendisini biraz uzun boyu ve hafif "iri" cüssesiyle Kıbrıs Şehitleri Caddesinde arasıra görmek mümkündür. AMAT kitabının bende ap-ayrı bir yeri vardır, en sevdiğim kitabıdır. SUSKUNLAR 'ı da çok beğenmiştim.

Puslu Kıtalar Atlası'nın çizgi romanı da mevcuttur:

https://www.youtube.com/watch?v=MoigpUij3F8

http://www.dr.com.tr/Kitap/Puslu-Kitalar-Atlasi/Cizgi-Roman/urunno=0000000636811

RockZs tarafından 17/Nis/18 20:09 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

İhsan Oktay ANAR 'ın kitaplarını çok severim. Yazarın kendisini biraz uzun boyu ve hafif "iri" cüssesiyle Kıbrıs Şehitleri Caddesinde arasıra görmek mümkündür. AMAT kitabının bende ap-ayrı bir yeri vardır, en sevdiğim kitabıdır. SUSKUNLAR 'ı da çok beğenmiştim.

Puslu Kıtalar Atlası'nın çizgi romanı da mevcuttur:

https://www.youtube.com/watch?v=MoigpUij3F8

http://www.dr.com.tr/Kitap/Puslu-Kitalar-Atlasi/Cizgi-Roman/urunno=0000000636811

Evet amat ve suskunlarda çok güzel eflatunun hikayesi sonra amattaki şeytan :) İhsan Oktay harika bir yazar. Bütün kitaplarını aldım

Diğer eserleri 

Suskunlar

Amat 

Galiz Kahraman 

Yedinci gün

Kitabı hıyel

Efrasiyabın hikayeleri

İts My Life. NOW or NEVER
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Ben bunu bir listeme alayim artik, kactir gozumden kaciyor.

All I need is a possibility.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası
    https://www76.zippyshare.com/v/lM09n75R/file.html

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Okuduğum da tüylerim ürpermişti. Adamın anlatımı resmen yaşatıyor o anları. 

Spoiler

Adamın yüzüne soğuk çelik bir tel atıyorlar ve adamın acısını anlatıyor bir savaşta.resmen yüzüm acımıştı okurken. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

neyin uyarlamasıydı bu?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Post atayım, alacağım, teşekkürler tavsiye için. 

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Suan okumaktayım. Muhteşem.

arbeit macht frei
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

bunuda ek düşeyim. 

arbeit macht frei
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

kitabul hiyel i de tavsiye ederim, adamın dili falan baya efsane

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 2690 Toplam Mesaj: 20
kitap atlas puslu kıtalar rene descartes