folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Pvc Pencerelerde Isı Tasarruf Ayarı (Kışın Üşümeyin)

Pvc Pencerelerde Isı Tasarruf Ayarı (Kışın Üşümeyin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Klimatoloji de yaz kış ortam sıcaklığı ortalaması ayarı 21 ve 23 derecedir.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Klimatoloji de yaz kış ortam sıcaklığı ortalaması ayarı 21 ve 23 derecedir.

Kombi çalışıyor, evin içi 20 derece ama videoda anlatılan pencere ayarı yapılmadığı için evin içine ufak ufak -17 sızıyor, ne olur ?
    Konu hakkında bilgili değilim sadece tahminlerimi söylüyorum ve en kötü ihtimalle baş ağırısı, halsizlik, sinir yapar diye düşünüyorum.
    Çok basit bir konu ama kafaya takılmayacak gibi değil.

Yazın, arabadaki klima bile bir süre sonra insanı çarpıyor (en kısık ayarda çalışsa bile bir süre sonra rahatsız etmeye başlıyor ve klimayı kapatmak istiyorsun) kaldı ki evin içine sızan -17 diyoruz :S Neleler neler olmaz.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Pencerelerdeki terlemeye bir önerisi olan var mı? Benim bulunduğum evdeki pencerelerde malesef videodaki gibi ayar yapılabilecek parçalar yok. Günde 2-3 kere evi 15-20 dakika kadar havalandırıyoruz. Çocuk olduğu için sıcaklık belirli bir seviyede, çok da fazla yakmıyoruz ama pencerelerde her gün su birikiyor. Çamaşır falan da kurutmuyoruz.  Youtube'dan birkaç video izledim ama adamakıllı bir çözüm bulamadım. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Güzel paylaşım teşekkürler 

Parlayan bizi paylar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Pencerelerdeki terlemeye bir önerisi olan var mı? Benim bulunduğum evdeki pencerelerde malesef videodaki gibi ayar yapılabilecek parçalar yok. Günde 2-3 kere evi 15-20 dakika kadar havalandırıyoruz. Çocuk olduğu için sıcaklık belirli bir seviyede, çok da fazla yakmıyoruz ama pencerelerde her gün su birikiyor. Çamaşır falan da kurutmuyoruz.  Youtube'dan birkaç video izledim ama adamakıllı bir çözüm bulamadım. 

bâzı kutularda nemi alsın diye, böyle Su Tutucu plastiğimsi Kimyasal'ların olduğu ufak paketler var, tam adı nedir bilmiyorum, kullanabilirsin. 

bunlar da Su Buharı kaynakları:

insan olarak nefes alıp-vermen SuBuharı kaynağı,

evde çiçek filan varsa,

kapalı da olsa, sürahi ve su dolu bardak.

sıcak Çay,kahve, vs sulu ürünler. yemek dahil.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    herrero bunu yazdı

bâzı kutularda nemi alsın diye, böyle Su Tutucu plastiğimsi Kimyasal'ların olduğu ufak paketler var, tam adı nedir bilmiyorum, kullanabilirsin. 

bunlar da Su Buharı kaynakları:

insan olarak nefes alıp-vermen SuBuharı kaynağı,

evde çiçek filan varsa,

kapalı da olsa, sürahi ve su dolu bardak.

sıcak Çay,kahve, vs sulu ürünler. yemek dahil.

Silikajel dedikleri ufak böyle paketler oluyor genelde kutulara koyuyorlar herhalde ondan bahsettiniz. Onun haricinde evde çiçek 1 tane var, yalnız onun olduğu odada terleme olmuyor şaka gibi :) 

Onun haricinde tabi evde çay, kahve tüketimi oluyor. Yemek falan da piştiğinden etkiliyordur ama mutfağı falan da düzenli havalandırıyoruz. Belki fitilleri değiştiririm muhtemelen uzun zamandır değişmemiştir. Çok can sıkıcı bir durum :/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Bu ayar nasıl bir değişiklik yapıyor?

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Hocam bu tarz durumlar için Uhu nun airmax serisi nem alma cihazları çok iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=JTrgqcfT4W8

Benim bir arkadaşın evindeki banyoda pencere yok. Havalandırma pervanesi de bozulmuş ondan dolay duştan sonra bunu koyuyor odaya. Gayet güzel çalıştığını söylemişti

https://www.amazon.com.tr/Uhu-Ambiance-48160-Alma-Cihaz%C4%B1/dp/B009VD4BIE

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam bu tarz durumlar için Uhu nun airmax serisi nem alma cihazları çok iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=JTrgqcfT4W8

Benim bir arkadaşın evindeki banyoda pencere yok. Havalandırma pervanesi de bozulmuş ondan dolay duştan sonra bunu koyuyor odaya. Gayet güzel çalıştığını söylemişti

https://www.amazon.com.tr/Uhu-Ambiance-48160-Alma-Cihaz%C4%B1/dp/B009VD4BIE

Teşekkür ederim hocam buna bir bakayım. Şu videodaki 35 m2 kapsayanından 2 tane alsam iş görür zaten 2 odamda bu sorunu sıklıkla yaşıyorum. Sağolasın tekrardan. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Güzel bilgiler var. Mesajım bulunsun

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
Toplam Hit: 4590 Toplam Mesaj: 35
ses ısı pvc yalıtım