folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Python Hakkında Yol Önerisi, Kaynak ÖnerisiPython Hakkında Yol Önerisi, Kaynak Önerisi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  tajdin
  tajdin's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Ekim/2018
  Erkek

  Merhabalar cümleten, pythonı tam anlamıyla öğrenmek, program geliştirmek içimde hep ukte olarak kaldı. Bir türlü uzun süreli eğitime devam edemedim hep bir hayat meşgalesi sorun vs. Şu an mesai dışında günde 3-4 saat boş vaktim kalıyor ve bu boş vaktimde öğrenebildiğim kadar öğrenmek istiyorum. Python ile web üzerinde, veri analizinde ve yapay zeka alanında bir şeyler yapmak, program geliştirmek istiyorum. Ücretli ücretsiz kaynaklara, egzersiz ortamlarına ve tavsiyelere ihtiyacım var. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok makbule geçer. Yol haritası çizebilecek tecrübeli müridlerden yardım beklenir.


  konechno odin den
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yolbulucu
  yolbulucu's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Homo

  jetbrains academy en güzeli bence 


  Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nurulmac11
  nurulmac11's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ağustos/2012
  Erkek

  haci hedef olarak o kadar farkli seyler yazmissin ki bana sorarsan hepsinin ogrenme yolu farkli. (en başta python dilini ogrenmek disinda ki en basiti) bir hedef belirle onla devam et derim. web dersen djangonun kendi tutoriali fena degildir. o bitince githubdan basit projeler indir kurcala ne nasil yapilmis iyice gormek icin. drf bak sonra vs vs


  black implies white, self implies other, life implies death.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  wert
  wert's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Eylül/2005
  Erkek

  python için buradan başlayabilirsin temelini alabilirsin

  https://www.youtube.com/watch?v=R75Oo--O5Q4&list=PLIHume2cwmHehcxQE1XZieL21syR3m3tR

  şu elemanında değişik videoları oluyor yapay zekaya gta oynatmak gibi

  https://www.youtube.com/c/sentdex

   


  |sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  TheAvenqer
  TheAvenqer's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Şubat/2014
  Erkek

  yazbel herşeyi o kadar detaylı anlatmışki bir süre sonra bıkıyorsun ama ne ararsan orda var ordan normal python u iyice öğren sonra dediğin alanlara geçer ilgili modülleri öğrenirsin


  Bot ihtiyaçlarınız için pm atınız.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  syklops
  syklops's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Mayıs/2007
  Erkek

  3 aydır yapmaya çalıştığım şeyi anlatayım...

  - İlk olarak devletin yapmış olduğu btk akademi de ki python kursu ile başladım. Aslında ondan önce istihza.com'un python kitabı vardı onla bir giriş yapmıştım eski usül ilerleliyordum, sonra aklıma btk akademi geldi. Btk akademi sıfırdan başlarken güzel, veri analizi, bot yazımı, django, bootstrap gibi konulara değiniyor ama hepsi temel niteliğinde, özellikle kafanda bir proje varsa merakla sabırla bekliyorsun, işine yarar bir bilgi olacak mı diye. Ama en nihayetinde ilk temel için güzel olmuştu bana.

  - Btk akademi python kursunun %70'ini falan tamamladım ama benim yapmak istediğim django ile bir websitesi yapmaktı, sonra o site ile yapay zeka falan filan öyle hayallerim var. Btk'nin içeriği bana yeterli gelmedi, bu sefer how to make django website falan diyerek biraz blog sitelerine falan baktım, işe yarar birşeyler çıkıyordu sonra youtube da güzel kanallar buldum. 

  - Tercih olarak yeni videoları izlemeyi seçiyorum, çünkü bazı kodlar değişiyor falan videonun başında kalabiliyorsun ama güncel kanallarda sorun yaşasan bile yorumlara yazdığında kanal sahibi sana geri dönüş yapıyor. Bu https://www.youtube.com/c/Codemycom/playlists kanalı ben oldukça beğeniyorum. Django ile blog olayı var 37 videoluk bir oynatma listesi, izleyerek yaptığında seni iyi hissettiriyor. 

  - Benim gördüğüm kadarıyla, python ile veri analizi, yapay zeka uygulamaları, mobil uygulama, masaüstü uygulama, web uygulamaları, chatbotlar, bot yazma gibi bir sürü alan var. Her biri için kullanabileceğimiz kütüphaneler var, bot için selenium, doğal dil işleme için nltk falan veri analizi panda, yada aklına gelecek ne ararsan var gibi. Her kütüphanenin de nasıl kullanılacağına dair document kısmı ve de bu kütüphaneler ile yapılmış videolar var. 

  - Benim şuan kaynağım youtube. Kafamda yapmak istediğim şeyler için parça parça bilgileri topluyorum. Bir videodan authentication, bir videodan security, bir videodan css, bootstrap gibi parça parça araba topluyor gibiyim. Nereye bakacağımı bilemediğimde stackoverflow'a yazıyorum. Orada biraz acemi kaldım, sorduğum soruya iki tane güzel cevap geldi, ben birine bu benim için işime yarar diyerek işimi çözen cevap olarak işaretledim, sonra diğer cevapta güzel gelince aynısını onada yaptım. Bu sefer ilk yaptığımdan o özellik gidinde cevap veren bana kızdı, neden geri çektin falan. Kimisi eksi rep veriyor, biraz terletiyorlar. 

  - Sonuç olarak, kafamda bir proje var onun için parça parça videolardan öğreniyorum, takılırsa forumlara yazıyorum, keşke soru sorabileceğim tanıdık birileri olsa da daha hızlı gelişme göstersem... 

  Benim yolum böyle hacı... 

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  tajdin
  tajdin's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Ekim/2018
  Erkek

  tavsiyeleriniz için teşekkürler hepsini değerlendireceğim


  konechno odin den
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Realseyler
  Realseyler's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Nisan/2020
  Erkek

  Yazilim da çok fazla alan var onlarca dil var bir kişi yazilimci olmak istediğin de önce bu çoklu karmaşadan kurtulamiyor. Başlangicta zaten fazla bir öngürüsü yok. Neye başliyacağina karar veremeden vazgeçer yazilimciliktan. Ben de kaç defa heves ettim else if den öteye gitmedim her sene farkli bir dil ile kaç eğitim videosu izleyip birakiyorum. :) iş anlamin da ihtiyacim yok sirf hobi merak ettiğim için biraz da havali olduğunu düşündüğüm için öğrenme hevesim yilda bir canlaniyor. Bu sene de gene başliyacağim aklim da paython var. Print " merhaba dünya "...ötesine geçerim umarim.:)


  Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Realseyler
  Realseyler's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Nisan/2020
  Erkek

  Eskiden hack ile ugraşanlar bir script veya bir program vardi akilarin da ne iş yapacağina dair. Misal bir sql sogusu veya bir md5 kirici vs yada shell.. Yani demem o ki başkasinin işini yapmak için heves yeterli azmi sağliyamiyor kişiye. Tabi benim düşüncem.


  Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  siberturq
  siberturq's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Eylül/2015
  Erkek

  Flutter balamıştım. Çokta hoşuma gitti çokta tatlı yazması fakat varoluşsal sancılarım yüzünden ve @realseyler in dediği gibi işin değilse ilerleme olmuyor.

  Neyse konun içinden geçmeyeyim. Bu konularda globalde roadmap diyolaaa ve güzel bir bakış açısı oluyor. Bir kaç örnek:

  https://medium.com/analytics-vidhya/python-roadmap-to-follow-in-2021-1f49715468ca

  https://towardsai.net/p/latest/the-2021-python-developer-roadmap

   


  Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mustaphachan
  mustaphachan's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Haziran/2009
  Erkek

  benim öğrenme ve öğretme şeklim genel olarak; bir çıktı üretmek, bir derdi gidermek üzerinden ilerliyor hocam. yaklaşık 1 aydır, 2 stajyeri kabuk edilebilir bir duruma getirebildim.

  bunun için de kaynak olarak realpython'u, uygulama işleri için de şirketten bir takım verileri kullandık.

  ilk başladığımız gün birlikte şu yazıyı okumuştuk: https://realpython.com/how-long-does-it-take-to-learn-python/

  sonrasında da veri bilimi, yapay zeka tarafında işimize yarayacak tutorialları birer birer tükettik.

  tavsiye ederim.


  # birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
Toplam Hit: 812 Toplam Mesaj: 23
python python kaynak python yol haritası