folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Quest.Net Olayını Bilen Varmı?

Quest.Net Olayını Bilen Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek
    ben işin içindeyim :D can yanıcak bişe yok kaybedecek hiç bir şey yok sakın işin içine girmeden yorum yapmayın..bu sistem şöle düşünün bir şirket ürünü üretiyor nedir masrafları reklam promosyon dağıtım tutundurma zart zurt ..bunların maliyeti toplam kazancın yüzde 80 i işte şirket bu parayı bu maliyetlerden vageçerek size sunuyor size kalan etkin bir çevreye sahip olmak inanılmaz zekice tasarlanmış bir sistem bu zaten şu yazılar burda kalıcak ve bir kaç yıl sonra bu sistemi bilmeyen ve katılmayan kalmayacak emin olun..sadece insanların kavraması gerekiyor ayrıntılı bilgi istiyorsanız bana yazın veya internetten networkmarketing veya quest to yazarak araştırmalar yapabilirsiniz..saygılarımla
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

O internette questnet yazınca çıkan türkçe yazıların çoğu benim de içinde bulunduğum grup tarafından türkçeleştirildi arkadaşım. İzmirde bu olayı başlatan ilk üç beş kişiden biriydim. Bizzat kaleme aldığım bir yazı vardı ekşisözlükte, şimdi arattım da zibilyon tane sitede çıkıyor, kopyalamışlar direk:) Bunları niye söylüyorum, işin gayet içinde olan bir insandım yani, dışardan konuşmuyorum.

Eleştirilere de kızmanızı gerektirecek birşey yok, kimse işinize iftira atmıyor ki:) Hanginiz diyebilirsiniz senin dediğin olay yoktur bu işte, sen uyduruyorsun? Olanı söylüyorum, sadece kendi bakış açımdan. Dolandırıcılık olmadığını en baştan dile getirdim zaten. Gerekeni yaptığınız sürece paranızı alıyorsunuz evet. Ama dürüst olarak düşününce farkediyorsun ki bu kadar zaman ayırırsan herhangi başka bir işten de gayet başarılı olabilirsin, ne farkı kaldı normal işlerden? Kayıp yok diyorsun. Hadi sermayen küçük diye (600-1000 $) bunu saymadık (ki bir üniversite öğrencisi için bu küçük bir para da değildir), harcadığın aylar da mı kayıp değil? Bir sürü insanla tanışıp konuşuyorsun; daha faydalı muhabbetler edebilecek ve yeni dostluklar kurabilecekken hepsiyle tek ortak yönünün "para kazanma hırsı" olması da mı kayıp değil? Bu sistem o çok eleştirdiği kapitalist sabah8 akşam5 işlerinin kılık değiştirmiş hali sadece. Hayaller ve masallarla gözünü boyadığın arkadaşın yarın bir gün kazanamayıp hayal kırıklığı ile yanına gelince "sen sistemi iyi uygulayamıyorsun" deyip işin içinden çıkamıyorsun işte, gerçekten yanlışlar yapmış da olsa dostun o senin, sana güvenerek girdi bu işe, ne kadar inandırıcı girerken "herkes yapabilir" deyip çıkarken "sen yanlış yaptın" demek. Bence dolarlardan daha değerlidir bi arkadaşımın bana olan güveni. Ama önceki mesajımda da dedim ya tüm bunlar bakış açınızla ilgili birşey. Eğer network marketing felsefesini benimsemiş ve hayata o açıdan bakıyorsan, zaten benim bu saydığım şeyleri gözün görmez bile, keyfine bak:)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    -----------------------------
    patates n2 olayı insan piskolojisi yönünden gayet güzel anlatmış fakat sen adamın söylediklerine karşı çıkmışsın yok hacım madem sen bu işi bu adamdan daha iyi biliyorsun neden topik açıp bu nedir neyin nesidir diye soruyorsun diye de sorarlar adama :) n2 ye kesinlikle katılıyorum başlangıçtaki hevesten başka birşey değil seninki daha geçenlerde hesabı olan var mı diye sormuştun şimdi kalkmış adama o zaman sana byee falan diyorsun yok yani görende yılların elemanı sanar seni :) neyse sana hayırlı işler diyelim o zaman sen zaten kafana takmışsın olayı başka fikirlere açık değilsin ama birilerinin ilgisini bu işe çekmek istediğin için topik açmışsın bunun başka bir izahı yok yani..
    konu ne zaman açılmış bir bak ama ötmeden önce bülbülüm?

o zaman çömdüm araştırıyordum araştırdım öyle girdim

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Conquer bunu yazdı:

hic tavsiye etmem !

ayni sistemi burada,Almanyada uyguluyorlar ve cok canlar yandi.

az kalsin 1000 euro ile giriyordum bu zincire,getirdigin her yeni üye icin 500 € veriyorlardi.

cok sükür ki öyle bi bok yemedim :)

hic tavsiye etmem,uzak durun..

arkadaşım çok canlar yandı diyorsunda .

şimdi millet çalışıp gerekenleri yaptılardamı alamadılar paralarını canları yandı? 1000 euro yu verip karşılığında hiçbirşey almadılarmı?

yoksa bu adamlar işi mi beceremediler? :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    n2 bunu yazdı:

O internette questnet yazınca çıkan türkçe yazıların çoğu benim de içinde bulunduğum grup tarafından türkçeleştirildi arkadaşım. İzmirde bu olayı başlatan ilk üç beş kişiden biriydim. Bizzat kaleme aldığım bir yazı vardı ekşisözlükte, şimdi arattım da zibilyon tane sitede çıkıyor, kopyalamışlar direk:) Bunları niye söylüyorum, işin gayet içinde olan bir insandım yani, dışardan konuşmuyorum.

Eleştirilere de kızmanızı gerektirecek birşey yok, kimse işinize iftira atmıyor ki:) Hanginiz diyebilirsiniz senin dediğin olay yoktur bu işte, sen uyduruyorsun? Olanı söylüyorum, sadece kendi bakış açımdan. Dolandırıcılık olmadığını en baştan dile getirdim zaten. Gerekeni yaptığınız sürece paranızı alıyorsunuz evet. Ama dürüst olarak düşününce farkediyorsun ki bu kadar zaman ayırırsan herhangi başka bir işten de gayet başarılı olabilirsin, ne farkı kaldı normal işlerden? Kayıp yok diyorsun. Hadi sermayen küçük diye (600-1000 $) bunu saymadık (ki bir üniversite öğrencisi için bu küçük bir para da değildir), harcadığın aylar da mı kayıp değil? Bir sürü insanla tanışıp konuşuyorsun; daha faydalı muhabbetler edebilecek ve yeni dostluklar kurabilecekken hepsiyle tek ortak yönünün "para kazanma hırsı" olması da mı kayıp değil? Bu sistem o çok eleştirdiği kapitalist sabah8 akşam5 işlerinin kılık değiştirmiş hali sadece. Hayaller ve masallarla gözünü boyadığın arkadaşın yarın bir gün kazanamayıp hayal kırıklığı ile yanına gelince "sen sistemi iyi uygulayamıyorsun" deyip işin içinden çıkamıyorsun işte, gerçekten yanlışlar yapmış da olsa dostun o senin, sana güvenerek girdi bu işe, ne kadar inandırıcı girerken "herkes yapabilir" deyip çıkarken "sen yanlış yaptın" demek. Bence dolarlardan daha değerlidir bi arkadaşımın bana olan güveni. Ama önceki mesajımda da dedim ya tüm bunlar bakış açınızla ilgili birşey. Eğer network marketing felsefesini benimsemiş ve hayata o açıdan bakıyorsan, zaten benim bu saydığım şeyleri gözün görmez bile, keyfine bak:)

bu bir pazarlama taktiği ve bir iş .

ve çalışmaya değer ve 1000 ytl dediğin para denilenleri yaptığında getirisini düşündüğün zaman hiçbirşey değil burda oaly şu ki herkes yapamaz ve başka bir iş biliyorsan o kadar ilgilenip o akdar para kazandıran sana katılırım ama ben bulamadım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Türkiye'de Quest.net dışında farklı firmalarda var.

Çevremde bu sistemin içinde olan üniversite hocaları ve dekanlarda mevcut, ''para'' lafını duymaları tüm endişeleri yok edebiliyor. 

Sistemde saçma olduğu kadar komik ezberlemere neden olan konularda mevcut. 11 yıllık internet kullanıcııyım, söz konusu sitenin microsoft tarafından yönetildiğini idea eden birisine verebilecek bir tepkim olmaması... Diğer komik tarafı kazanılan paranın helal olduğu ideası.Yakın ve cebindeki 2 TL'nin hesabını yapan pinti bir arkadaşımın sürekli parasızlıktan yakınması ve geçtiğimiz hafta bu sisteme 1700 $ dahil olması, üstelik sofi olduğunu belirtme gereği hissededip, alınacak paranın helal olup olmadığını 3-4 cami hocasına sorduğunu ve kesinlikle helal olduğunu söylemesi gibi...

Hiçbir garantisi olmayan bir iş için hayali unsurlara kapılmayın, neye hizmet ettiğini bilmediğiniz bir iş için kendinizi riske atmayın. Kimlik bilgilerinizin o kişilerce hangi amaçla kullanılabileceği gerçeğini yadsıtmayın. Kredi kartı bilgilerinizin hayatınızı karartabileceği gerçeğini unutmayın...

Eğer paranız varsa ülkenize yatırım yapın, Hong Kong'dan aldığınız, inceleme şansınızın olmadığı ve değerini bilmediğiniz ürünlere değil. ''Paramın gitme şansı yok, en azından ürün alıyorum'' olgusuna kapılmayın.  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek

ben ilk defa duydum böyle bir şeyi ama biriniz iyi yönde anlatmışsınız biriniz kötü yapsammı yapmasammı :) 

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Şimdi bak patatesciğim benim ithafım konuyu ilk açtığın zaman yazdıklarına değil n2'yi eleştirdiğin post'a.Yani asıl kısım burası diğeri eleştirmeme sadece bir ek..Yazdıklarımı anlayabiliyorsun değil mi ? Tamam o halde devam ediyorum;Madem sen artık bu işte usta olmuşsun zaten gerekeni biliyorsundur şirketi sahiplenmişsin gibi n2'ye hadi sana bye,bana bülbülüm gibi kaliteni ve zeka yaşını belli eden laflar etmeki geçen bunca zaman aradan sonra birileri halen senin bu işin iniğini yeniğini öğrenmiş kapasitede olabileceğini düşünsün :) Bu işin içinde hayırlısı olur hem..

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dorodod
    dorodod's avatar
    Erkek

arkadaşlar bana questnet ile ilgili bilgi verebilecek arkadaş var mı?
    haber özel olayı nedir sonuçları nelerdir.dava açılmış filan denildi
    sonucunu bilen var mı?(eğer dava açıldıysa tabii)
    türkiyeye ofis açılacakmış diye duydum.güvenilir olduğunu
    kanıtlayabilecek mi böylece?ne zaman açılacak.
    neden bu soruları cevaplamaktan kaçıyorlar??
    e mailim : yalcyn_01@hotmail.com
    bana mail atarmısınız.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Ben de dahil olmamış, fakat sunumlarına, eğitimlerine katılarak yakından takip eden birisi olarak birkaç söz söylemek isterim bu konuda..

Olumlu olmsuz mesaj yazan herkesin nisbeten payı vardır muhakkak..

Sistem dolandırıcılık üzerine kurulu değil. Arkadaş belirtmiş zaten basit ve zekice mantığını.. Bir firmanın üretimden piyasaya kadar yaptığı harcamalardan (depo, nakil, reklam, pazarlama, tutundurma vs.) feragat ederek, ürettiği gibi direkt olarak müşteriye sunup, feragat ettiği bu harcamaları da zincirde bulunan üyelere paylaştırmasıyla işliyor.

Giriş yaparken ürün alıyorsunuz, ilginç ürünler var.. Ancak fiyatları piyasaya nazaran biraz tuzlu..

Mayıs ayında yakın arkadaşlar dahil oldular burada, bir de ofis açtılar.. Başladıklarında bu işi yürütecek 10larca ekip kurulmuştu, iyi başlamıştı, bense burada değildim, uzak kaldım. Aralık ayındayız buraya geldim ve ofise gittiğimde sadece yakın arkadaşlarımın bulunduğu "bir" ekip kalmıştı, diğerleri dökülmüştü, bu bir taraftan çok büyük bir avantaj, girmek isteyen olursa muhattab direkt sizsiniz.. Rekabet edecek ekip yok.

Ancak mayıs - aralık, yani 7 ayda henüz işe girerken verdikleri parayı yeni yeni anca çıkarmaya başladılar.. KAzanan var mı evet, haftalık 2000$ sabitleyen de var, mayıs ayında giren bir arkadaş ise yılbaşından sonraki aylarda haftalık 250$ sabitlemeye başlayacak..

Burada önemli olan husus çok büyük bir sabır ve işe girdikten 1 yıl sonrasına kadar kendini adeta bir ölü sayabilmekten geçer.

Bazı arkadaşların bu konuda belirttiği olumsuz yorumlarının da yersiz ve haksız olduğunu iddia etmem !

Kesinlikle bu iş kontrol edilemediğinde (ki bu çok zor) karşınızdaki insanları "potansiyel para kazanma metaı" olarak görmemeniz imkansıza yakındır..

son

yıkılma sakın !
Toplam Hit: 15887 Toplam Mesaj: 32