Radar Cezası İtiraz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba hocalar, eve tebligat gelmiş radara girmişim 90 KM ile 189 TL ceza yazmışlar. Fakat bildiğim kadarıyla uyarı levhası olmaksızın radarla hız kontrolü yapamıyorlar ?

Hergün kullandığım yol uyarı levhası yok. Buna itirazı nereden ve nasıl yapabilirim ?

Yer : İstanbul

Radar No : 5776

Anti Envato
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

O kanun değişti, artık uyarı levhası olmasına gerek yok,

1 ocaktan beri 3. yü yedim ben.

Erken öde de, %25'i düşsün

renegadealien tarafından 27/Haz/15 17:39 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Cezalar artık caydırıcı olmaya değil de para toplamaya. :/

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

O kanun değişti, artık uyarı levhası olmasına gerek yok,

1 ocaktan beri 3. yü yedim ben.

Erken öde de, %25'i düşsün

Idare vatandasa tuzak kuramaz.hukuk devletinin ilkeleriyle bagdasmaz.ilgili sulh ceza hakimi kararlari mevcut.

idare vatandasin can guvenligini saglamakla gorevli,tuzak kurmakla degil.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

Dönem dönem para toplamak için kafalarına göre kesiyolar benim hergün 120 den aşağı inmedigim yolda 90 km gitmişim diye ceza kestiler halbuki daha hızlı gidiyorum 189 yerine 140 küsür ödedim itiraz edeyim dedim baya küfür ettim kim uğraşacak dedim vazgeçtim adamlar sistemi kurmuşlar yapacak birşey yok hocam öde gitsin zevk almaya bakacaksın bizim insanımız hakediyor bu şekilde yönetilmeye

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Mahkeme diyor ki,

Ceza yediysen yemişsindir. Ceza makbuzu, resmi evrak niteliğindedir ve bu makbuzun geçerliliğine ait bir kanıta ihtiyaç duyulmaz. Bu yönde mevzuatımızda herhanği bir hüküm bulunmamaktadır. Cezaya itirazın tek yolu, cezanın kesildiği tarih ve saatte başka bir yerde bulunduğunu kanıtlamandır.

Mahkemeden tarafıma gelen cevabın özeti bu. Eski kuralların tamamını kaldırdılar ve trafik cezalarını bir gelir kapısı olarak kullanıyorlar şu an.

Erken öde %25'ten kurtul en iyisi sen..

Fakirler Ölsün...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hakim veya savcı değilsen, ödemekten başka çaren yok maalesef.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

İtiraz et, tahribatta da paylaşmıştım bu konuları ama aradım bulamadım,

http://forum.donanimhaber.com/m_102092690/f_//tm.htm#102092690

http://forum.donanimhaber.com/m_74901012/f_//tm.htm#74901012

http://forum.donanimhaber.com/m_74901012/f_//tm.htm#74901012

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Mahkeme diyor ki,

Ceza yediysen yemişsindir. Ceza makbuzu, resmi evrak niteliğindedir ve bu makbuzun geçerliliğine ait bir kanıta ihtiyaç duyulmaz. Bu yönde mevzuatımızda herhanği bir hüküm bulunmamaktadır. Cezaya itirazın tek yolu, cezanın kesildiği tarih ve saatte başka bir yerde bulunduğunu kanıtlamandır.

Mahkemeden tarafıma gelen cevabın özeti bu. Eski kuralların tamamını kaldırdılar ve trafik cezalarını bir gelir kapısı olarak kullanıyorlar şu an.

Erken öde %25'ten kurtul en iyisi sen..

İdarenin yapmış olduğu işlemler hakkında mahkeme tarafından aleyhe verilecek karardan sonra hukuka aykırı hale gelecektir.

Siz mahkemeye başvurup itirazınızı haklı çıkarana kadar işlem hukuka uygun sayılacaktır.

Siz gerekli itirazı yaparsınız.İlgili makam kendini savunacaktır.

Ancak tebliğ tarihi ile başvuru tarihi arasındaki süre kısıtlıdır.

Ceza tebliğ edilir siz 6 ay sonra itiraz ederseniz bir şey yapamazsınız.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şimdi cezayı ayın 11 inde yemişim ceza bana 26 sında geldi. Ben tebligatı aldıktan sonra mı başlıyor o erken ödeme olayı ? 15 günde tebligat geliyor amk.

Anti Envato
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    kaparike bunu yazdı

Şimdi cezayı ayın 11 inde yemişim ceza bana 26 sında geldi. Ben tebligatı aldıktan sonra mı başlıyor o erken ödeme olayı ? 15 günde tebligat geliyor amk.

Sen teblig edilmeden cezayi nerden bilip erken odeyebilecksin hocam ?

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/04/20140404-8.htm

madde 13/4

Toplam Hit: 1839 Toplam Mesaj: 15
trafik cezası radar