folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Radyo Frekansı İle Wifi Yayını Yapmak

Radyo Frekansı İle Wifi Yayını Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Teorik olarak mümkün, pratik olarak NASA'ya sorman gerekebilir :) (ilgili dokümanlar mevcut olabilir), ISS (Uluslararası Uzay İstasyonu) için 2-3 sene önce internet yayını yapmaya başladılar,  ISS üzerinde 10Mbit/s download, 3Mbit/s upload var sanırım.

http://www.tested.com/science/space/449539-how-fast-isss-internet-and-other-space-questions-answered/

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

hacı sen nasıl gönderdiğini yazmadın bu cihaz ileyse sen göndermemişsinki zaten olan bir cihaz.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

abi allahaşkına nasıl veri yolladın sen askerde o telsizler arasında bi anlatır mısın :)

Hocam resim falan yollanabiliyo bilgiğim kadarı ile.

Bu arada wireless sinyalinin dalga boyu radyo sinyallerinin dalga boyundan farklı olduğu için o dediğin olayın olacağını sanmıyorum.

Haberleşme müh okuyan eden biri varsa daha ayrıntılı açıklayabilir.

Hocam nasıl yollanıyor açıklayabilir misin ?

Hocam sstv sistemi ile resimler ses haline getirilip radyo sinyalleri aracılığıyla karşı tarafa yollanıyor. Karşı taraf ta bu gelen veriyi uygun donanımlar sayesinde okuyarak resmi tekrar oluşturuyor.

Bildiğim kadarı ile Nasa eskiden uzaydaki resim alışverişini radyo dalgaları ile yapıyordu. Hala da öyle yapıyordur gerçi.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Resimde görülen cihazların biraz değişiği vardı bizim muhabere merkezinde de.

Komutanlar her akşam durup durup makinayı çalıştırıp " Behçet 1  behçet 2" diyip duruyorlardı..

Çalışma sesini duyanda sanayi makinası çalışıyor sanar o derece..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    x-files bunu yazdı

hacı sen nasıl gönderdiğini yazmadın bu cihaz ileyse sen göndermemişsinki zaten olan bir cihaz.

kardeş semaç ile kriptolu meraş gönderiliyordu sadece benim kaldıgım karakola bağlı üs bölgeleri ve tepeler bana mesaj gönderebiliyordu. daha doğrusu herkes sadece benim üs bölgelerim bana belirli saatlerde vukuat yoktur raporu gönderirlerdi.

ayrıca harris ve markoni vardı. ses gönderimi yapılıyordu bunlarla.

ayrıca sabit telsiz kullandım bu telsizle veri gönderiyordur tugaya. istikbarat harekat ve diğer mesajlar gönderip alıyordur. çok çok uzun mesafe km hatırlamıyorum ama kara yolu ile 6 saat hava yolu ile 45 dakika.

alet bu.

http://www.acsteknoloji.com/sayfa/aselsan-4031-4035-lisansli-profesyonel-sabit-telsizi-40314035sabittelsizi.htm

ayrıca askerliğimi 14 ay boyunca şırnakta muhabere bölümünde yaptım her türlü telsizi ve aletleri kullandım bilgim var.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

abi allahaşkına nasıl veri yolladın sen askerde o telsizler arasında bi anlatır mısın :)

anlattım kardeşim ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    Kumanaga bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Aselsanın Semaç adında bir cihazı ile Telsiz üzerinden veri yollanabiliyor.

Bende çok yolladım.

Not: fotoğraftaki ben değilim :))

O ne saçma bi aletmiş ya ilginç hiç duymamıştım

askerliğini nerde yaptın ki kardeşim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Bu arada wireless sinyalinin dalga boyu radyo sinyallerinin dalga boyundan farklı olduğu için o dediğin olayın olacağını sanmıyorum.

Hocam sstv sistemi ile resimler ses haline getirilip radyo sinyalleri aracılığıyla karşı tarafa yollanıyor. Karşı taraf ta bu gelen veriyi uygun donanımlar sayesinde okuyarak resmi tekrar oluşturuyor.

Bildiğim kadarı ile Nasa eskiden uzaydaki resim alışverişini radyo dalgaları ile yapıyordu. Hala da öyle yapıyordur gerçi.

Hacı bende dedim ki vay be adama bal askerde icat çıkarmış diye sevindim. Kabahat sende sende öyle bir gönderdim yazmışsınki sanki icat bulmuşsun. :D

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    x-files bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Hacı bende dedim ki vay be adama bal askerde icat çıkarmış diye sevindim. Kabahat sende sende öyle bir gönderdim yazmışsınki sanki icat bulmuşsun. :D

oooo demek ki (  mail attım )  desem konuyu hiç açıklayamayacağız sana kardeşim...

narkozMRT tarafından 28/May/13 16:13 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

O eleman eğer askerdeyse, onu sikebiliteleri yüksek :)

Süper aletti :)

Sanırım F1'e basıp ayarlardan kripto şifresini giriyorduk :)))

Koca bir a4 çok gizli kategorili şifre geliyodu, taa genelkurmaydan dağıtılan

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 5861 Toplam Mesaj: 30