folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ram Değişim Sonrası Mavi Ekran Sorunu

Ram Değişim Sonrası Mavi Ekran Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

BEnde eski bir pc var p4 2,8 ghz  ana kartta 2 adet ram slotu vardı  biri bozuldu bende birini kullanıyorum 1 gb lık ram takılı  ama belli bir süre geçtikten sonra mavi ekran sorunu vermekte sebebi sizce nedir?? donanımdan pek anlamam

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

ısınıyor mu isinma olabilir isinma yoksa biosu default et

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sorun yine aynı

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

ram sorunlu olabilir hocam. misal ne gibi durumlarda daha çok mavi ekran veriyor. oyun mu oynuyosun napıyosun ?

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

hocam kasanın içini aç ram slotunu saç kurutma makinesi(varsa vakuum makinesi)ile iyi bir temizle sonra RAM'i tekrar tak yine aynı sorun varsa büyük ihtimal RAM sorunludur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Bilinen bi yöntem ama silgiyle silmeyi denedinmi giriş slotları

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bizim ufaklıklar basit oyunları oynerken bir şey omuyorda metin dir gta dır şdur budur oynarken mavi ekran hatası alıyorum ram daha sıfır aldım  taktım  bozuk olmasına ihtimal bvermiyorum pek  temizleme işini yapacağım bakalım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Ekran kartı gibi görünüyor harici ekran kartın varsa kondansatörlerin şişmiş olabilir benim de başıma bir çok kez geldi normal oyunda güzel ağır oyunda sorun yaşatıo diğer bi şey power dan olabilir pc ye yüklenin ce güç yetersiz kalıo mavi ekran hatası geliyor karşına

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SaNaL_AjaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Ekran kartı gibi görünüyor harici ekran kartın varsa kondansatörlerin şişmiş olabilir benim de başıma bir çok kez geldi normal oyunda güzel ağır oyunda sorun yaşatıo diğer bi şey power dan olabilir pc ye yüklenin ce güç yetersiz kalıo mavi ekran hatası geliyor karşına

-----------------------------
    ekran kartı çok eksi  nvdia mx 440 agp8x 2004 driver sürümü var  sonra birde 2006 da bir güncelleme çıkarmış ben onu yükledim ekran hepten şaftı kaydı bende geri döndüm 2004 sürümüne ekran kartı çöp lük mü şimdi ne yapılması gererkiyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enis
    Enis's avatar
    Erkek

Haci mavi ekrani sadece RAM'den yapmaz bir cok tak calistir apartlardan yapabilir ayrica mavi ekran geldigin de illaki hata kodu veriyor olmasi lazim sana neler yaziyor onlari foruma yazarsan daha fazla yardim alirsin. Klasik hatalardan olusan ongurulerini yazmis arkadaslar kolay gelsin.

TBT
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    muhtemelen anakartın en fazla ddr 333 destekliyordur, kullandığın ram ise ddr 400 dür.

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
Toplam Hit: 2578 Toplam Mesaj: 15