folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Raspberry Pi - Ağ Üzerinden Reklam Engelleme (Pi-Hole)

Raspberry Pi - Ağ Üzerinden Reklam Engelleme (Pi-Hole)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

bunun yapılmışını satmayı düşünmüyormusunuz?

evdeki modemlerde kullanılabilirmi Ev kullanıcıları 4 -5 cihazı olan ofisler için vs güzel bir çözüm gibime geliyor.

image alıp cihaza yükleyemezmi?

abi çok pahalı olur. raspi 3 şuanda 160 lira civarı. kutusu mutusu 170. bunun üzerine biraz para koy kargo margo 200 lira edecek. 200 liraya kim alır bu cihazı bilmiyorum.

iş yerlerinde küçük ofislerde iyi olur modemden nete çıkan firmalarda  200 TL bişey değil alıınır

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Raspi yi toplu olarak almak sıkıntılı. Her an stokda olmuyor uzun sureler beklemek zorunda kaliyorsunuz. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Pi 2 Model B+ vs. artık satılmıyor mu sitelerde? Hep 3 var.

Pi3 ile illa 64bit mi kullanmak gerekiyor yoksa ilk çıkan raspbian'ı kurabilir miyim?

Şu anda artık raspi 2 b+ falan almaya bence gerek yok. Hali hazırda pi 3 önceki modellere göre successor konumunda. Raspbian için ise en güncel olanı çekip kurman yeterli olur.

https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/

Eğer masaüstü kullanmayacaksan jessie lite olan gerçekten çok hafif(hem kullandığı alan olarak hem de kaynak kulanımı olarak).

Masaüstü kullanmayacağım. Warbiking yapmayı düşünüyorum :)

Biraz baktım da wifi hack için üzerindeki wifi chip broadcomm'un bir serisiymiş. Injection yapılan bir kart değil sanırım. Tplink wn722n yada wn725n çalışıyorsa onu alıp takarım. Birde ilerde siyah/beyaz ekran bulup takabilirsem mobil wifi kırıcı olarak kullanırım oh mis :)

Toplu alım yapalım müridler!!!

Yalnız hayallerini biraz suya düşürmek gibi olmasın ama wardriving olayı wifi kırmak değil. Wardriving etraftaki wifi ağlarını bulup haritalamaktır. Bu rada şifresini de kırmak istiyorum dersen eğer şanslıysan ve wep şifreleme kullanan bir ağ bulduğun taktirde yerinde kıpırdamadan yaklaşık bi 15dk içerisinde şifreyi kırabilirsin. Ama eğer wpa ise öyle driving ile kırabileceğin bir protokol değil :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Pi 2 Model B+ vs. artık satılmıyor mu sitelerde? Hep 3 var.

Pi3 ile illa 64bit mi kullanmak gerekiyor yoksa ilk çıkan raspbian'ı kurabilir miyim?

Şu anda artık raspi 2 b+ falan almaya bence gerek yok. Hali hazırda pi 3 önceki modellere göre successor konumunda. Raspbian için ise en güncel olanı çekip kurman yeterli olur.

https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/

Eğer masaüstü kullanmayacaksan jessie lite olan gerçekten çok hafif(hem kullandığı alan olarak hem de kaynak kulanımı olarak).

Masaüstü kullanmayacağım. Warbiking yapmayı düşünüyorum :)

Biraz baktım da wifi hack için üzerindeki wifi chip broadcomm'un bir serisiymiş. Injection yapılan bir kart değil sanırım. Tplink wn722n yada wn725n çalışıyorsa onu alıp takarım. Birde ilerde siyah/beyaz ekran bulup takabilirsem mobil wifi kırıcı olarak kullanırım oh mis :)

Toplu alım yapalım müridler!!!

Yalnız hayallerini biraz suya düşürmek gibi olmasın ama wardriving olayı wifi kırmak değil. Wardriving etraftaki wifi ağlarını bulup haritalamaktır. Bu rada şifresini de kırmak istiyorum dersen eğer şanslıysan ve wep şifreleme kullanan bir ağ bulduğun taktirde yerinde kıpırdamadan yaklaşık bi 15dk içerisinde şifreyi kırabilirsin. Ama eğer wpa ise öyle driving ile kırabileceğin bir protokol değil :D

Yok hayallerim suya düşmedi :) Wardriving ne olduğunu biliyorum ancak ben bu arada kırayım düşüncesindeyim. WEP ve WPA/WPA2 ile uğramayacağım. 3-5sn gibi kısa sürelerde WPS kırılabiliyor. Bende hobi olarak bisiklete atlayıp şifreleri kırılmış şekilde haritalama yapmayı düşünüyorum.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Eski bir snc server vardı ofiste citrix xen ile sanallaştırıp sanala ubuntu kurup üzerine pi-hole yapıştırdım :) reklamları engellediği yetmezmiş gibi internet hızındada artış oldu :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

Eski bir snc server vardı ofiste citrix xen ile sanallaştırıp sanala ubuntu kurup üzerine pi-hole yapıştırdım :) reklamları engellediği yetmezmiş gibi internet hızındada artış oldu :)

ben sevemedim valla , 1 hafta sonra pasife çektim.

okey reklamları engelliyor , 1.5milyon domain vardı listede ama.

atıyorum eksi'de engelliyor ama kutusu orda kocaman duruyor yine , veya youtube da yine sayfa altta çıkıyor reklam yok ama div duruyor orda :D

o yüzden yine adblock didim :/

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Şu rasberry-pi dalgası nedir hocalar. İnternet sitesinede baktımda tam işi çözemedim. işletim sistemi yükleniyormu. Bu sanal pcler gibimi? (thinclient tarzı)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Şu rasberry-pi dalgası nedir hocalar. İnternet sitesinede baktımda tam işi çözemedim. işletim sistemi yükleniyormu. Bu sanal pcler gibimi? (thinclient tarzı)

iphone 5 boyutunda bir mini bilgisayarınız oluyor. Windows10, raspbian ve diğer Linux dağıtımları yüklenebiliyor. Microsd kartları bu mini bilgisayarımızın harddiski oluyor. USB-c ile güç alıyor. Dahili WiFi, Bluetooth, hdmi giriş, usb portları vesaire mevcut.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

iphone 5 boyutunda bir mini bilgisayarınız oluyor. Windows10, raspbian ve diğer Linux dağıtımları yüklenebiliyor. Microsd kartları bu mini bilgisayarımızın harddiski oluyor. USB-c ile güç alıyor. Dahili WiFi, Bluetooth, hdmi giriş, usb portları vesaire mevcut.

hocam cahiliyetimi hoş gör;

Bunun ram. işlemci. kısacası güç performansı ne oluyor. sadece download amaçlımı kullanılıyor? Bunu alsam hdd bağlasam. win7 gömsem ne kadar sağlıklı kullanabilirim?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

hocam cahiliyetimi hoş gör;

Bunun ram. işlemci. kısacası güç performansı ne oluyor. sadece download amaçlımı kullanılıyor? Bunu alsam hdd bağlasam. win7 gömsem ne kadar sağlıklı kullanabilirim?

Hocam selam, win 7 kuramazsın malesef 

Sistem özellikleri : https://www.raspberrypi.org/products/raspberry-pi-3-model-b/

İşletim sistemleri : https://www.raspberrypi.org/downloads/

Baya hdmi çıkışına ekran tv vs. takip klavye mouse kullanıyorsun hocam. 

İster günlük pc olarak kullan ister eski atari cihazlarına çevir ister böyle uygulamalar yap ister ip tv yap media crnter yap :d gerisi sana kalmis ucu cok açık bunun. 

http://www.leyladansonra.com/