Raspberry Pi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Şu pi-hole tarzı projeleri banana pi ile de yapabilir miyiz?

--

Edit: üzerinde wifi yokmuş

NoktaliVirgul tarafından 04/May/17 09:17 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

almak için nereyi önerirsiniz güvendiginiz bi yer varmı ? ya da aranızda ucuza satan varmı ? adaptörüyle birlikte olsa yeter .

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

almak için nereyi önerirsiniz güvendiginiz bi yer varmı ? ya da aranızda ucuza satan varmı ? adaptörüyle birlikte olsa yeter .

robotistan iyidir. Adaptör olarak orjinal Android şarj aletleri olabilir. Benimkinde S2 nin şarj makinesini kullanıyorum.

Rpi 3 al hocam. Yine en iyi CPU/RAM ikilisi bunda.

Ben de ilk serilerden 512MB RAM/700 Mhz CPU olan model var. GUI arayüz kullanamıyorum.

En son Raspbianın X server olmayanını kurdum tty terminal ekranlarında takılıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

robotistan iyidir. Adaptör olarak orjinal Android şarj aletleri olabilir. Benimkinde S2 nin şarj makinesini kullanıyorum.

Rpi 3 al hocam. Yine en iyi CPU/RAM ikilisi bunda.

Ben de ilk serilerden 512MB RAM/700 Mhz CPU olan model var. GUI arayüz kullanamıyorum.

En son Raspbianın X server olmayanını kurdum tty terminal ekranlarında takılıyorum.

b+ mı hocam ? satarsan talibim , pi3 geçmek istersende talibim. 

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

hocam 0 alacaksan samm'den al, direk türkiye resmi distribütörü

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

b+ mı hocam ? satarsan talibim , pi3 geçmek istersende talibim. 

Yok hocam ya satmayı düşünmüyorum... Fırsat bulamıyorum yoksa gömülü sistemler, işletim sistemleri falan ile uğraşıcam....

benim ki şundan bu arada

http://www.robotistan.com/raspberry-pi-type-b-512-mb

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Çeşitli eklentiler ile (sensör , ek kartlar vs) ışık açıp kapatma, led ışık açıp kapatma, ritme göre renk değiştiren ledler yapmak mümkün olabilir. Yani birşeyleri uzaktan kontrol etmeye yarayan çoğu projeyi yapabilirsiniz. En güzelide kendi sitenizin hostingi , team speak server, hamachi tarzında lan server, FTP, media server olarak gayet işe yarar olur. ve sürekli açık kalması pek bir elektrikte harcamaz gibime geliyor :)

Caglar.Boss
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

biz de raspi 3 ve orange pi plus 2 arasında kaldık.  bilgilendirme hakkında yardımcı olabilecek biri varsa çok iyi oluır.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Raspi'yi sıfır alsak mı daha iyi yoksa 2.el mi? Daha önce hiç kullanmamış birine önerileriniz nelerdir? Hazır bi kit almak istiyorum uğraşmamak için.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

kenarda kullanmadıgım pi3 b modeli var elimde sıfır sayılır takas veya ücreti ile verebilirim

Telegram @WVesselam
Toplam Hit: 3271 Toplam Mesaj: 29
raspberry pi