folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Raw Formatına Dönüşmüş Disk İçin Yardım

Raw Formatına Dönüşmüş Disk İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

1.5 TB lık yedek olarak kullandığım diskim raw formatına döndü içinde önemli bilgilerim var.. Windows kısmında yönetimde gözükmüyor sadece biosta adını görüyorum ve dos ortamında raw formatında olduğunu görüyorum. acronic programıyla baktığımdada diski raw olarak gördüğü uyarısını alıyorum ama içerikleri görüntüleyemiyorum (belki o sürümde içerik sergilemesi yoktur) ama sonuç olarak diskin sağlam olduğundan eminim çalışıyor kafa atması gibi birşey yok anakartımda bir sorun oldu pc kendine reset attı 2 tane olan diskimde bu hdd rawa döndü diğeri sağlam.

Sizden ricam kullanıp etkili sonuç aldığınız dosya yapısını aynen görebildiğiniz veriyi kurtarabildiğiniz dos ortamında çalışan yada usb cd ortamlarında çalışan program bildiğiniz önereceğiniz varmıdır?

Windows ortamında kullandığım programlar hddyi görmüyor sadece dos ta gördüğüm için boot özelliği programdan kurtarım yapabiliriz diye düşünüyorum. Yeni HDD aldım amacım buradaki bilgileri sorunsuz aynı şekilde yenisine aktarmak bu diske zaten bu saatten sonra güvenemem..

Şimdiden öneri ve cevaplarınız için teşekkürler..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

herhangi bir live linux bularak bir deneye bilirsin hocam, usb boot ederek sistem için de görüyor mu , görmüyor mu bakarsın.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Diskin Western Digital mi .)

Geçen ay benimki de rawa attı sağdan soldan baktım linuxte görüyor diyenler var ancak benimki linuxte de açmadı bende kurtarma yaptım tüm verileri aldım diski sıfırladım biçimlendirdim.

Kurtarma konusunda en kusursuz program DiskInternal Partition Recavery bununla eksiksiz bir kurtarma yapabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

malesef seagate marka 1.5TB standart sata hdd.. linux isolardan denemedim açıkcası bana şuan için hız ve etkili sonuç olarak elinizin altında olcan bir program linki yada isim vermeniz yeter diye düşünüyorum. 10larca program var ama şimdi diskide onlarla meşkul edip gereksiz riskede girmek istemiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

http://dosya.co/bjo5tx0s85zg/DiskInternals_Partition_Recovery_Full.rar.html

Yaklaşık 16 saat sürer tamamen kurtarmayı bitirmesi o ara pc nin kapanmamasına dikkat et .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Yaklaşık 16 saat sürer tamamen kurtarmayı bitirmesi o ara pc nin kapanmamasına dikkat et .

hocam yandex'e atma şansın var mı. bizim kurumda dosya co engelli de :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

R studio isimli bir veri kurtarma programı var bununla doğrudan içini görebilirsin.Yıllar önce aynı sebepten kullanmıştım.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

@siberturq Hocam windows ortamında hdd gözükmediği için windows ortamında kontrol edemiyorum. Bana daha çok dos ortamından yada kendi boot sistemi içinde hizmet veren livecdler yada usb sistemlerle kontrol edebilriz diye düşünüyorum. şuan o tarz alternatif yazılımlara bakıyorum.. :(

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Pc sağ tık Yönet - disk yönetimi kısmında raw olarak görünmesi lazım. Ordada görünmüyorsa boka sarmıştır.  Linux ya da dos için program bilmiyorum maalesef varsa öğrenelim konuyu takip edelim.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Donanımsal arıza yoksa yazılımsal ise 

Active File Recovery ile içeriğe ulaşıp alabilirsin

Ama donanımsal ise cihazın üstündeki kartta firmware arızası gibi arıza varsa olayı profesyonel olarak değerlendirmen gerekecek

Denedikten sonra bilgi verirsen ve istanbuldaysan firma tavsiyesinde bulunabilirim

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Seagate'den çektiğim kadar hiç bir üretici firmadan çekmedim. Kaç tane hdd yalan oldu. Raw olması yine hafif kalır benim yaşadıklarımın yanında. Kartı yanan mı dersin durup dururken fiziksel hasar alıp çöp olan mı dersin valla çekmediğim kalmadı.

Nazar değmesin 10 yıllık wd hddlerim halen sapa sağlam çalışıyor ama seagateler saatli bomba gibi ürünü kullanmaya başladığından andan itibaren patlamaya hazır bekliyorlar.

Linux işletim sistemi indirip kurulumsuz cd ve ya usb disk den boot edip bakabilirsin hddyi görüyor mu diye.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 2069 Toplam Mesaj: 20
hdd sorunu raw veri krutarma