folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder R/C Devrelerden Anlayan Müridler Bi Bakın (Yardım)

R/C Devrelerden Anlayan Müridler Bi Bakın (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    Beyler benim uzaktan kumandalı bir arabam var. Uzun süredir kullanmıyordum. Geçenlerde elime geçti biraz oynayayım dedim. Ama alet geri gitmiyor. Sağ-sol ve ileri yapıyor. Az çok anlarım bu işlerden açtım baktım motorda problem yok. Fakat sorun kumandada mı yoksa arabada mı onu çözemedim. Tahminimce motora gelen akımı sinyali alınca ters çeviren elemanda problem var. Ama kumanda da problem olabilir. Bunu nasıl test edecem işin içinden çıkamadım. Başka araba olsa çoktan basmıştım tekmeyi ama buna yapamıyorum maddi-manevi değeri var.

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    kumandada kontak plakalarında vardır bişi. devrede fln sorun olmaz araba sag sol ileri yapıosa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

alıcı ve vericilerde sorun vardır büyük ihtimal..giden bilgi de eksiklik vardır yada alınan bilgi işlenirken hata olmuş olabilir..

alıcı yada verici modüllerinden birini-ikisini değiştirmen gerekebilir

ANDY // Entelkoylu.Com Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi.Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş.Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    adamın cin malı oyuncagında profesyonel bi rf unitesi kullandıklarını sanmıyorum abi :D kumandadadır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

CodeMaster bunu yazdı:
    -----------------------------
    kumandada kontak plakalarında vardır bişi. devrede fln sorun olmaz araba sag sol ileri yapıosa

Plakaları açıp temizledim hatta denemek için plakaların altından by-pass yaptım ama değişen bişi olmadı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    yinede sorunun kumandadan kaynaklandıgını dusunmekteyşm hocam, yada sole solıyım elektronikte bişi oldugunu sanmıyorum.. belkide yanlıs dusunuyorumdur. ama sen olmadı al bi uzaktan kumandalı oyuncak onun kartını fln tak arabana, onun kumandasıyla surersin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

rc arabalarda esc diye bir parca bar arabanın kontrol mekanizmasıyla ilgili o arzalanmı değiştirmen gerek eğer gerçek rc ise değiştir 50 ytl lik oyuncak ise at çöpe gitsin parça pahalı çünkü rc hakkında bilgiyide

www.hobbyrc.com bu adresten her türlü bilgiyi bulursun

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    bortecine357 bunu yazdı:

rc arabalarda esc diye bir parca bar arabanın kontrol mekanizmasıyla ilgili o arzalanmı değiştirmen gerek eğer gerçek rc ise değiştir 50 ytl lik oyuncak ise at çöpe gitsin parça pahalı çünkü rc hakkında bilgiyide

www.hobbyrc.com bu adresten her türlü bilgiyi bulursun

Eyw. hocam buraya da yazayım sorunumu belki fikri olan biri çıkar. Ortada alıcı-verici olduğundan işler karışıyor. Kimbilir nerde arıza...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek
    sana bir yöntem... aynı modelden satan bir mağazayagit. büyük ihtimal teşhirde ürünleri vardır. deki onlara böyle böyle bi problemim var. arabadamı kumandada mı bilmiyorum. senin kumandayla yeni arabayı sornada yeni kumandayla senin arabayı dene. ona göre anlarsın hangisi olduğunu. aynı frekansta başka bi araba ile deneme çünkü frekans aynı olsada gönderdiği data aynı olmayabiliyor.

hadi ordan seksi!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    güzel kardeşim eğer araban ucuz yollu bişeyse hiç uğraşma...ama eğer pahalı bir oyuncak ise ve çöpe atmaya kıyamıyorsan bana yolla eğer parçasını bulabilirsem yapıp yollarım sana...kargo sana ait :D tabi kabul edersen ilk önce bir resmini çek bakım nasıl bişey...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    ters kontak yap çalışır :D

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
Toplam Hit: 1519 Toplam Mesaj: 14