RDP Yapamamak ( Soru )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalarım, bilgisayarımda bi problem yaşadım bilgi işlem tarafından bağlanıp windows firewall restore default olarak ayarladı. Bunun sonrasında hiçbir yere RDP yapamıyorum VPN üzerinden. Neden olabilir karşılaşacan var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Hocalarım, bilgisayarımda bi problem yaşadım bilgi işlem tarafından bağlanıp windows firewall restore default olarak ayarladı. Bunun sonrasında hiçbir yere RDP yapamıyorum VPN üzerinden. Neden olabilir karşılaşacan var mı?

Hocam sadece firewall ayarlarından sonra sorun yaşamaya başladıysan makinanda 3306 (remote desktop) portunun outbound'una izin vermen gerekiyor. Kendi makinandan 3306 portuna firewall'dan çıkış için izin vereceksin yani.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

RDP portları (tcp/udp 3389) kontrol et. Firewall dan rdp izin ver.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocalarım hazırda baktım enable rule yapmak için ama outbound kısmında remote desktop malesef yok. manuel mi eklemek gerekir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Firewall dan gelen-giden için kullandığın rdp portuna izin ver. Şirket içinse sanmam 3389 da sabit bıraktıklarını, değişmişlerdir, portları biliyorsan özellikle izin ver. Ek olarak bilgi işlem ilgileniyorsa madem söyle yine bilgi işlem bağlansın halletsin hocam.

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Firewall dan gelen-giden için kullandığın rdp portuna izin ver. Şirket içinse sanmam 3389 da sabit bıraktıklarını, değişmişlerdir, portları biliyorsan özellikle izin ver. Ek olarak bilgi işlem ilgileniyorsa madem söyle yine bilgi işlem bağlansın halletsin hocam.

Hocam bizim firmanın biraz yapısı farklı. bilgi işlem bilmiyor zaten yurt dışı bilgi işlem bağlandı. Dediğin gibi 3389'da bırakacaklarını sanmıyorum topun evladı niye restore default dediyse mahfetti beni.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Eğer kendi bilgisayarınla bu işlemi yapmaya çalışıyor ve localde bağlanabiliyor fakat ip adresinle bağlanamıyorsan internet servis sağlayıcın seni CGN ile internete ulaştırıyor. CGN'de iken ip adresi ile kendi bilgisayarına ve ya ağına ulaşamazsın. Haliyle port açsan da firewall'a izin versende nafile.

En kolay çözümü ücretini vererek sabit ip almak. Sabit ip dışında senin kuracağın bir VPN ya da birkaç hizmetle de çözülebiliyor fakat en kolayı sabit ip almak. Böylece CGN havuzundan çıkacaksın. Ya da basitçe teamviewer gibi programları kullanabilirsin.

Edit: şirket içiymiş, şirket internetide CGN'de olabilir.

PcK0 tarafından 19/Ağu/20 18:09 tarihinde düzenlenmiştir

Sadece bi imza..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı

Eğer kendi bilgisayarınla bu işlemi yapmaya çalışıyor ve localde bağlanabiliyor fakat ip adresinle bağlanamıyorsan internet servis sağlayıcın seni CGN ile internete ulaştırıyor. CGN'de iken ip adresi ile kendi bilgisayarına ve ya ağına ulaşamazsın. Haliyle port açsan da firewall'a izin versende nafile.

En kolay çözümü ücretini vererek sabit ip almak. Sabit ip dışında senin kuracağın bir VPN ya da birkaç hizmetle de çözülebiliyor fakat en kolayı sabit ip almak. Böylece CGN havuzundan çıkacaksın. Ya da basitçe teamviewer gibi programları kullanabilirsin.

Edit: şirket içiymiş, şirket internetide CGN'de olabilir.

yok hocam ya bugün bağlanıyordum öğleden sonra bi iş için bilgi işlem bağlandı. firewall ayarlarını sıfırladı olan ozaman oldu. diğer üstadların dediği gibi port 3389'mu başka birşeymi bilmiyorum onuda araştırıyorum beynime ağrı saplandı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

hiçbirşey yapmadan bir ping atmayı dene hocam, ping atabiliyorsan mstsc(rdp) ekranında ip yazdıkdan sonra iki nokta koyup portu yazman gerekir. (Hazır kısayol masaüstüne atmışlarsa bilmiyor olabilirsin diye yazıyorum bunu)

default a çekildiğinde en fazla gelen için kural yazman gerekir, giden için birşey yapmana gerek yok (eleman ek bişi yapmadıysa). 

Ping atabiliyorsan fakat karşıya bağlanamıyorsan portu yanlış yazıyor olabilirsin.  Onun dışında özel bişiler yapmaya gerek yok..

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

hiçbirşey yapmadan bir ping atmayı dene hocam, ping atabiliyorsan mstsc(rdp) ekranında ip yazdıkdan sonra iki nokta koyup portu yazman gerekir. (Hazır kısayol masaüstüne atmışlarsa bilmiyor olabilirsin diye yazıyorum bunu)

default a çekildiğinde en fazla gelen için kural yazman gerekir, giden için birşey yapmana gerek yok (eleman ek bişi yapmadıysa). 

Ping atabiliyorsan fakat karşıya bağlanamıyorsan portu yanlış yazıyor olabilirsin.  Onun dışında özel bişiler yapmaya gerek yok..

ping atmıyor. fakat daha önceden ping atıyormuydu onuda hatırlayamadım. format yolu görünüyor bu gidişle hay şansımın ızdırabını

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

ping atmıyor. fakat daha önceden ping atıyormuydu onuda hatırlayamadım. format yolu görünüyor bu gidişle hay şansımın ızdırabını

fw a ping i kapatmışlardır.. Bulunduğun ortamda bağlanan başka bir bilgisayar varsa ondan rdp kısayolu alıp açmayı deneyebilirsin, daha net olur sorun olup olmadığı veya yine aynı ortamdaki kişilerin fw ayarlarına da bakıp kendinle karşılaştır..

dcpromo tarafından 19/Ağu/20 18:24 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
Toplam Hit: 10088 Toplam Mesaj: 12
network server firewall rdp windows10