folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Reaver İle 8 Saatte Şifre Kırıldı Fakat Olmuyor

Reaver İle 8 Saatte Şifre Kırıldı Fakat Olmuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam ben de bir şey sorayım, araya kaynasın :)

WPA/WPA-PSK/WPA2/WPA2-PSK şifreleme sistemleri BruteForce ile kırılıyorsa, bu her modem üzerinde işe yarıyor mu? Bazı modemler belirli bir sayıda şifre denemeleri sonrasında şifre giriş sayfalarını kilitliyorlar diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum acaba?

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam ben de bir şey sorayım, araya kaynasın :)

WPA/WPA-PSK/WPA2/WPA2-PSK şifreleme sistemleri BruteForce ile kırılıyorsa, bu her modem üzerinde işe yarıyor mu? Bazı modemler belirli bir sayıda şifre denemeleri sonrasında şifre giriş sayfalarını kilitliyorlar diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum acaba?

Modemle , modeme bağlı bir bilgisayar arasındaki haberleşmelerden paket toplanıyor, handshake deniyor bunlara.

O dosyaya atak yapıyorsun, yani modemle ilgisi yok paket aldıktan sonra..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı

Modemle , modeme bağlı bir bilgisayar arasındaki haberleşmelerden paket toplanıyor, handshake deniyor bunlara.

Hocam paket toplama mantığını biliyorum. Ancak arkadaşlar "WEP paket toplama mantığı ile, WPA BruteForce ile" dediler ki benim bildiğim BruteForce, seçilen kriterlere göre şifre yaratılarak sürekli şifre deneme yöntemidir. Ben mi yanlış biliyorum, yoksa bu işte bir terslik mi var anlayamadım :P

Bu arada ilginize de teşekkür ederim.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seretide
    seretide's avatar
    Erkek

bu reaver la 4 le çeken bi WPA yı kırmaya çalışıyorum ama  yarım saatte ancak %1 oldu bu hızla bitmez bu. Kırılmasını hızlandırmak için ne yapılabilir?

Saçma
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek
    seretide bunu yazdı

bu reaver la 4 le çeken bi WPA yı kırmaya çalışıyorum ama  yarım saatte ancak %1 oldu bu hızla bitmez bu. Kırılmasını hızlandırmak için ne yapılabilir?

bildiğim kadarıyla hat sahibi o anda netteyse daha çok veri alışverisi oluyor ve kırma zamanıda kısalıyor.

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    cızık

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı

Hocam paket toplama mantığını biliyorum. Ancak arkadaşlar "WEP paket toplama mantığı ile, WPA BruteForce ile" dediler ki benim bildiğim BruteForce, seçilen kriterlere göre şifre yaratılarak sürekli şifre deneme yöntemidir. Ben mi yanlış biliyorum, yoksa bu işte bir terslik mi var anlayamadım :P

Bu arada ilginize de teşekkür ederim.

senin bildigin bruteforceda direk Adamın koydugu şifreye Bruteforce yapılıyor ama Wpa2 pin Destekli modemlerde Reaver sayesinde 8 haneli pin numarasına BruteForce Attack Yapılıyor  8 haneli Sadece Rakamlardan Olusan Pın numarasını BruteForce Ile Kırmak okadar Zor bisi Degil  Kırılan Pın numarasından Sana Wpa2 Sıfresını Veriyor 

itsin oglum sen adam degilsin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    nights_judge bunu yazdı
    seretide bunu yazdı

bildiğim kadarıyla hat sahibi o anda netteyse daha çok veri alışverisi oluyor ve kırma zamanıda kısalıyor.

O Wep şifreleme Sisteminde Oluyor

Reaver ile  kırma suresını azatabilmesi ıcın sinyalin cekim gucunu yukseltmesı lazım  saglam bir adaptor ile kırma işlemi daha kısa surede

gercekleştirilebilir

ustura tarafından 31/Oca/13 02:02 tarihinde düzenlenmiştir

itsin oglum sen adam degilsin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

4 çekmesinden ziyade gerçekte sinyal db si ne gelio ona bakmak lazım..

en az 60-65 db olması lazım.. üstünde boşuna kasmayın..ilerlemez.. yarıda patlar..

reaver daha çok bi alt kat bi üst kat gibi çok yakın cihazlardaki wps ler için işe yarar..

bu cihaz modem yerine baska bi cihazda olabilir.. :D:D

baglantı şekli wps den alacağı 8 adet rakamla modeme sızma şeklindedir..

baglanıldığında modem arayüzününde şifresini bilip gerçek wpa şifresini ordan öğrenmek daha faydalıdır..

cünkü wps pin ile baglantı anında karşı tarafta (bazı modemler) wps cihaz baglantı bildirisi gözükür..

serwo tarafından 31/Oca/13 03:30 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Homer bunu yazdı

aynı durum bendede olmuştu

uğraştım 2-3 saat

sonra gitdim adamdan şifreni sordum

Rubber hose cryptoanalysis =)

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 6651 Toplam Mesaj: 36