folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Rekabet Kurulu, Türk Telekom'a 35 Milyonluk Altyapıyı Geciktirme Ve Engelleme Cezası

Rekabet Kurulu, Türk Telekom'a 35 Milyonluk Altyapıyı Geciktirme Ve Engelleme Cezası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Soruşturma Türk Telekomünikasyon AŞ'nin, Vodafone Net İletişim Hizmetleri AŞ'nin Türkiye Elektrik İletim AŞ tarafından açılan ihaleyi kazanarak kullanım hakkı elde ettiği fiber optik altyapısını kullanabilmek için kendisine yaptığı tesis paylaşımı başvurularını geciktirmek, zorlaştırmak veya engellemek yoluyla hakim durumunu kötüye kullandığı iddiası üzerine açılmıştı.

Detay: t24.com.tr

Sürekli iftiraya maruz kalıyoruz olarak addedilenin aksine özelleştiğinden beri Türkiye'deki internet erişim kalitesinin, fahiş fiyatların üzerine son 10 senede altyapının bu denli yavaş gelişmesinin sonucu ortadadır. Litvanya, Romanya, Bulgaristan'la mukayese bile edilemeyecek kadar geri kaldık bunların sayesinde. Bu konuyu ülkenin başına kalan tekel bir kurumun yaptıklarının yanına kar kalmaması gerektiğinin önemini vurgulamak amaçlı paylaştım. Diğer müridlerin görüşlerini merak ediyorum. :)

Kernel_Panic tarafından 10/Haz/16 04:06 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Konuyu keşke ezandan önce açsaydın hocam bi keyif sigarası içerdim bu haberin üstüne. :) İftira kaldı artık. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Konuyu keşke ezandan önce açsaydın hocam bi keyif sigarası içerdim bu haberin üstüne. :) İftira kaldı artık. 

Aynen haklısın sahurda denk geldim bende :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yalnız o para Türk Telekom için çerez parası.

Devletin Turkcell'in dediğini yapması gerek. Devlet bir firma kursun tüm servis sağlayıcılar altyapısını devretsin ortak altyapı olsun. Türk Telekom hemen olmaz dedi çıktı kenara. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yalnız o para Türk Telekom için çerez parası.

Devletin Turkcell'in dediğini yapması gerek. Devlet bir firma kursun tüm servis sağlayıcılar altyapısını devretsin ortak altyapı olsun. Türk Telekom hemen olmaz dedi çıktı kenara. 

Ortak altyapı olunca düşük fiyatlarla rekabet etmek istemez tabi ye kürküm ye devri bitsin ister mi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

2026 yılına kadar şu suudiler bizi parçala behçet gibi parçalayacak.

2026 yılından sonra ne olur bilinmez ama 2026 da tekrar özelleştirme için ihale açılacağı kesin. 10 yıl sonra açılacak ihale'de umarım bu sefer altyapı kullanımı ile ilgili özel maddeler olur.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

2026 yılına kadar şu suudiler bizi parçala behçet gibi parçalayacak.

2026 yılından sonra ne olur bilinmez ama 2026 da tekrar özelleştirme için ihale açılacağı kesin. 10 yıl sonra açılacak ihale'de umarım bu sefer altyapı kullanımı ile ilgili özel maddeler olur.

10 sene daha bir arpa boyu yol alamayacağız gibi görünüyor..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

OOOH YANDAN YANDAN ÇIKKIDI ÇIKKIDI OOOOHHHH 

10 YILDIR Bİ BOK YAPMADILAR KİMSE KUSRA BAKMASIN Da artık yurtdışı standart hızı 20-50 mbit'Ken biz 3mbitle süründürülmeye mecbur bırakıyoruz çünkü s.ktiğimin 10 yılı boyunca herifler AKK çıkarttı ki çıkış/giriş bantgenişliğini yükseltmeye gerek kalmasın, milleti daha çok sömürsün altından don giysin, g.tüne altın v*bratör soksun. Acayip sinirliydim üç günde amk akksi bitti diye şimdi siz göremiyosunuz ama göbek atıyorum oooh.

Tahribatın delisi. Beni gerçekten ciddiye alıyorsanız küçüklüğünüzde birşeyler çok yanlış gitmiş demektir. UwU
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Acıtacak bir ceza değil.

Şerefsizlere öyle bi ceza vereceksin ki canları yanacak ciddi ciddi.

Öyle 35 milyon falan hikaye.

Superonline, evimin 30 metre uzağına kadar fiber kablo çekti, bu şerefsizlerin şartnamesi yüzünden devam edemiyorlar kablolamaya...

Anam Türk, Babam Türk, Soyum Türk. Ergenekondan Başlamış Türk'lüğüm. Gerisinin... Türk Oğlu Türk'üm, Onur Duyarım...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Neyine seviniyorsunuz. O zararı şimdi kime yansıtacaklar ? Bi düşünün :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Neyine seviniyorsunuz. O zararı şimdi kime yansıtacaklar ? Bi düşünün :)

ceza alsada almasada her sekilde son kullaniciya giriyor.

telekom ayni, elektrik ayni,

en son hatirladigim telekom her kullanicinin faturasina yanlislikla (!) kesilen ek 10TL vardi.

geri almak istiyorsan dilekce vermen gerekiyor gibi uber komik bir aciklamasi vardi. ulen 10 tl icin kim ugrasacak dedi kimse ugrasmadi.

yanlisligi yapan sensin arkadas, senin yanlisin icin benmi kosturacagim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 1960 Toplam Mesaj: 17
fiber türk telekom altyapı rekabet kurulu soruşturma teis